Zamjena orginalnog radija u Bravu 2007

Autor dabar22, 22 Kolovoz 2014, 19:53:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dabar22

Pozdrav!
Molim za pomoć!
Izvadio sam orginalni radio i stavio pioneer deh 9300sd.
Spojio eurojack na org instalaciju i radio ne radi. Vratim orginalni radio i on radi.
Spoj od radia do eurojacka je takav da se žuta spaja na žutu i crvena na crvenu.
E sad jel moram te žice od stalnog plusa i kontakta nekako drukčije spojiti?
Molim za pomoć!

BTW stari radio isproban u drugom autu i radi :funny:

Hvala

cicili

vjerovatno imas stalni plus, minus, can A i canB i eventualno zice od komandi. vjerovatno org radio je povezan sa kompjuterom od auta. provjeri ispitivacem samo na jednoj ziti bi trebao biti plus.

e sad ja sam sebi na puntu rijesio tako da sam povadio zice iz deka, preslozio plus i minus gdje treba da bude a za gasenje radija spojio prekidac.

dabar22

Rješio sam, hvala ti!

Spojio crvenu i žutu od radija sa crvenom od instalacije, žutu od instalacije sam izolirao i to je to.
Pljuga zapravo ;D

cicili

Samo pazi sad da ti radio ne izvuce bateriju. Meni se redovno desava ali moj ima bluetooth koji ostaje radit bez obzira ako ga ugasim. Zato sam si i stavio prekidac kad duze ne vozim da ugasim radio

dabar22

Ma neće, kad izlazim iz auta gasim radio ;)

Što se mene tiče može lock ove teme :)

cicili

gasis ga ti na tipku tako napravim i ja ali to neznaci da je on pogasio sve svoje radnje.
recimo meni bluetooth ostane radit i bez problema spojim mob sa radiom iako sam ga ugasio, usb svijetli i dalje.... ako nije radio predviden da tako radi kako si ga ti spojio onda bi moglo bit problema.
meni recimo ako stoji auto 3-4 dana dovoljno da izvuce bateriju.
pripazi malo na to, ja sam sebi spojio jedan prekidac pa ga tako mogu ugasit ili skidanjem plocice, ali mozes povuc plus sa upaljaca ili sl pa da se pali na kontakt.

devaST

I meni svitli usb ako ostane kontakt. Ali zato samo otkacin plocicu al neskidan i onda je 100% izgasen totalno
Sent from my Nokia Lumia 630 using Tapatalk

dabar22

Meni ništa ne svijetli,ali budem skinuo pločicu ;)

Alien

U Bravu 2008. imam Pioneer 1din radio i nabavio sam original radio za Bravo 2din jer mi je nekako ljepši i kokpit puniji.
Što treba napravit da taj radio profunkcionira kako treba. Na konektoru A su 4 žice; +, -, + preko ključa i još jedna žica (ne znam što je, ni + ni -).
Koliko sam upoznat trebaji se dodat can A i can B žice na pin 3 i 1.
Molo bih pomoć oko tog, od kuda ih treba povući i sl.

Stilo M

Po svemu bi trebalo biti samo plug in
Trebo bi u originalu imat can liniju do radia
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Alien

Kad sam ga ukopčao pisalo je "no can network".
Na pinovima 1 i 3 gdje bi trebali biti can B i can A nema ništa.

Multijet

Ako je originalni radio,teško da je samo plug in. On je vezan uz ecu,šasiju i kod. Bez iskusnog elektroničara, bojim se da ništa.
Iskusniji će ti bolje pojasniti
0989739290

Mike20

Tak je. Radio je vjerojatno zaključan na auto s kojim je tvornički došao, a mislim da mu treba i kod.
Ako je tak, treba preprogramirati eeprom

Alien

Code imam.
Koliko sam shvatio treba do radija dopeljat dvije žice CAN A i CAN B na pin 3 i na pin 1.
E sad odkuda, valjda ima više načina ali ne mogu nigdje naći ništa preciznije.

Mike20

I ja mislim da bi morao biti plug and play