Fiat Brava 1.4 12V - Metalni lajtung kocnica?

Autor donfernando, 09 Travanj 2014, 19:51:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

donfernando

Pozdrav

Metalni lajtunzi prednjih kocnica su mi gadno korodirali na nekim mjestima i vjerujem da nece jos dugo.

E sad moje pitanje je (s obzirom da mi dva mehanicara nisu znala odgovor) kako doci do novih cjevcica (trazenje po otpadima bi bila zadnja opcija) te postoji li neko drugo rijesenje, a da zamjeni te cjevcice?

Pozeljno je da se rijesenje problema moze srediti u Rijeci ili blizoj okolici.

Hvala.

markohemarko

Dadu se lajtungi napraviti, tko ih radi u Rijeki, pojma nemam.
A Å¡to se tiče polovnog sa nekog drugog brava, pitam te zaÅ¡to ne?? Ako NISU hrÄ'avi, uzmeÅ¡, malo ih očistiÅ¡ sa drot kefom, zaÅ¡titiÅ¡ ih bojom i vozi dalje....
Ako ima netko u Rijeki da radi lajtunge, naravno da bi to bila najbolja opcija.

fiat_fan

Neobični su ti mehaničari. Lajtunzi se mogu kupiti prema marki i modelu auta (najskuplje rjeÅ¡enje), mogu se napraviti, s obzirom da su za naprijed dužina im nije prevelika (od glavnog kočionog do samih kotača), ali treba točno izmjeriti i napraviti one pregibe. Ovdje kod mene mehaničar uzme kod Tokića lajtunge pa ih potom mjeri i pravi za auto koji mu doÄ'e.
Opciju otpad nemoj stavljati na kraj, jer možeš naći jako dobre lajtunge a po manjoj cijeni nego da uzimaš originalne ili pravljene. Naravno, da nisu korodirali i da nisu nigdje začepljeni.

TakoÄ'er, preporučam da zasad te postojeće lajtunge malo prežuljaÅ¡ (četkom ili brusnim papirom), premažeÅ¡ antikorozivnom tekućinom i poslije zaÅ¡titiÅ¡ bojom ili bitumenom. Ali ako su baÅ¡ u fazi da trule, onda to rijeÅ¡i Å¡to prije, da se ne dogodi da silaziÅ¡ prema Kantridi pa pukne koji od lajtunga.

donfernando

Citat: fiat_fan  u 09 Travanj 2014, 23:05:23
Neobični su ti mehaničari. Lajtunzi se mogu kupiti prema marki i modelu auta (najskuplje rješenje)

Hvala na odgovoru.

Zanima me ova opcija jer mi se cini najbrzom  ;D
Kome se obratiti?

fiat_fan


alfaomega

Ako imaš mogučnost daj ih napravit od bakra i onda si riješil problem zauvjek!!!

donfernando

Citat: fiat_fan  u 10 Travanj 2014, 00:12:12
Kivela, ovlašteni Fiatov servis. A možeš pokušati i kod Tokića. U Rijeci imaju dva prodajna mjesta:

http://www.tokic.hr/prodajna_mjesta/Hr/Primorsko-goranska/Rijeka/51
http://www.tokic.hr/prodajna_mjesta/Hr/Primorsko-goranska/Rijeka/64

Bio kod Tokica... poslali me na otpad ili kod nekog lika u Kostreni koji bi ih mogao izraditi po uzorku.

fiuman

Miflex u Kostreni prije stadiona pomorca s lijeve strane uz cestu s tim da te upozorim da san ja delo kod njih cijevi i materjal im je loš da nakon malo više od pol leta je počelo ruzinavit a izgledala je ko od bakra
radije polovne orginalne na kojima čeÅ¡ odmah vidit ako nisu hrÄ'avi
razlika ti je još dal imaš ABS ili ne kod nabavke jer nisu iste

fiat_fan

Ostaje ti onda još Kivela - ovlašteni servis, ili otpad.