Procjena: Stilo 1,9 Multijet 16v

Autor irv, 27 Srpanj 2014, 11:29:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

irv

Ok, mislim da je ovo već lagano otiÅ¡lo  :off:

Boxer prijatelju... Niti se mi znamo, niti znaš kako vozim a niti koliko km imam ispod dupeta.. Tako da možda ovakav stav i nije nešto najbolje što si mogao napisati!

Al dobro... Otvorio sam ovu temu čisto da čujem neka mišljenja kolega, a ne zato da bi sebe, svoj auto i svoju vožnju servirao nekome da neutemeljeno liječi svoje frustracije...

Moja očekivanja od auta su moja stvar, moj stil vožnje isto, a bome i troškovi koji to prate... Nisam tip koji auto ubija, ali bome niti u nizbrdici bacam u ler da uštedim 0,2l/100km goriva!

Uglavnom, vidim da se neke stvari u kupoprodaji nikad ne mjenjaju! što god, kakvo god i čije god bilo, ako nije moje ne vrijedi ništa... Argumente ćemo već naći!

Pitam se da li bi Stilo vrijedio 1000â,¬ viÅ¡e kad bih investirao 200-njak kn u kilometražu, pa da bude recimo nekih 126000...  :)
Eeee, to bi već bio pravi catch!!

Nema veze, kako kaže franjo-fritz, teÅ¡ka je ovo tema...  :)

Boxer

To je moj stav kupovine rabljenog automobila i to su osnove koje gledam i kako gledam. Nemogu se stavovi sviÄ'ati baÅ¡ svima :( Ja ne liječim nikakve frustracije, ja sam već jednom kupio rabljenog dizela novije tehnologije i nebi viÅ¡e napravio takav *** nikad. Iz vlastitog iskustva piÅ¡em i otvoren sam.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

GtMario

Boxer tko gleda koliko doÄ'u 17 cola gume a koliko 15 ne kupuje takav auto!

Boxer

To možeš pričati kad je u pitanju neka opaka pila a ne auto niže srednje klase za svaki dan. Jednako tako se ne pita za potrošnju kad su gušti u pitanju :) Danas ljudi na aute gledaju sasvim suprotno i svaka kuna koju moraju uložiti je jaaaaaaaako bitna.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Delta TD

 ;)
Citat: GtMario  u 29 Srpanj 2014, 21:26:16
Boxer tko gleda koliko doÄ'u 17 cola gume a koliko 15 ne kupuje takav auto!

- a da ne pričam kakva je vožnja na 15 a kakva na 17 colnima, evo trenutno ganjam Lanciu y 1,2 2004.g. od kuma i ima u originalu 195 45 16 i to usporeÄ'ivati sa 165 65 14 kakve ima moj Punto nema nikakvog smisla

- ove priče o čipiranju i uništavanju auta nema smisla komentirati u biti kod JTD se radi o promjeni mape a ne klasičnom čipiranju

- za Peugeotom i sličnim vozilica nemam pojma i u te rasprave isto nebih ulazio i ne znam po čemu je jedan Golf 2004 ili 2005.g. trebao biti skuplji od Stila ili kojih drugih vozilaca kod kupnje dosta kupaca uzimaju u obzir što dobivaju za svoje novce i prema tome se ravnaju, zanima me koliko su auto ovi neki savjetnici u životu imali a koliko ih prodali, svaka čast nekima koji imaju iskustva u tome, kao da se ja uključujem u neke rasprave o xy stvarima o kojima nemam pojma :good:
098871798

GtMario

Boxer ti gledaÅ¡! Ja ne! Svaka roba ima kupca! Ali opet ja bi raÄ'e kupio auto s ooremom nego golog na čeličnim felgama! Onaj koga žulja dati oar sto kn za veću gumu vjerojatno nece doci niti gledati a kamoli kupiti auto od +140ks na 17 felgama! Nego bu si uzeo punta...
Ja sam uzeo stila prije 10ak dana i drugi dan sam mu stavio 17 abarth felge

Delta ništa ili gotovo jako malo sam izgubija na udibnosti!
Ajde ovi je auto forum a svu bi se vozili na tico felgama od 12 cola i vjerojatno china gumama ::)

Boxer

Ne gledam ja nego većina, malo je ljudi koji kupuju auto i idu ga šminkati kao ja i ti. I ja vozim 17 na 147, i prije sam imao 17 na 156 i tako dalje ali velim da je malo ljudi koje to zanima, premalo...
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

GtMario

Kreces se u krivim krugovima ;)
Nebitno...
Hocu reci da ima takvih ljudi ali oni nisu kupci takvih auta! Ajde danas vise tesko koji novi auto da izadje na 15 cola!

Boxer

Ja govorim o konkretnom autu i troškovima vezanim za njega i gledam ga kao rabljenog starog 9 godina, ti nove aute s 20 cola.... jbg ja šumom, ti drumom :haha6:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

chrisRi

Citat: Boxer  u 29 Srpanj 2014, 19:34:00
Bit je samo u tome da su ulaganja u rabljene dizelaše prevelika i cijenu mu treba satrati na maksimum jer kvarovi nisu nimalo jeftini, čak ni održavanje a kud tek popravci.

ÄŒipanje nema veze s motorom, i motor i turbina i mjenjač imaju tvroničke rezerve ali poluosovine, zamaÅ¡njak, križevi, zglobovi, kvačilo...to su elementi koji na 8v motorima imaju rezerve ali na 16v su na limitiu i teÅ¡ko se nose s tvorničkom snagom jednako kao i ovjes koji je iz TIPA i predviÄ'en je za 14 cola felge.

Sam autor teme kaže da mu je auto slab, znači čipao ga je jer mu je spor a 140 konja mjeta ide izvanredno. Jasno je kakva su njegova očekivanja od auta i Å¡to je s njim radio ako mu je slab. MožeÅ¡ ti mjenjat ulje, filtere svaki dan, kad ga opaliÅ¡ po gasu zamaÅ¡njak trpi i kad ode ode s njim i 1000â,¬, križevi trpe, kad odu ode 2000kn s njima i tak dalje. Plus toga 17 cola gume koÅ¡taju oko 800kn/kom, 16 naÄ'eÅ¡ za 500....


To su neki moji kriteriji kupovine polovnjaka koji je vjerojatno pred ulaganje kao i svi drugi na tržištu i kad se ne vodiš takvom matematikom nego te zaslijepi kako auto otkida na gas, koliko opreme ima i ostalo onda obično istreseš barem 10 tkn po kupovini na auto takve klase i to je tako i to je realnost. Zato nema nikakvog smisla za auto koji je 3x prošao oko svijeta, koji je načipan, muški vožen, ima skupe kočćnice, skupe gume, skupe dijelove koji se normalno troše dati puno love jer ako ga preplatiš i kasnije te strese popravcima ubrzo si na granici cijene daleko novijeg i boljeg auta nego što si kupio.

[/quote

Ovo da je stilo na bazi tipa nije istina. Niti jedna komponenta pocevsi od sasije preko mjenjaca, struje i ostalog je razvijeno iz nule ma stilu.Sasiju od stila ti ima recimo novi bravo i AR giulietta ( sa drugacijim ovjesom). Alfa 147 i GT su zadnji modeli sa tipo sasijom i zato su prolazili lose na NCAP testovima. Stilo je sirov auto bez finesa ali je napravljen kao tenk. Nakon redizaja su rijesili i probleme sa elektronikom koji su mucili euro 3 modele.

Delta TD

ljudi podcjenjuju taj auto ali postoje ljudi koji to hoce i nista drugo i ti ce platiti 4-5 milja koliko je potrebno
098871798

chrisRi

#56
Znam da se mnogi nece sloziti sa mnom ali meni Stilo prolazi jedino kao karavan. Znam da sa trojim vratima izgleda bolje ali 147 izgleda jos bolje. Tako da sam deckic od 20-25g koji okolo guzi stila bi odmah preskocio. Alfa 147 izgleda 8 svjetlosnih godina bolje od Fiata. Ali posto sam stari prdonja od 35g sa familijom koji je proveo dobrih 15g mjenjajuci vilice,maf senzore i ina sranja na premium Fiatima ruzni stilo karavan sa polukrutom osovinom i unutrasnjosti koju hladno mozes oprati sa manikotom za vrt mi odlicno pase.

Delta TD

jojj nemoj tako ako si ti star sa 35 sta sam ja sa 40 a ima tu jos starijih
098871798

draĹžen

Tako je. Tko zeli jtd alfa je svakako ispred stila. Po mnogo cemu. Od traktoriranja u unutrasnjosti,do tuznih siceva i obloga vrata kao u land roveru. Auto je uvjerljivo najgori koji sam kupio poslije zastave 128. Imaonsam prije njega megane 2,p 307 a uz stila imam i. Orsu d 2008 enjoy.sjedala su mozda najgori uzas na stilu. Alfa je puno bolja po tom pitanju a po cijeni su tu negdje.

chrisRi

Stilo MW je odlican radni stroj. Ima odlicnu mehaniku, neki imaju Getrag mjenjac.Pug ima kitu od mjenjaca. Sad ovisi sto ti cijenis ; finiju unutrasnjost Puga 307 ili nepoderivu mehaniku Stila dizela. Stilo je stvarno napravljen kao tenk ,tu u familiji imam 06g multijeta MW sa 160tkm, auto je kao nov.Tocno da auto izgleda grezo iznutra ali ti auti su bili jeftini novi (ovaj moj je kostao 18kâ,¬), pa Fiat stedi na unutrasnjosti a Peugeot negdje drugdje. Za Stila zakacim barku od cca 1,5 tone ( kocena prikolica) i auto vuce i koci bez problema. Prrobao sam dosta auta i radio na njima, ako si normalan covjek sa normalnim primanjima Fiat i VW su stvarno best buy.