(remap) chip tuning i zatamnjivanje stakala za fiat stilo 1.9 jtd

Autor mivancev, 03 Srpanj 2014, 18:51:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

tempradrifter

Citat: alenzg  u 11 Rujan 2015, 13:23:19
možda se i zaletim jedan dan kad bum pri lovi, pa da vidiš na licu mjesta u kakvom je stanju auto, i jel bi bilo više štete nego koristi od remapa...sad prvo moram redovni servis napravit...

uzgred, ovo mi se čini poprilično zanimljivo štivo

http://safe-chip.com/kako-razlikovati-dobar-od-loseg-chip-tuninga.html

nedami se to čitat al Dejan je ok znam ga osobno, al mislim da ti je ovo puno bolji tekst

http://www.carpro.si/en/about-us/what-you-have-to-know


topolino

Ja da kupujem bilo koji polovni dizel, pogotovo uvoz gledao bih nekoliko stvari: limariju, da motor ne dimi plavo, bijelo ili ko lokomotiva, ne zvizdi nesto pod habom, da mjenjac radi ok. Prije kupnje obavezno raspitati se za musice i dobrog mehu i postoji li konverzija sa DMF na jednomaseni zamanjak. Nakon kupnje polugeneralka s novom pumpom ulja (obavezno) i nove injektore. Onda bi razmisljao o chipiranju remap i ostale stvari. Kupit auto iz uvoza i nadst se da je samo vozi toci je glupost.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

draĹžen


topolino

Na oko 400 000km pumpa i injektori nisu u bajnom stanju pogotovo ako se nije puno marilo na redovno odrzavanje. Zasto oko 400 000 km zato jer na sjeveru zive racionalni ljudi koji kupe dizel jer rade pun kufer km, a ne da ga chipnu pa onda trgaju ovijes i sl. Đabe ti polugeneralka bez nove pumpe ako ima toliko km jer ako je blizu izdisaja bacio si lovu u vatru.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

draĹžen

Ma dobro ali zasto polugeneralka necega sto dobro radi? Ne dimi, ne trosi ulje i lijepo pali i radi?

topolino

Ili mozes otvoriti motor i vidjeti u kakvom je stanju, pa se odluciš sta ces dalje. Ima motora koji na 400 000 mogu odvaliti jos toliko, a imas i nekih koje ni generalka vise ne spasi jer motor nije konstruiran da odvrti toliku kilometrazu bez otvaranja, a kada si ga kupio nije trosio ulje, dimio, ili sl. jer je u motoru bio hipenol ili ATF. I onda nakon manje od 10 000 km nakon kupnje prosvira turbina.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

draĹžen

To je nekad bilo. Vise se takva groblja ne uvoze kao 1990 god. Imam mehanicara koji radi za dilere koje aute iz italije uvoze i na nijednom jtd,jtdm nije radio na motoru nista. Tu i tamo nekom dizna ode ili turbina ali jako rijetko. Motori su tu neunistivi. Ako je krpao sta na tim autima bilo je zatvaranje egr i kvacila je radio. Ostalo nista. Moj ina dvije god kod mene i nista ne trosi ulja,ne šišti nista i ja nisam nista promijenio osim ulja remenice alternatora. Mijenjao sam i vilice ali to su uobicajene stvari odrzavanja . Na ovom forumu ne znam da li je itko od ovog sto spominjes radio a 95 posto vozimo stila uvoz italija s 300plus tkm

draĹžen

https://youtu.be/r4jgYPMSwzk. Evo. Ovdje se vidi tuniranje. Suklja crni dim kao u lokomotivi i eto crnog branika od garezi. Jel moze bez toga? Sve remapirane sam vidio da tako sukljaju

tempradrifter

Citat: dražen  u 13 Rujan 2015, 09:35:21
https://youtu.be/r4jgYPMSwzk. Evo. Ovdje se vidi tuniranje. Suklja crni dim kao u lokomotivi i eto crnog branika od garezi. Jel moze bez toga? Sve remapirane sam vidio da tako sukljaju

115ks verzija bez problema se može dić dosta bez imalo dima, a ovaj 80ks malo teže jel nem vnt turbo
al neki stage1 tune bi trebao biti bez dima na svakom autu

irv

Citat: alenzg  u 10 Rujan 2015, 20:42:58
Meni je pak rekao jedan mehaničar u AC da je problem upravo u tome što NISU prilagodili mehaniku na tom autu nego su samo puknuli taj 16v motor od 140 KS unutra, tako da mehanika je već na samoj granici izdržljivosti i bez remapa a kamoli sa...konkretno, kao što sam već pisao ranije, ja sam prošle godine na svom ni mjesec dana od kupovine mijenjao komplet kvačilo i zamašnjak, a pokazalo se da unutra nisu bili original dijelovi, dakle već (najmanje) treći set je stavljen a auto ima 174000 sad (tj. barem piše na brojaču toliko, a koliko je to realno Boga pitaj...)

Zapravo, možda ne bi bilo loše provjerit da li mi je uopće tvornička mapa unutra, možda je već bilo prčkano po mapama više ili manje stručno, tko će ga znat... :)

Provjeri malo, ne uzimaj svačiju riješ zdravo za gotovo...
Stilo Multijet 16v (od kraja 2004 na dalje) je zamijenio Abartha! Po kataloškom broju djelova (diskovi, pakne, xy ostalog) vidiš da to na JDT-a ne ide!!

Kvačilo i zamašnjak na 174tkm ??? ne znam...
Moj je imao 200tkm+ kad sam mjenjao kvačilo (zamašnjak nije trebalo) i to preventivno jer je procurio potisni, nije još ni klizilo!
I FYI, to kvačilo ti ide tvornički na FLAR automobile do 190 ks !!  :D


alenzg

A ne znam kaj bih rekao, onda mi auto ili ima 3 puta toliko koliko piše ili ga je netko životinjski klao...a sad što se remapa tiče, dilema mi je baš zato jer imam ganz novo kvačilo i zamašnjak...s jednog gledišta, ako ću ikad remap radit onda bi to trebalo bit sad kad je mehanika u najboljem stanju...a s drugog ne bih htio *** stvar pa za godinu-dvije opet imat trošak preko soma eura za kvačilo i zamašnjak

irv

Po meni vijek trajanja kvačila ovisi o vozaču ne remapu!

Ovaj auto ima sasvim dovoljno snage za "ubiti" kvačilo i bez remapa...

Mislim da nećeš pogriješiti ako ga napraviš, a snagu guštaš u vožnji a ne divljanju!

casual

Citat: irv  u 14 Rujan 2015, 15:26:31
Po meni vijek trajanja kvačila ovisi o vozaču ne remapu!

Ovaj auto ima sasvim dovoljno snage za "ubiti" kvačilo i bez remapa...

Mislim da nećeš pogriješiti ako ga napraviš, a snagu guštaš u vožnji a ne divljanju!

u prvoj rečenici je sve rečeno :)

irv


FileFixer

Citat: ludaman  u 04 Srpanj 2014, 17:06:49
Otvorio sam stranicu cisto iz dosade i nisam bas detaljno citao tekst..
Ali ono sto strucnjak stavi na sluzbenu stranicu sve govori o njegovoj strucnosti. Totalno pogresan dijagram!


Ja bi zaobisao u sirokom luku.. ;)

Ovaj se rodio naopačke. :D

                          E=mC^2 +/-3dB