Zamjena orginalnog radija u Bravu 2007

Autor dabar22, 22 Kolovoz 2014, 19:53:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

skrooz

Ako imas active opremu kao ja onda nemas can zice do radia, nego samo pripremu za obican 1 din radio. Kad sam stavljao android sam isto skuzio da nemam zice od cana i funkcije koje bi trebao imati. Imas komande na volanu? Ako imas, onda bi trebao imati i zice od can busa

Alien

Nema komandi na volanu. To je osnovna active oprema.

AntonioK

Najbolje ti je otići kod elektrićara nego da sam petlljaš oko struje .Ja sam isto petlja ,pa srića moja otiša samo osigurać

Alien

Citat: skrooz  u 01 Kolovoz 2017, 00:14:15
Ako imas active opremu kao ja onda nemas can zice do radia, nego samo pripremu za obican 1 din radio. Kad sam stavljao android sam isto skuzio da nemam zice od cana i funkcije koje bi trebao imati. Imas komande na volanu? Ako imas, onda bi trebao imati i zice od can busa
Da li si ti  na svom autu povlačio can vodove do radija?

Alien

Citat: AntonioK  u 01 Kolovoz 2017, 13:52:50
Najbolje ti je otići kod elektrićara nego da sam petlljaš oko struje .Ja sam isto petlja ,pa srića moja otiša samo osigurać
Nije mi problem spojit dvije žice samo moram prikupit neke informacije prije, npr. otkud i kamo.
Za sad sam saznao da CAN linije treba spojit iz kutije sa osiguračima ispod volana sa 20 pinskog konektora sa pina 17 na pin 3 na radiju i sa pina 5 na pin 1 isto.

skrooz

Nisam provlacio zice za can jer nisam kameru montirao, pa bi svaki put kad ubacim u rikverc automatski prebacivalo sliku i javljalo gresku, a druga funkcija koju nemam je prikaz otvorenih vrata sto mi nije bas od velike vaznosti. Kad sam ga spajao uredaj nije radio jer nije imao stalni plus na istim pinovima kao sto su bili na starom 1din radiu. Spojeno je na rasvjetu od komandi ventilacije koje stalno imaju struju cim se da kontakt i sve radi normalno. Imao sam namjeru i volan sa komandama stavljati, ali treba previse stvari nabaviti da bi to sve funkcioniralo, a i tad nebi bilo sigurno da ce raditi

Alien

Pokušao sam spojit can linije na radio ali nije uspjelo jer na 20-pinskom B2 konektoru koji se nalazi na unutrašnjoj kutiji sa osiguračima ispod volana nema pin 5 tj. can B, pin 17 tj. can A ima.
Da li se sa neke druge pozicije mogu povući can linije?

Alien

Riješeno sve. Radio radi. CAN vodove sam povukao iz konektora instrument sata. Napravio proxi i to je to.

Tooutman

Super, jesi radio kakve modifikacije na radiu? Jer sam čuo neke inf da je kao radio zaključan samo na odreÄ'eni auto s kojim je doÅ¡ao pa mu onda treba EEPROM pehat ili nest slicno. ILi je samo bilo da ustekao i proxy za CAN?
Pitam jer bi ja htio zamjenit svoj radio s onim koji ima MP3 support.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Alien

Radio sam kupio preko oglasnika. Nikakve modifikacije nisam radio. Kad sam spojio can linije radio više nije pokazivao "no can network" samo je zahtjevao code koji sam utipkao i proradio je. Primjetio sam da kilometraža blinka i potom sam sa Multiecuscanom napravio proxi poravnanje. Nakon proxi blinkanje je prestalo i na ekranu instrument sata sam dobio opciju prikaza sa radija.

g0c

pozdrav, da ne otvaram novu temo, ako može neka preporuka za multimediu s androidom.
ja sam našao ovu https://www.symacshop.it/it/autoradio-erisin-es4770f-7-android7.1.2-gps-dab+-dvr-3g-bluetooth-dvd-per-fiat-bravo/
i sad, dali je to plug&play, jel treba još šta kupovati amo tamo, kavez?

Mike20

Erisin sma čitao da hvale, kao neka marka medu tim ne-markama. Sve je plug&play, sve radi, komande na volanu, ne treba kavez.

skrooz

Imam takav ali sa androidom 6.1 i nemam nikakvih problema

Mike20

Citat: skrooz  u 24 Listopad 2017, 23:10:24
Imam takav ali sa androidom 6.1 i nemam nikakvih problema

Koliko sad ukupno staža.ima tvoj radio?

skrooz