Mk2-Å¡ta napraviti ?

Autor ghostbuster, 15 Rujan 2014, 19:42:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

ghostbuster

Pozdrav cijenjenim forumašima !

Ja radim u inozemstvu a žena koristi puntića za po gradu i na kraće relacije.
1.2 s ,140000 km,2003 godina.
Kako sam relativno rijetko kod kuće a uvijek ima nekih drugih stvari za obaviti ,auto sam pomalo
zanemario.
Registriran je do 11.mjeseca.
Na autu je neispravno/treba srediti:
- truba ne radi
- staklo na vanjskom retrovizoru je puklo
- slini ulje na poklopcu ventila ( standardna boljka )
- čuje se ležaj u jednom kotaču
- jedan prednji amortizer je oslabio
- manžeta na poluosovini na jednoj strani je gotova

Kako nisam upućen u cijene djelova i posla zanima me slijedeće.
S obzirom na skori istek registracije, da li je pametnije sve popraviti,registrirati i neka vozi i dalje, ili prodati
i kupiti opet neki manji rabljeni autić za ženu.

Znači zanimalo bi me slijedeće:
Koliko bi ti svi popravci otprilike koštali?

Ako bih ga prodavao, ne mislim muljati već iskreno reći kupcu što ne valja.
Shodno tome, i cijena bi bila niža naravno.
Ima novi akumulator, zimske gume smo već stavili jer mene neće opet biti par mjeseci.
Od opreme nema ništa posebno. Nema klimu i sl.
Koliko bi se realno za takav auto moglo dobiti novaca jer kad gledam oglasnike cijena ima zaista od
13000 do 25000 kn.

Hvala.


Miha.

Kaj su to neki ozbiljni popravci? :) To se riješi za siču ;)

M.P.

ja bi to sve uredio ako ostatak auta ok, i nek drlja dalje. druga je stvar ako se oće noviji auto.  ti ''kvarovi'' su zanemarivi. za cijene dijelova tokić, tas autodijelovi, reneko - mailaj im popis.

truba i retrovizor na otpadu cca 100-200kn. a majstor oko 300kn za ruke u fušu, jer tu ima oko 2-3h da se u miru posloži.

moja odokativna procjena za sve sa rukama : oba amortizera, brtvica, ležaj, manžeta - cca 1000-1200kn

markohemarko

 :funny:
Popravi i vozi dalje. Ne budi smiješan i ići ga prodavati, tko zna na kaj ćeš naići i koliko ćeš tek onda imati ulaganja i "novi" polovan auto. Sa svojim autom barem znaš na čemu si.

cicili

Staklo retrovizora ako se ne varam novo 80kn ( mjenjao prije 3-4 god), brtva poklopca sica, truba polovna vjerujem stotinjak kn, amortizeri su najskuplji ali i to uvijek mozes nac polovno ili reparirat za parsto kn. Definitivno se ne isplati prodavat zbog 1000 max 2000kn ulaganja ako je ostalo dobro, osim ako nije zelja za promjenom. :D

Delta TD

Da si blize za 1000 kn bih ti to sve rjesio za nekoliko sati posla
098871798

zzip

Citat: ghostbuster  u 15 Rujan 2014, 19:42:55
- truba ne radi
- staklo na vanjskom retrovizoru je puklo
- slini ulje na poklopcu ventila ( standardna boljka )
- čuje se ležaj u jednom kotaču
- jedan prednji amortizer je oslabio
- manžeta na poluosovini na jednoj strani je gotova

odokativne cijene:
- truba 50kn
- cijeli retrovizor 90kn
- prtva poklopca 60kn
- 4l ulja 200kn
- filter ulja - 50kn
- filter zraka 50kn
- ležaj oko 200kn nisam siguran
- prednji amortizer 500kn komad
- manžeta oko 60kn nisam siguran

sveukupno oko 1500kn sa rukama...  vjerujem da bi te toliko izaÅ¡lo sa računom i sa svime... ako želiÅ¡ mogu ti i točnu ponudu od mog mehaničara poslati... ili mu se sam javi i reci da sam te poslao... https://www.facebook.com/autoservis.turek

takoÄ'er ako ti treba sve to skupa rijeÅ¡iti i napraviti auto, a ti/žena nemate vremena ni volje, baci oko na www.potrcko.com.hr, specijalizirali smo se za takve usluge... :ok:

ghostbuster

Hvala svima.

Sve sam skloniji opciji dovoÄ'enja svega u red i daljnje vožnje :)

Baso_1990

steta bi ti bila da ga radi toga prodas to je bagatela sve za sredit. jer ti taj autic to duplo vrati

Boban

Citat: Baso_1990  u 17 Rujan 2014, 12:16:33
steta bi ti bila da ga radi toga prodas to je bagatela sve za sredit. jer ti taj autic to duplo vrati
Istina.

Citat: cicili  u 15 Rujan 2014, 21:54:15
Staklo retrovizora ako se ne varam novo 80kn ( mjenjao prije 3-4 god), brtva poklopca sica, truba polovna vjerujem stotinjak kn, amortizeri su najskuplji ali i to uvijek mozes nac polovno ili reparirat za parsto kn. Definitivno se ne isplati prodavat zbog 1000 max 2000kn ulaganja ako je ostalo dobro, osim ako nije zelja za promjenom. :D

Na mk2 puntu se amortizeri nedaju reparirat.(čisto informativno)
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

ghostbuster

Evo ga, puntić je danas friško registriran i ostati će u vlasništvu :)

Promjenili ulje,filter,filter zraka,ležaj na kotaču prednjem,manžetu unutarnju i vanjsku,remenje,vodenu pumpu,dihtung poklopca ventila,trubu,novi retrovizor.

1600 kn posao i djelovi, sve odradio lokalni majstor po preporuci.

Amortizeri jedino ostali za iduću godinu,nije toliko otiÅ¡ao da ne proÄ'e tehnički.