Punto 1.2 8v mk2b - potrošnja

Autor Purgi, 22 Lipanj 2014, 23:05:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Purgi

Koliko vam Punto 1.2 8v 60 KS mk2b troši po gradu sa, a koliko bez klime?

donJebe

S klimom od 7.5 do 8.5 l. Ali ja imam krake relacije sa puno rada s hladnim motorom.
Bez klime ne znam, ali ne vidim znatna odstupanja. Kad je bilo hladnije nije radila klima, ali je više radio "pod čokom" tako da mi je to slična potrošnja. S klimom bi u pravilu trebao trošiti do litru više maksimalno.
Jedino što vidim je značajan pad performansi kad se uključi klima što nije čudo s obzirom na mali motor.

Purgi

Citat: donJebe  u 23 Lipanj 2014, 00:18:01
S klimom od 7.5 do 8.5 l. Ali ja imam krake relacije sa puno rada s hladnim motorom.
Bez klime ne znam, ali ne vidim znatna odstupanja. Kad je bilo hladnije nije radila klima, ali je više radio "pod čokom" tako da mi je to slična potrošnja. S klimom bi u pravilu trebao trošiti do litru više maksimalno.
Jedino što vidim je značajan pad performansi kad se uključi klima što nije čudo s obzirom na mali motor.

Mda, ja isto imam puno kratkih relacija i s klimom mi troši 7,9 po board computeru. Znači to je normalno.

Baso_1990


gokiSP


cicili

Mozda na 80 u 5 brzini.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk


Baso_1990


gokiSP

I 80 je previše za grad. Na otvorenoj je oko 7.

Baso_1990

ne vozim ja ni vanka grada povise 100 magistrala eventualno 120 malo da se ispuse

gokiSP

Meni je "otvorena" 70% magistrala 30% zaobilaznica pa nekad bude življe vožnje. Inače 100 km/h mi je na 2500 rpm tako da bi takve vožnje bilo oko 6l

cicili

Ma nema ga koji u gradu ne uzme barem 7l kad je u pitanju benzinac. Samo sto nismo svi u istim gradovima i na istim relacijama.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk


Baso_1990


Puntach

Isti motor, samo u mk2a, svaki dan na poso i s posla VG-Dubrava-VG 6,2l i tak x tankova. Prije 2-3 godine dok nije bilo ove brze ceste do Domovinskog...

Sent from my RM-914_eu_croatia_419 using Tapatalk
PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

Purgi

Meni po gradu jednostavno ne ide ispod 7,5.

Mairon

Citat: Purgi  u 14 Srpanj 2014, 08:01:22
Meni po gradu jednostavno ne ide ispod 7,5.

To je ok, tako je i meni, tako i specifikacije kažu.