Propuštanje ispuha kod motora

Autor Puntigamer, 16 Rujan 2014, 19:53:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

Koliko sam vidio po ove dvije kod sebe, poprilično su korodirale, pošto je izloženo velikim temperaturnim razlikama.

Sad, dal je moguće da tako brzo dotraje, nemam pojma.

Puntigamer

Uglavnom IHI je proizvoÄ'ač turbina za prvu ugradnju tako da djelova za njih baÅ¡ i nema, to su riječi servisera turbina. Å to se tiće napuknuča neće stvarati probleme jer nje probilo na vanjsku stranu. Preporuka je niÅ¡ta ne dirati sve dok funkcionira ok. Tek ako bude stvarati problem onda pokuÅ¡ati variti ili tražiti drugu. Provjeriti ću mogućnost nabave reparirane pa javim. A do tad vidit situaciju rabljenih s otpada u Italiji.

Sent from my EVOLVEO StrongPhone Q4 using Tapatalk


AntonioK

da li ih se može kako nečim premazati da do toga ne dolazi

get

Citat: Puntigamer  u 30 Rujan 2014, 14:29:34
Uglavnom IHI je proizvoÄ'ač turbina za prvu ugradnju tako da djelova za njih baÅ¡ i nema, to su riječi servisera turbina. Å to se tiće napuknuča neće stvarati probleme jer nje probilo na vanjsku stranu. Preporuka je niÅ¡ta ne dirati sve dok funkcionira ok. Tek ako bude stvarati problem onda pokuÅ¡ati variti ili tražiti drugu. Provjeriti ću mogućnost nabave reparirane pa javim. A do tad vidit situaciju rabljenih s otpada u Italiji.

Sent from my EVOLVEO StrongPhone Q4 using Tapatalk



Puna cijena reparirene (prema ePer-u) je oko 700â,¬, ali ta cijena je gotovo uvijek u konačnici niža.

Puntigamer

Malo sam gleda po netu i pronašao sam par slučajeva napuknuća i sva napuknuća su skoro pa ko C/P na istom mjestu, istog oblika, vjerojatno greška u dizajnu. Serviser veli da se malo pobrusi oko dijela di su lopatice i da neće stvarati probleme jer napuknuće nije na "strateškom" mjestu. Zanimljivo da se s vanjske strane ništa ne vidi, nema tragova napuknuća.

get

E sad malo analize.

Zanima me da li si stavljao Selenia-u KPE? Koliko često si mijenjao ulje.
Da li nakon malo jače vožnje pričekaš da se turbina ohladi prije gašenja?


Puntigamer

KPE u redovnim servisnim intervalima, uvjek malo odradi na leru nakon voznje a pogotovo na autoputu.

Sent from my EVOLVEO StrongPhone Q4 using Tapatalk

get


AntonioK

da li si prvi vlasnik ili...?
taj materijal oko lopatica koji je

Puntigamer

Ja sam drugi vlasnik a ovo sam primjetio prije misec dva

Sent from my EVOLVEO StrongPhone Q4 using Tapatalk


AntonioK

ako je to giz ili kako ljudi kažu gus se vari sa nikal elektrodom one su dosta skupe i taj se materijal mora prije toga ugrijati   da nebi bilo razlike u temperaturi

get

Eh, kad smo već kod ispuha, da pitam vas T-Jetovce, ako vam nije problem da bacite pogled na Ekotest, stavku O2.

Kod mene je ona uvijek nešto povišena. Recimo na zadnjem testu je iznosila 0,680, a gornja granica je 0,500.

To je pri lerru.

Na povišenim okretajima je sve OK.

Koliko sam shvatio, to vrlo vjerojatno ukazuje na problem auspuha.

Moram baš iskopati sve stare papire da vidim kako se ta stavka kretala u prethodnim godinama.

Pa ako vam nije problem da vidite da li je vama sve u granici normale, a da niste mijenjali lonac, ili neki drugi dio ispuha, ili ako jeste da kažete kada.

Puntigamer

Dok ti auto radi na leru pokusaj rukom zacepiti auspuh i ako ono bas jako puhne kad odcepis onda je sve ok, ako ne cut ces propustanje

Sent from my EVOLVEO StrongPhone Q4 using Tapatalk


venom

Ne hladi se turbina u leru nego laganom vožnjom kilometar dva, ovisno koliko se brzo vozilo.

get

Citat: Puntigamer  u 01 Listopad 2014, 13:27:03
Dok ti auto radi na leru pokusaj rukom zacepiti auspuh i ako ono bas jako puhne kad odcepis onda je sve ok, ako ne cut ces propustanje

Sent from my EVOLVEO StrongPhone Q4 using Tapatalk



Ma mislim da sam prošle godine u 5 mjesecu, kada sam mijenjao gume, već vidio da se zadnji lonac malo načeo.

Prvo budem bacio oko na sve ekotestove, da vidim progres toga.

Al svejedno, volio bi da ako vam nije problem, bacite oko i na ekotest.

Jer to je stavka radi koje se ne pade, pa me baš zanima, i to prventsveno na Sport modelima.