Novi Bravo - M32 mjenjač

Autor get, 17 Travanj 2014, 09:41:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dsinep

A koja je oznaka mjenjača na multiairu ak imaš info?


gt3

ulje sam nabavio, sad jos da uhvatim vremena i primim se posla :)

Sonic

KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

gt3


Sonic

napiÅ¡i iskustvo kad ga promjeniÅ¡ naspram postojećeg  :ok:
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

marloz

@get
s obzirom da si izmjenio ležajeve i ulje (nisi napisao koje) zanima me jel ti sada sve ok Å¡to se tiče prijenosa - znam da nemaÅ¡ viÅ¡e zvukova al jel ti Å¡ta drugačije Å¡altanje općenito, glaÄ'e i sl.

meni je seb objašnjavao da je to do ulja jer se nešto ne stigne zagrijati ili tako nekako ...

get

Imaš na prvoj stranici više manje sve, čak i slike samih ležajeva.

Ja sam promijenio 6 ležajeva mjenjača. Dok 2 diferencijala nije bilo potrebno mijenjati.

Ustvari, bili bi dovoljno promijeniti 4 ležaja (oni koji su made in FRANCE, dok made in POLAND je OK), ali radi garancije su rekli da če izmijeniti svih 6. Inače dva su problematična, ali kako se taj kataloški broj ponavlja, dolazimo do 4 ležaja.

To što ti govore su naklapanja. Po meni jedini i osnovni krivac je loš materijal ležaja. Zagrijavanje tu nema veze, jer ulje kad je hladno ima i najveću gustoću pa se može i najmanje trišiti sam ležaj.

Znači, tu su se ukrstila dva problema, ekologija i štednja. Znači, auto za štedljivu vožnju treba voziti oko 2000 okretaja i tu bi trebalo mijenjati brzine (Tako mi i Fiat ecoDrive preporučuje). Tako da sam relativno često bio u 5. i 6. brzini na 2000 okretaja. Potrošnja je bila OK (gradska 9l). Pa sada vidimo do kuda je to dovole. Sa druge strane, netko je dobavio vjerojatno u tom trenutku ili naručio nešto jeftinije ležajeve jer je procijenio da će izdržati garanciju, što i jest.

Sada auto većinom vozim 2500 okretaja na više (ako mene pitate jako glupo, jer bi potamanio sve te eko ***).

Sa mjenjačem nisam imao niti prije problema niti sada. Ist se šalta, samo nema tog iritirajućeg zvuka pa to podiže dosta dojam.

Još sam sačuvao ove problematične ležajeve i one Poljske, pa ako hoćeš možemo na kavu pa da ti to pokažem na licu mjesta što se počne dešavati.

Znači potroši se sam ležaj i dobije lufta (zato dolazi do metalnog zvuka) pa dolazi do pomicanja osovine od kojeg milimetra. Uslijed tog pomicanja počinje stradavati slijedeći ležaj na istoj osovini. Nakon toga se počinje ubrtzano trošiti onaj prvi koji je prosvirao, i nakon ispadanja svih kuglica dolazi do havarije mjenjača.

Moj mjenjač je djevičanski, nema metalne piljevine, ulje je bilo besprijekorno, ali pitanje je kako bi to izgledalo da sam nastavio voziti sa tim simpromima.

Uglavnom. To sam već zaboravio, pa sada gledam akumulatore :)


marloz


gt3

Citat: Sonic  u 29 Srpanj 2014, 08:55:27
napiÅ¡i iskustvo kad ga promjeniÅ¡ naspram postojećeg  :ok:
Novo ulje je unutra :) izmjena je isla lako, mislio sam da ce ici teze. Staro ulje je bilo dosta cisto, mislio sam da ce biti losije, za 119k km. U voznji ne osjecam razliku, kao da se osjeti drugacije kad saltas, ali mozda je to i psihicki.

Sonic

to ti I je bitno. da se šalta lakše.
Vidjet ćeÅ¡ kada snjeg zapada (padnu temperature) da će isto ići kao sada  ;D
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

maks1

ÄŒao

Tudi ATF II gre lahko notri brez problema :ok:

lp

Maks

Mike20


topolino

Ako ima mjesta moze i u cesni (turisticki jednomotorni avioncek) na 3000m :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cupavica lorena

pa to je normalno vec od kada postoje auti s prednjim pogonom,jedino ako vozis tako dugo da razbije kuciste,onda skidas
ako nemate hobi,kupite fiat