Fiat Panda - 170000km, prvi veliki servis?

Autor Brksi, 08 Kolovoz 2014, 13:24:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Brksi

Pozdrav

Imam pitanje u vezi kakvog veceg servisa na Pandi 1.1 Active 2004god. Auto ce uskoro proc 170k km, motor nikad nije taknut osim promjena potrosnog materijala. ViÄ'am po forumima okolo da ljudi na 150k rade generalke? Motor radi dobro, auto ide dobro, ne dimi. Kaj bi bilo poželjno promijenit?
Vjerujem jedino da ce kvacilo otic u vjecna lovista, posto se zna osjetit miris lamele uz neki strmi brijeg kad ga tjeram u prvoj.

Jos jedna sitnica, 1.1 motorček i visoki okretaji, to je ok? Nemam mjeraca broja okretaja pa ono  ;D

cicili

pa jedan veliki servis odradi (zupcasti, pumpa vode, natezaci), ako nije radeno i miran si. svjecice ako nisu dugo mjenjane filteri ulje bla bla bla...

nema mu sta bit ako ide, ne trosi ulje ekstremno ne diraj.  :D nije ni to neka zabrinjavajuca kilometraza ako je auto odrzavano.

Brksi

Nije vec neko vrijeme, u petak idem u nabavku dijelova. =)
Kaj se tice potrosnje ulja, trenutno nemogu procjenit kolko trosi jer sam prije par mjeseci odalamio karter pa lagano kaplje ulje. Redovito to provjeravam i mijenjam takoder ovaj mjesec.

Moze kakva informacija o tom motorčeku. Posto je auto vec star, razmisljao sam na neki upgrade. Možda neko sitno povecanje snage, chip, usis i filteri, spulja je orginal gore pa ce i to trebat mijenjat.

Kak trpi visoke okretaje? Nemam brojaca okretaja al po zvuku mislim da ide preko 6k.

cicili

ma cisto sumnjam da se da ista izvuc iz tog motora a da nije preskupo.

Alien


Brksi

Danas krecem u nabavku dijelova. Pitanjce posto sam primjetio da je ventilator zapržen, dal paÅ¡u ventovi od starijih modela ili mozda od punta? Nosač ne paÅ¡e jer kolko sam primjetio panda ima drugačiji, no možda bi ventilator pasao? Ako netko ima iskustva, jer po oglasnicima su novi 150-300kn, za pandu preko 900  :82: