Mk1 - Muzika prekida

Autor punto60, 04 Lipanj 2014, 11:52:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto60

 spojio sam nedavno pojacalo  na kojem radi sam bas kutija

ostali  zvucnici  prednji u vratima sa visokim tonovima i ovali na zzadnjoj tabli rade preko cd
  cd mp3 je gt 225

kad pojacam na 20 i preko 20 bas kutija se odma ugasi  ostanu svirat zvucnici koji sviraju preko cd izlaza

bas kutija je na pojacalu  na pojacalu pise  da je 250rms
a u bas kutiji pise da je  400w  otvorio sam kutiju i sa zadnje strane gdje je magneg vidio da pise 400w

pokuso sam iznova masu da spojim da ucvrstim bolje i mislim da jesam dobro uradio

ne znam gdje je problem  da li zica remote ima veze sa tim ona je tanka  ili nesto drugo





Maverick

pojačalo ti mora biti veće snage nego subwoofer.
po ovome što si napisao mi izgleda kao da ti subwoofer nadilazi snagu pojačala?

takoÄ'er kao relevantan podatak uzimaÅ¡ samo snagu gdje piÅ¡e RMS.

cicili

Kakve veze ima snaga pojacala i suba. Pojacalo ce dati koliko moze a sub odsvirat koliko mu pojacalo da ali nesmije se gasit niti u jednom trenutku.

Probaj ocistit kleme i spojeve na bateriji. Kolike su ti kvadrature napajanja?


Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk


Maverick

ako pojačalo nije dovoljno jako, kada pojača muziku pri udaru basa pojačalo će izbaciti sub i on taj ton neće odsvirati. al ok, to je moje iskustvo

cicili

Jedno je sto sub nece svirat pravilno jer nema dovoljno snage, a drugo je sto mu prekida, vjerovatno pali protect iz nekog razloga.
lose instalacije ili neispravnosti uredaja.


Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk


the-rider

vjerovatno fali struje ili neispravno pojacalo
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

punto60

 
kablovi su mi standardna  debljina kao sto se moze kupit  set
ne znam  koliko  su jaki koja im je oznaka za debljinu

  ovakvi kao sa slike
mali tanji od namanjeg prsta na ruci i komad istog kabla koristim za  masu

a osgirac je kao sa slike  samo stu unutra nije staklena  sijalica vec komad lima u obliku slova Z koji je u komadu znaci lim nije pokidan  nije pregorio

muzika nije  nesto puno jaka
slicna mi je bila i na punto 1 na kojem nisam imo problema  i kablovi su  isti

bas je PIONEER TS-W253C  u pravljenoj kutiji  zvukom sam zadovoljan
na internetu sam pronaso tragove da je on  400w   a  140w rms

na pojacalu pise da je 250rms

danas sam uzeo tubu magnatovu ali je u njoj phonocar bas prodavac tvrdi da je  jak 1000w
a isti problem mi se desava i sa tubom

sad nesto razmisljam da li sam na dobro mjesto spojio masu
a sopjio sam je iza zadnjeg sjedista na jedan saraf torex
  evo slika sa interneta i gdje je zaokruzeno gornji crveni krug  tu se nalazi saraf


a trebalo bi d aje dobro mjesto jer da nema mase ne bi ni radilo ?


dopuna 
znaci  pojacalo moze bit u kvaru iako dobro svira kad pojacam do 20


the-rider

ako ti je slaba masa onda prekida kad pojacas kad mu treba vise struje
u kablovima ne bude skoro nikad problem, nego u losim spojevima
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

punto60

 potrazicu jos deblji kabal  jer mislim da je sve dobro spojeno  jedino  deblji kabal za masu  jos da isprobam


usput pitanje
drug ima cd sony koji nema  izlaze za pojacalo nema cinceva na cd

da li ce stetit ako jedan izlaz od zvucnika  pretvorimo u  cinc i spojimo na cinceve pojacala
ako sam dobro objasnio

the-rider

ne, treba ti hi/low konverter ili pojacalo koje ima high input ulaze
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

markohemarko

Citat: the-rider  u 04 Lipanj 2014, 19:11:11
ako ti je slaba masa onda prekida kad pojacas kad mu treba vise struje
u kablovima ne bude skoro nikad problem, nego u losim spojevima

pa i ja imam takav kabel, otprilike iste debljine kako si opisao. Kablovi napajaju fi 40cm wofer i nemam problema sa max pojačanom muzikom. Rider ti je reko, masa ili pojačalo.

cicili

Meni su mase spojene na vide di je bio zavidan org sub taj sa slike. Nikad problema. Kablovi su dovoljno debeli. Pregledaj kleme ja sam isto to dozivio kod covjeka a razlog su bili kleme na bateriji u ocajnom stanju. Poslije ih je covjek ocistio dotego i problem se uveliko smanjio. Da li je ikad rijesio do kraja problem neznam, ali cim me vise nije zvao vjerujem da je. :D

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk


punto60

evo orginalna slika pojacala kad sam ga uzeo 

tek sad na prvoj slici vidim da ima crvena lampica za nju ne znam da li bude upaljena i da li treba da bude upaljena  jer taj dio je okrenut prema sjedistu i ne vidim ga


na ovoj slici zelena lampica svijetli   kad je pojacalo upaljeno

i postavke kako su na njemu ja nista nisam  pomjerio   
kako sam dobio tako je ostalo
i bile su izvucene zice za bridge i tako je i  ostalo jer ne trebaju mi dva izlaza   jer na pojacalu radi samo bas

da li su te postavke na pojacalu sve kako treba da bude

kleme mi se cine dobre i dotegnute 

cicili

a neznam sta da ti kazem. s obzirom da si sub probao promjeniti i opet je isto, probaj pojacalo zamjenit ili stavit kod nekog drugog u auto ko ima instalaciju samo na probate dali ce opet prekidat. ako i tako bude prekidao onda je vjerovatno pojacalo pokvareno.

punto60

 da li ima veze zagrijavanje
jer evo upravo sad sam stigo kuci nije bila duga voznja pa ni muzika nje dugo radila i uspio sam pojacat do  23
mozda kad se zagrije vise onda izbacuje

do  cd nije jer kad na cd u opciji bas smanjim bas skroz onda cd i ostale zvucnike mogu pojacat koliko hocu
mislim da nema veze ni grijanje cd
  ja sam cd smjestio u kasetu

da nemam potrebe vadit plocicu ili bilo sta samo zatvorim kasetu  tu se cd hoce malo vise ugrijat ali

pokusacu da se snaÄ'em za jos jedno pojacalo i testiram