Procjena: Stilo 1,9 Multijet 16v

Autor irv, 27 Srpanj 2014, 11:29:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

alenzg

Zanimljivo je recimo kako se situacija na Njuškalu vrlo brzo promijenila baš po pitanju tog Multijeta 16v. Ja kad sam svojeg kupovao krajem 4.mjeseca učinilo mi se jako povoljna cijena od 4700 eura koliko sam na kraju dao (2005. god, 158 tisuća km, dosta opreme - panoramski krov, zadnji parking senzori, cd changer..), regan do 2/2015, stvarno full očuvan iznutra i izvana...no ubrzo se pokazalo da sam morao uložiti još nekih 13000 kuna jer mi je za mjesec dana otišlo kvačilo+dvomaseni, a napravio sam i veliki servis za miran san jer nije imao servisnu (iako se čini da je zupčasti bio mijenjan jednom ali sve ostalo izgleda da nije) te uzeo ljetne gume (bio samo na zimskim).

Uglavnom , u tom trenutku kad sam ja kupovao bio je još samo jedan, istog godišta i kilometara, koji tek treba uvesti i koštao je 6000 eura okruglo do registracije.
Sad, par mjeseci kasnije ima ih 6 komada na Njuškalu, od toga dva za 3500 i 3400 eura (2004 i 2005), a jučer osvanuo i neki 2005. sa navodnih 92000 km za 4300.
Sve u svemu, nisam pametan kaj bih rekao...znam samo da svoj sad ne bih prodavao ni pod razno osim baš neko veliko *** da mi se desi u kratkom roku koje ne bih mogao isfinancirat više (turbina, Bosch pumpa i sl)

irv

Citat: Prijeko  u 28 Srpanj 2014, 16:50:06
Aha, znači ti čipiraš auto i tek onda voziš onak kao umirovljenik :)
Čipan auto trpi, jer ako ga imaš čipovanog, onda se valjda malo i qurčiš a mašina trpi - skraćuje se životni vijek.
Tako to ja vidim.

Vozim svakako ali kao umirovljenik sigurno ne! da je tako, ne bi u startu uzimao ovakav auto, koji mi je opet, zamisli, lagano slab...  :P

Pokušavam reći da mašina može trpiti neovisno bila čipirana ili ne, ako si tarzan i voziš ko da nije tvoj strgat ćeš bilošta!

S kilometrima čovjek nauči voziti, a snagom auta treba razumno baratati...
Po tvom, pile od 300+ ks bi onda trebale biti u radioni svakih koliko, 1000km? :)

irv

@alenzg

Sjećam se tvoje priče, bila je tema tu na forumu... peh!!

Ali, baš to je ono o čemu sam pisao prije!
Pa valjda vrijedi nekog qurca održavanje i servisi?

Očito, u našem pametnom podneblju ne!! Nego sam ja taj glupan koji razmišlja o prodaji auta nakon što se dobrano istroši u njega...
Kako ja to vidim, recept je:
- maksimalno istrošiti
- minimalno ulagati
- dobro prodati
- DOBRO SE NASMIJATI KAD KUPCU RIKNE

Priča prožvakana 1000 puta!
Znači bolje kupit auto za 500â,¬ manje, nema veze Å¡to te u narednih 6 mjeseci čeka 1500â,¬ troÅ¡ka u njega!!
No hajde, svatko za se zna najbolje!

NiÅ¡ta osobno prijatelju, mislim da si ti stvarno bio čisti pehista u ovoj priči, ali ajde, bar sad znaÅ¡ da imaÅ¡ auto na mjestu!!  :ok:

Ugl, zahvaljujem svima na mišljenju!
Vidim da sam točno razmišljao i prije ove teme, tj. nema pravila i svaka kupnja/prodaja je jedna priča za sebe...


GtMario

Citat: Prijeko  u 28 Srpanj 2014, 16:50:06
Aha, znači ti čipiraš auto i tek onda voziš onak kao umirovljenik :)
Čipan auto trpi, jer ako ga imaš čipovanog, onda se valjda malo i qurčiš a mašina trpi - skraćuje se životni vijek.
Tako to ja vidim.
Ne znam sta mu točno uskarcujes ako ga čipneš???? Ako ga ne održavaš,ne mjenjaš ulje...itd itd da ne nabrajam onda da! Ali ako ga čipaš kod majstora koji zna kaj radi i ti auto održavaš onda tu nema problema

irv

Citat: GtMario  u 29 Srpanj 2014, 11:20:27
Ne znam sta mu točno uskarcujes ako ga čipneš???? Ako ga ne održavaš,ne mjenjaš ulje...itd itd da ne nabrajam onda da! Ali ako ga čipaš kod majstora koji zna kaj radi i ti auto održavaš onda tu nema problema

:ok: :ok: :ok:

Ma isturiraš ga nekoliko puta onako fino na hladno... i kad lijepo začvrči fino odmah ugasiš!!!
I brige nema, ne mora bit čipiran da bi ga u*ebo...
:lol

alenzg

Citat: irv  u 29 Srpanj 2014, 11:13:26
@alenzg

Sjećam se tvoje priče, bila je tema tu na forumu... peh!!

Ali, baš to je ono o čemu sam pisao prije!
Pa valjda vrijedi nekog qurca održavanje i servisi?

Očito, u našem pametnom podneblju ne!! Nego sam ja taj glupan koji razmišlja o prodaji auta nakon što se dobrano istroši u njega...
Kako ja to vidim, recept je:
- maksimalno istrošiti
- minimalno ulagati
- dobro prodati
- DOBRO SE NASMIJATI KAD KUPCU RIKNE

Priča prožvakana 1000 puta!
Znači bolje kupit auto za 500â,¬ manje, nema veze Å¡to te u narednih 6 mjeseci čeka 1500â,¬ troÅ¡ka u njega!!
No hajde, svatko za se zna najbolje!

NiÅ¡ta osobno prijatelju, mislim da si ti stvarno bio čisti pehista u ovoj priči, ali ajde, bar sad znaÅ¡ da imaÅ¡ auto na mjestu!!  :ok:

Ugl, zahvaljujem svima na mišljenju!
Vidim da sam točno razmišljao i prije ove teme, tj. nema pravila i svaka kupnja/prodaja je jedna priča za sebe...

Jbg, svaka kupnja rabljenog je lutrija na neki način, pogotovo dizelaÅ¡a. Kao Å¡to kaže uvaženi dr. MaruÅ¡ić, sa kupnjom svakog rabljenog dizela preko oglasa postoji osnovni problem elementarne logike, a taj je da nitko neće u principu prodavat dizelaÅ¡a koji je joÅ¡ u odličnom stanju (pogotovo ne za male pare) nego upravo kad nasluti da bi se mogla očekivati veća ulaganja. Ok, uvijek postoji mogućnost viÅ¡e sile, da čovjeku hitno treba lova a auto je super...ali na takvog tipičan kupac teÅ¡ko da će naletit, osim preko veze. Ne kažem doduÅ¡e ni da je ovaj moj mogao znat da će baÅ¡ otić kvačilo, ali to je jednostavno rizik koji sam svjesno prihvatio. Sad jedino mogu molit Boga da ne otiÄ'e joÅ¡ neÅ¡to...

Uglavnom,  kad se sjetim tek bivÅ¡eg Stila (1.2 16v, 2002), prije 5 godina ga kupio i platio ga u Autocommerceu skuplje nego ovog sad,  pa joÅ¡ sa svim popravcima naknadnim (redovni servisi, kočnice prednje i zadnje, podizač stakla, pumpica za vjetrobran, Å¡kare brisača...)...i na kraju ga prodao za manje nego sam platio kvačilo i servis na ovom...Å¡to ćeÅ¡, to je jednostavno tako, kupac je uvijek u velikoj prednosti

draĹžen

Cekaj,na ovom multijetu sutra se ne moze razletiti kvacilo i je moze krepati turbina ili nesto drugo? Dajte se uozbiljite. Krepe novi da nece ovaj s 250 tkm. Ne zelim ti to,naravno,ali ako si ga odrzava to je garancija da se nece razletiti? Ja sam dva nova auta otplatio i oba su nova krepavala.

Delta TD

kada se pojavi pravi kupac kojem se auto sviÄ'a sve se lako dogovori a broj kolimetara na satu kod JTD za mene nije nikakav problem viÅ¡e me brine održavanje kod bivÅ¡eg vlasnika i općenito stanje auta
098871798

irv

Citat: dražen  u 29 Srpanj 2014, 14:39:24
Cekaj,na ovom multijetu sutra se ne moze razletiti kvacilo i je moze krepati turbina ili nesto drugo? Dajte se uozbiljite. Krepe novi da nece ovaj s 250 tkm. Ne zelim ti to,naravno,ali ako si ga odrzava to je garancija da se nece razletiti? Ja sam dva nova auta otplatio i oba su nova krepavala.

kako ne!! a može se i guma probuÅ¡iti...  :)

sve ok, poanta je bila neÅ¡to drugo...  ;)

Prijeko

Citat: irv  u 29 Srpanj 2014, 11:04:37
Po tvom, pile od 300+ ks bi onda trebale biti u radioni svakih koliko, 1000km? :)
Jedno je original a drugo je čipiran :)

Opet moje mišljenje, auto u originalnoj izvedbi je namijenjeno za tu mašinu, dakle;podvozje, turbina, dovod goriva, kočnice,kvačilo itd.
E sad, kako kompjuter reaguje na to čipiranje, to samo stručnjaci znaju a ja to nisam :)

draĹžen

Citat: irv  u 29 Srpanj 2014, 15:12:20
kako ne!! a može se i guma probuÅ¡iti...  :)

sve ok, poanta je bila neÅ¡to drugo...  ;)
ma gle,to ie tvoja muka i tvoj trud. Stavi cijenu koju smatras da je fer i vidjeti ces. Ovo je nezahvalna tema. Dovoljno je 50 cangrizavih prekupaca a samo jedan ozbiljan kupac. Auto je ok kako tvrdis i netko ozbiljan ce to vidjeti..sretno s prodajom.

franjo-fritz

Ova priča krenula i smjeru možda su u sumi a možda o nisu ili jesu???.. svaki polovni auto je polovni bio odrzavan ili ne.i rizik od ovog ili onog kvara uvjek postoji...e sad svakom njegov auto vrjedi ko suho zlato a tudji je smece..samo treba biti realan tako Da navedeno vozilo bilo sa ovim ili onim ovjesom chipan ili ne 5000 e možda Nekom lopataru vrjedi.Nekom imalo znalcu o motornim vozilima ne
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

draĹžen

Prije stila jtd sam vozio p 307 xsi. Ovaj stilo jtd je smece prema pugu. Auto ima luksuza kao golf 2. Ima zvucnu izolaciju kao ferguson 533. Od puga ima samo bolji mijenjac. Motor necu usporedjivati jer je pug bio benzin. Fiat stilo je jtd u usporedbi s meganeom dci i p 307 je dno dna. Eto. Imam ga jer mi je zahvalan. U dobrom stanju i motor je dobar koji lijepo vuce a malo trosi i nema bubica tipa dizne i turbina jer je to na meganeu potrosni materijal.

Boxer

Bit je samo u tome da su ulaganja u rabljene dizelaše prevelika i cijenu mu treba satrati na maksimum jer kvarovi nisu nimalo jeftini, čak ni održavanje a kud tek popravci.

ÄŒipanje nema veze s motorom, i motor i turbina i mjenjač imaju tvroničke rezerve ali poluosovine, zamaÅ¡njak, križevi, zglobovi, kvačilo...to su elementi koji na 8v motorima imaju rezerve ali na 16v su na limitiu i teÅ¡ko se nose s tvorničkom snagom jednako kao i ovjes koji je iz TIPA i predviÄ'en je za 14 cola felge.

Sam autor teme kaže da mu je auto slab, znači čipao ga je jer mu je spor a 140 konja mjeta ide izvanredno. Jasno je kakva su njegova očekivanja od auta i Å¡to je s njim radio ako mu je slab. MožeÅ¡ ti mjenjat ulje, filtere svaki dan, kad ga opaliÅ¡ po gasu zamaÅ¡njak trpi i kad ode ode s njim i 1000â,¬, križevi trpe, kad odu ode 2000kn s njima i tak dalje. Plus toga 17 cola gume koÅ¡taju oko 800kn/kom, 16 naÄ'eÅ¡ za 500....


To su neki moji kriteriji kupovine polovnjaka koji je vjerojatno pred ulaganje kao i svi drugi na tržištu i kad se ne vodiš takvom matematikom nego te zaslijepi kako auto otkida na gas, koliko opreme ima i ostalo onda obično istreseš barem 10 tkn po kupovini na auto takve klase i to je tako i to je realnost. Zato nema nikakvog smisla za auto koji je 3x prošao oko svijeta, koji je načipan, muški vožen, ima skupe kočćnice, skupe gume, skupe dijelove koji se normalno troše dati puno love jer ako ga preplatiš i kasnije te strese popravcima ubrzo si na granici cijene daleko novijeg i boljeg auta nego što si kupio.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boxer

Citat: dražen  u 29 Srpanj 2014, 17:05:16
Prije stila jtd sam vozio p 307 xsi. Ovaj stilo jtd je smece prema pugu. Auto ima luksuza kao golf 2. Ima zvucnu izolaciju kao ferguson 533. Od puga ima samo bolji mijenjac. Motor necu usporedjivati jer je pug bio benzin. Fiat stilo je jtd u usporedbi s meganeom dci i p 307 je dno dna. Eto. Imam ga jer mi je zahvalan. U dobrom stanju i motor je dobar koji lijepo vuce a malo trosi i nema bubica tipa dizne i turbina jer je to na meganeu potrosni materijal.

307 je fin auto, mekan, udoban, dizajnerski je 100 godina ispred stila, vozne osobine su mu bolje ali motorizacija ni u kom slučaju nije kvalitetna kao stilo, tu su još i mušice pa je lako zaključiti da je stilo peri deri a 307 megane i slični hara kiri :trus
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...