(remap) chip tuning i zatamnjivanje stakala za fiat stilo 1.9 jtd

Autor mivancev, 03 Srpanj 2014, 18:51:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

mivancev

pozdrav grupi,

inace ovo je moj prvi post pa molim za razumjevanje.
Dakle, od prije dva tjedna ponosni sam vlasnik fiat stila 1.9 jtd limited edition MS:
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-stilo-1.9-jtd-16v-ss-schumacher-limited-edition-no-636-unikatan-oglas-11826098

video:

http://youtu.be/j60XBbn0-fM

inace sam vise naklonjen diesel motorima zbog velike kilometraze koju prijedjem godisnje, cca.25 -30 tkm, i kod tih diesel motora vecu naklonost kod mene imaju jtd motori od tdi izvedbi.

Imao sam do sada astre,fabije,octavije,bravo,alfe, i ovo je moj prvi stilo.
poprilicno sam zadovoljan kupovinom fiat stila s obzirom da je na vozilu uradjeno sve(nove gume 17",veliki servis, kvacilo, napunjena klima, diskovi i plocice prednje i zadnje, regan do 11. mjeseca). kilometri su original,auto je iz uvoza iz njemacke od prvog vlasnika, stilo je u bezprekornom stanju....jednom rjecju apoteka... sto se i vidi iz prilozenih linkova.

Kako sam vec imao octaviu RS diesel chipiranu, i znam iz vlastitog iskustva da mi se smanjila potrosnja, a auto je isao dramaticno bolje, moje pitanje glasi gdje bi bilo pametno napraviti remapiranje ovog stila trenutno sa 103 kW tj. 140 KS, ide doista predivno, i potrosnju mi pokazuje board comp. svega 5.4 l, nek je i 6, ali tu pricu sam prosao sa octaviom i cini mi se da bi to bio dobar potez.

surfajuci netom cini mi se zanimljiv neki lik iz Beograda servis Curcic koji inace je ovlasten za bmw ali je poceo raditi talijane i to jtd motore i zvuci poprilicno uvjerljivo.

Dakle, moje pitanje je gdje? i koliko je to novaca??
Takodjer, ispricavam se grupi ako je ovakvih pitanja bilo.....

pozz,
M.

fiatuno

tempradrifter tu na forumu
eto kolega mi je slozio mapu svi se cude kako auto ide a i cijena i posao vrhunski
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

draĹžen

Kako to ide? Moras uzeti chip,zatvoriti egr i staviti novu mapu? Koliko to okvirno kosta? Pojima nemam o tome a ono sto sam citao je nerazumljivo meni kao laiku. Sto je uopce mapa?

mivancev


draĹžen


ludaman

Otvorio sam stranicu cisto iz dosade i nisam bas detaljno citao tekst..
Ali ono sto strucnjak stavi na sluzbenu stranicu sve govori o njegovoj strucnosti. Totalno pogresan dijagram!


Ja bi zaobisao u sirokom luku.. ;)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Tropix

moja preporuka je www.hitech.ba kvalitetno pouzdano strucni ljudi

mislim da je cijena oko 150KM za remap  :mjuza:

draĹžen

Jel itko u Sisku radio remap? Ima li tko da u Sk to radi? Mozda barić?

zzip

Citat: mivancev  u 04 Srpanj 2014, 10:44:45
evo ti ovaj link :

http://safe-chip.com/

i tu mozes dosta nauciti.


dejana inače znam i samo pozitivne stvari o njemu i njegovom radu mogu reći.. znam dosta dečki kojima je radio u HR i svi do jednoga su zadovoljni...  prvenstveno je tu cijena u odnosu na sve ćunere koji to kod nas rade.. pa vjerujem da se i odreÄ'ena doza ljubomore i neptrpeljivosti razvila naspram susjeda iz srbije...

nino sa foruma treba završiti popravke svoga auta pa će i on kod dejana... ako ti je potrebno ugovoriti mapiranje auta, javi mi se i riješimo to jako brzo...

o gornjoj slici nemam šta reći jer se uopće ne kontam u to... :D

zzip

Citat: Tropix  u 07 Srpanj 2014, 15:20:54
moja preporuka je www.hitech.ba kvalitetno pouzdano strucni ljudi

mislim da je cijena oko 150KM za remap  :mjuza:


hehehe.. tek sad vidim... a zašto imaš dejanovu alfu na slici u potpisu.. a hvališ ove iz tuzle... ?? :DD :DD

alenzg

evo već neko vrijeme i mene škaklja ta tema...motor je isti, JTD 16v 140KS, Stilo star 10 godina sa (navodnih) 173000 km (od toga jedino sigurnih su mojih 15:), kvačilo i dvomaseni ganz novi (mijenjao prošle godine), turbina čini se još ok malo fićuka ali ne gubi ulje...upuštati se u to ili ne? Primamljivo zvuči za cca 150 eura imat jači auto i još manju potrošnju, kak mnogi tvrde a opet po svim forumima koje sam prošao ljudi podijeljeni 50/50 uglavnom za i protiv...nisam pametan stvarno...kažu jedni ako se ne pretjeruje ne bi trebalo bit štetno, drugi pak da nije štetno već bi tvornički bilo napravljeno, nije stvar samo u softveru nego i hardveru nekom ipak (tu je glavni oponent remapiranju uvaženi dr. Marušić :) )

da čujem još malo argumenata za/ protiv? :)

Stilo M

Samo naprijed
Turbina ako i fucka ne znaci da nevalja
Moze tak fuckat jos 50000km
Samo treba znat vozit onda takav auto
Nakom ganjanja ostavit da se sve smiri i ohladi,ne startat naglo jer ce poluosovine otic i slicno
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Niknejm

Ma ista ti je stvar bio chipnut ili ne..

Ako ga budes poklapao iz niskih okretaja, moment ce ubijat zamasnjak, lezajeve kotaca itd.

Uz normalnu voznju trajat ce jednako dugo, a veci ce gust biti ako bude chipan. I potrosnja isto malo optimizirana.


Samo mapu uzmi od nekog pouzdanog i peglaj..
FirstInAllTrouble

ludaman

Citat: alenzg  u 03 Rujan 2015, 14:48:45
tu je glavni oponent remapiranju uvaženi dr. Marušić :)

da čujem još malo argumenata za/ protiv? :)
Uvazeni kod koga?   :lol :lol
Taj covjek nije svjestan sta sve nasere.. I sto sam stariji i vise prckam po autima i stecem znanje i iskustvo vidim da je frajer pun takvih gluposti da to nisu istine..
DAvno je provaljen i njegove se teorije ne uzimaju kao reference.

A na pitanje cipat ili ne. DA CIPAT, ali stavit pravu mapu od renomiranih proizvodaca. Ili jos bolje custom remap.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!