ventilator na autu se stalno pali,mk2 hgt

Autor hattrick, 20 Travanj 2014, 13:08:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

hattrick

Ovako skuzio sam da na autu uvijek kada stanem na semaforu se pali ventilator,temperatura je na pola kako treba biti uopce se ne dize,tekucine ima u posudi,ali ventilator se uvijek pali kad stanem negdje,ako stojim pet minuta sa upaljenim autom ventilator se cak i dva tri puta upali i ugasi,rijec je o hgt-u kojeg mi je brat poklonio on kaze da nije obracao paznju pa nezna dal se njemu palio,e sada dal je to normalno posto je to 1.8 motor unutra pa treba tako hladit ili je negdje problem,ak je problem neznam gdje bi mogao biti posto sve izgleda ok i temp,ima tekucine i nikakva lampica ni nista nije upaljeno.

devaST

cuj ja ima 1.2 8v pa mi se isto plali svako malo stim da ga ja jos i stiskam dobro kad ga uvik vozim a nevirujem da ga i ti stedis!!  :formula: :formula: :formula:

punto mk1


franjo-fritz

Hgt ima dvije brzine vent. Mogući kvar presostata.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Puntigamer

Da nije možda ventilator klime?! On se dosta jako cuje

na jednom natapkano tapatalkom


hattrick

Nesto nije uredu jer se i u voznji upali ventilator,i jako se cuje tako da ocito se uvijek pali druga brzina

Anthony@dj-on-line

dobro je kad pali, zapitaj se kad se ne upali :D po meni to nista nije zabrinjavajuce
This is what i am

hattrick

Jos mi jedna stvar pala na pamet a to je akumulator pred izdisajem je vec sam ga puni dva puta,dali moze to biti jedan od razloga zasto pali ventilator.

buzz11

Meni se na potpuno novom Bravu pali svako malo. Posebno ako je klima ukljucena.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Anthony@dj-on-line

Nema ti smisla aku s ventilatorom...Znaci motor ima idealnu radnu temperaturu, a to ti je par stupnjeva pred paljenje ventilatora...E sad, termoprekidaci uglavnom imaju 2 brzine. Ako se glasno cuje, ne mora nuzno bit da je druga brzina...Mozda ti je ostecen ventilator pa stvara vibracije. Uglavnom, pada mi sumnja na termoprekidac...termostat ocito radi svoje.
This is what i am

franjo-fritz

Nema termo prekidac dvije brzine nego presostat na kileru tj.kucista kilera.idu dvije,tri,ili,četri žice iz njega,ovisi o modelu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

chrisRi

Ecu dobiva signal od senzora temp i pali ventilator preko 2 releja.Prva brzina ide na jedan relej i u rezistor pa na motor i zato sporije vrti.Druga se pali preko drugog releja  ali nema rezistora pa vrti jace.Mislim da je tebi zdimio rezistor i zato vrti uvijek drugu brzinu.Ovo sto ti cesto pali vent je normalno,vrucine su.