Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

punto1976

Ne znam koji su diskovi gore jer ih nisam stavljao i nemaju puno km jer su pločice koje sam izvadio bile za još bar 15000 km i vidi se da je da je stavljeno sve komplet novo, a ja sam kupio pločice da budu nove. Malo glupa fora da moraš pločice i diskove uparivat, radim već 20 godina s autima i nisam imao takav slučaj osim na svom autu.
Prije 10-15 godina sam na Astri GSi stavljao pločice i kao i uvijek sebi kupim što bolje i imao sam isti problem, samo ne znam s kojim pločicama.
U biti najčudnije mi je što na pločici one oznake nisu kao na ostalim koje kupujemo kod Tokića naprimjer. Nešto još piše i žutim slovima neko ime a kod ovih ostalih je samo bijelim slovima.

Memphis

Ja sam stavio komplet od ATE-a, diskove, pločice, ulje i mast. I kad se zgriju cvile ... vjerovatno su pretvrde pločice ... imam na drugom autu ferodo i one su mi puno bolje i ne cvile jer su vjerojatno mekše.

Da me netko pita ne bi ih više stavio, možda samo diskove pločice sigurno ne. Išao bi na Zimmerman ili Brembo u kombinaciji sa ferodo ili textar pločicama.

Lageros d.o.o.

Jedna lasta ne čini proljeće, a niti više njih.
Naime, škripa nije uvijek vezana za diskove i pločice, jer hoće cviliti pakne, pogotovo ako ručna nije dotegnuta.
To se recimo meni dogaÄ'a na Focusu.
Uglavnom, nije uvijek i vrlo rijetko je do proizvoda, vrlo često je to uvijek nešto drugo, treće i tako dalje.
I na kraju svega, koliko god bilo svega i svačega, nema pravila i nikada neće biti da je jedna kombinacija uvijek najbolja za svakoga, jer uvijek ima toliko različitih stvari koje se mogu dogoditi kod ugradnje i onda se dogaÄ'aju ovakvi postovi da nekome neÅ¡to radi super, nekome ne.
Ako od 100 ljudi (npr govorim sada za ATE) njih 95 nema problema, a 5 njih ima problema, na istim autima i sve isto, može biti problem do kočnica, ali uglavnom ne, već bude problem do nekih trećih stvari pa čak i krive masti za montažu npr.
Malo slično se može povezati sa ugradnjom konusno-valjkastih ležajeva kotača (primjer Golf I-II-III) ili općenito ležajevi na kotačima, gdje su mnogi stavljali grafitnu mast koja grebe ležajeve i uništava ih, jednostavno nije za takve aplikacije, ali čovjek ne bi vjerovao da još i dan danas ima majstora koji stavljaju grafitnu mast na ležajeve i takvi ležajevi uredno "propjevaju" za par dana korištenja.

Uglavnom, na kraju svega, kada me pitaju što valja, ja moram odgovoriti da sve valja i ne valja ništa, jer čitajući po forumima, neki su zadovoljni sa jednim, drugi pak sa time nisu, treći su zadovoljni s nećim drugim, četvrti pak nisu i tako možemo do sutra.
Ljudi imaju problema i sa Mercedesima, sa BMW-ima itd pa su to opet i dalje marke viskoe klase bez puno pogovora.

Sve u svemu, ja sam se isto svega nagledao i nasluÅ¡ao od nekih običnih gluposti koje su se dogaÄ'ale da je čovjeku protresao disk jer je kod montaže nekako na disk dospjela bakrena mast koja je uzrokovala probleme s diskom pa kod nekih pak nije bilo dovoljno dobro napravljeno to s podmazivanjem čeljusti odnosno dosjedi pak nisu bili dovoljno dobro očišćeni, a sve radili vrhunski majstori... pa opet... potkrala se greÅ¡ka koju su kasnije ipak, pregledom svega, i sami priznali.

I na kraju balade, i dalje je (barem gledajući kroz svoje kupce) sveto trojstvo kočnica i dalje ovim redosljedom:
ATE
TRW
TEXTAR
pa tek nakon toga
ZIMMERMANN
BREMBO
FERODO

Sve ovo što svatko od vas ovdje navodi, jednako tako imaju i neki drugi sa ovim drugim kombinacijama koje navodite da ćete sljedeći puta ugraditi.
I Å¡to na kraju reći i zaključiti? Koju posluku porati, kome?  :D:
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

skrooz

Prosli tjedan stavio zimmermanove busene diskove i ate plocice, jos neko vrijeme lagana voznja da sve sjedne pa javim dojmove

Memphis

#139
Citat: Lageros d.o.o.  u 27 Ožujak 2017, 14:55:04
Jedna lasta ne čini proljeće, a niti više njih.

I na kraju balade, i dalje je (barem gledajući kroz svoje kupce) sveto trojstvo kočnica i dalje ovim redosljedom:
ATE
TRW
TEXTAR
pa tek nakon toga
ZIMMERMANN
BREMBO
FERODO

I Å¡to na kraju reći i zaključiti? Koju posluku porati, kome?  :D:
Daleko od toga. Ali sam od ATEa očekivao više. Zasad nemam problema sa kočenjem auto dobro koči iako ih ne forsiram previše jer imam takav stil vožnje. Ali isto tako ne očekujem cviljenje za kočnice koje slove kod nas kao no1. Da je nešto krivo složeno, teško.

Prema mojem iskustvu mislim da bi Ferodo pločice bolje funkcionirale na disku.

Mislim što se najviše kupuje je čista statistika svake trgovine. Što je od tih brandova dostupno, što tko nudi i za koju cijenu. Kad bi sve trgovine imale u ponudi sve iste navedene brandove onda bi mogli povlačiti neke paralele i onda ja možda ne bi kupio ATE.

Svatko sebi stavlja Å¡to misli da je najbolje.




Lageros d.o.o.

Citat: Memphis  u 28 Ožujak 2017, 01:09:08
Daleko od toga. Ali sam od ATEa očekivao više. Zasad nemam problema sa kočenjem auto dobro koči iako ih ne forsiram previše jer imam takav stil vožnje. Ali isto tako ne očekujem cviljenje za kočnice koje slove kod nas kao no1. Da je nešto krivo složeno, teško.

Prema mojem iskustvu mislim da bi Ferodo pločice bolje funkcionirale na disku.

Mislim što se najviše kupuje je čista statistika svake trgovine. Što je od tih brandova dostupno, što tko nudi i za koju cijenu. Kad bi sve trgovine imale u ponudi sve iste navedene brandove onda bi mogli povlačiti neke paralele i onda ja možda ne bi kupio ATE.

Svatko sebi stavlja Å¡to misli da je najbolje.





Ja mogu iz govoriti iz svog iskustva prodaje, jer kako si i rekao: "Kad bi sve trgovine imale u ponudi sve iste navedene brandove onda bi mogli povlačiti neke paralele..."
To Å¡to sam naveo je točno to Å¡to mogu ponuditi pa i viÅ¡e od toga, ali nemam puno vremena, a niti novaca da se toliko reklamiram i pomalo mi bude onako neko moje malo zadovoljstvo kada vidim ove velike igrače koji sada reklamiraju ATE POWER i ATE CERAMIC disk pločice ili neke druge brandove, a da ne spominjem o tome kako se svi reklamiraju da imaju sve Å¡to se tiče prvih ugradnji i slično.... ja to prodajem u nazad minimalno 5 godina i pratim stanje, jer mogu, sam to sve radim i volim vidjeti, volim znati i volim čuti pa mi i ovdje svaka riječ uÄ'e u uho i sluÅ¡am zadovoljstva i nezadovoljstva, ali kako rekoh, radim sa svim modelima vozila i već sam naučio da neke stvati negdje ne idu i ne voze, najveće razoračaranje je bio TEXTAR, gdje se najviÅ¡e ljudi žalilo, dok pak neki manje poznati brandovi ili oni iz onog donjeg doma su ispali čisto ok.

Dapače, nadam se da ću ove godie uspjeti organizirati neki edukacijski meeting pa makar to bilo i na nekom od susreta i slično, onako na livadi, sa podignutim gepekom i da podijelim svoja iskustva zajedno sa ostalim, da čujemo svi skupa Å¡to se sa čime dogaÄ'a, sa svim dijelovima, jer mislim da danas je svaka informacija jako bitna i važna, ali kako sam već gore viÅ¡e rekao, kada bi se ljudi ravnali prema forumima, onda apsolutno niÅ¡ta ne bi valjalo, a opet, to isto bi valjalo. Moja osobna, nazovimo tako, misija, je shvatiti i pokuÅ¡ati dokučiti zaÅ¡to netko nema problema, a netko drugi pak ima, a radi se o isitim dijelovima i istim vozilima.

I da, slažem se da svatko sebi stavlja što misli da je najbolje, ali opet ponavljam, na forumima se često priča puno, a najviše negativnoga o doslovno svemu pa se onda na kraju čini da se bira najbolje odnosno najmanje zlo.

Ali kada sam već spominjao, evo popis brandova kočnica koje mogu nuditi:

ATE
TRW
TEXTAR
ZIMMERMANN
BREMBO
FERODO
CIFAM
A.B.S.
COMLINE
BOSCH
BLUEPRINT
FEBI
SWAG
MEYLE
OEM (samo nešto sitno)
LPR
DELPHI
NIPPARTS
FOMAR FRICTION (samo disk pločice)
FAW (samo disk pločice)
TOMEX (samo disk pločice)

Ima sigurno još neki brand, ali mislim da je i ovom previše.
Naravno, sve radim po narudžbi, jer kada bih sve to imao na lageru, bio bih multimilijunaš i daleko od interneta i foruma.
No upravo radi toga, Å¡to svatko ima neko svoje miÅ¡ljenje, neku svoju ideju, neko svoje viÄ'enje onoga Å¡to čuje, Å¡to pročita, vrlo često ispadne smijeÅ¡no Å¡to će netko tko nema pojma Å¡to bi i kako bi, uzme onda neko miÅ¡ljenje isto takvoga čovjeka, koji nema veze sa dijelovima, već je recimo veterinar ili IT programer, ali njegova riječ je puno važnija od recimo nekog mehaničara s iskustvom koji svaki dan Å¡arafi ili npr mene koji se trudi sve to popratiti i sluÅ¡ati kako diÅ¡u kupci, Å¡to oni kažu nakon ugradnje i nakon godinu-dvije dana.
I naravno, sve vezano samo i isključivo za robu koja je kupljena kod mene, jer za tuÄ'u robu ne mogu niÅ¡ta reći.

U svakom slučaju, ATE će i dalje biti brand broj 1 generalno gledano ili statistički tko (od mojih kupaca) što preferira, a nakon toga TRW i dalje kako tko.
Osobno koristim ATE na svom autu (na prednjim kotačima, jer iza imam doboÅ¡e, gdje je TRW) i ja sam zadovoljan i nemam problema, a npr sa originalnim diskovim i disk pločicama sam imao problema, jer eto, ovlaÅ¡teni servis mi nije dobro ugradio, ali radi toga ne razmiÅ¡ljam u smjeru da OEM proizvod ne valja, a dogaÄ'a se i to, da čovjeku za zadnju liniju Ford Focusa nudim OEM disk pločice, a čovjek mi kaže da mu je majstor rekao da to nije dobro, da ne zna Å¡to i tko radi za taj OEM i da je imao problema sa njima, a ja ih se konkretno naprodavao i nikada se nitko nije požalio, već i dalje u sljedećim kupovinama opet traže isto jer su zadovoljni. (konkretno te disk pločice idu od Focusa 2. generacije pa sve do danas, tako da ima dug period statističkog gledanja. Moje miÅ¡ljenje je da je bilo problema zbog možda nekih "lijevih" diskova sa kojima disk pločice nisu bile kompatibilne).

Joj, opet sam se zapričao, a moram raditi dalje.....

Neka nitko ništa ne zamjeri, samo moram reći i svoju stranu gledišta, jer ipak mi je to svakodnevni posao, a i dosta vas ovdje se javlja i kupuje pa sam nekako dojma da nešto ne valja, sigurno bi rekli i javili se da problem u nečemu postoji.

Lijep pozdrav svima  :celebrate:

AnÄ'elko
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Memphis

Zanima me tvoj feedback na brembo diskove i pločice. Isto tako na Ferodo.

Lageros d.o.o.

Citat: Memphis  u 28 Ožujak 2017, 23:39:32
Zanima me tvoj feedback na brembo diskove i pločice. Isto tako na Ferodo.

Sorry ako ću ispasti malo grub, ali gore sam u nekoliko navrata pisao da za sve, ali apsolutno sve ima dobrih i loših iskustava, jer kroz godine iza sebe mogu reći da ima jako puno stvari koje očito donose dobro ili loše nakon ugradnje.
Pa i na ovom forumu, možda čak i topicu je navedeno da je majstor zamijenio pločice odnosno vanjske stavio na unutrašnji dio, a unutrašnje na vanjski i sreća da je to čovjek znao pa se vratio da to isprave, a koliko ljudi to ne zna i onda je problem do nekog rezervnog dijela.
Brembo sam po sebi je bio škart roba, jer dok su ATE i TRW prodavali "high carbon" diskove odnosno visoko karbonizirane, ostali su bili na samom željezu pa su postupno prelazili na "painted" odnosno premazane diskove što i dalje nije jednako kao i "high carbon" + "painted", a što mnogi još i danas nemaju. Tek od nedavno je BREMBO počeo u većoj mjeri na tržište stavljati takve diskove, za njim ZIMMERMANN i TEXTAR samo nešto malo, iako i on dolazi lagano sa tim i kod TEXTARA je to nastavak PRO+, a samo obični premazani je PRO.
FERODO isto tako, svi su se brusili na Premier disk pločice, a diskovi su bili obično željezo.
Inače ja kada sam prodavao Brembo, prodavao sam samo onaj BREMBO MAX ili ovaj novi visoko karboniziran, ove obične izvedbe jednostavno ne želim prodavati, jer puno se ljudi žalilo na njih.

Naravno, opet napominjem da nije problem samo do proizvoda, jer su očito i ovi radili kod nekih, a opet kod nekih drugih nisu.

Znam da će mnogi reći da filozofiram, ali i dalje stojim iza onoga da sve valja i niÅ¡ta ne valja upravo zato jer svatko ima neke svoje ideje, svoje viÄ'enje i na kraju različitog majstora, a i opet napominjem da se i najboljim mehaničarima dogaÄ'a da pogrijeÅ¡e ili neÅ¡to zaborave ili se pak nonÅ¡alantno ponesu prema nečemu pa bude problema.

Ali nekako sam kroz ove godine uspio skužiti da ATE definitivno spada pod prvo ime, najviše za Njemce i velike limuzine od drugih marki vozila, ali s druge pak strane, TRW se pokazao odličan kod Francuza, Talijana i Azijata.
No svakako kao zajednički diskovi i disk pločice, ne neke kombinacije križ-kraž.

Isto tako sam primjetio da kod starijih vozila i onih sa jako puno kilometara, bude problema sa čime god da se ugradi (ne mislim sada samo na kočnice), jer vozilo i općenito sve na njemu je već razlohano i jedna komponenta koja možda nije vezana za neki drugi dio, zbog labavosti ili istroÅ¡enosti ili čega već, utječe na neki novi ugraÄ'eni dio kroz treću komponentu.

A zaboravih još spomenuti da se jako puno ljudi vozi i sa kočionom tekućinom starijom od 2 godine, a što nije dobro, jer je rok izmjene svake 2 godine, neke čak i jednu godinu pa shodno tome ta mazivost (ma koliko god na tehničkom bude u granicama vrelišta) isto tako utječe na rad kočnica, čeljusti/cilindara itd.





Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Tooutman

Bome svaka čast na iscrpnom odgovoru. Puno će mi značiti makar ja trenutno stavio prošle godine Valeo za svoj i za sada sam zadovoljan. Pogotovo po onoj prašini koja nastaje habanjem. Zadnji su još original tamo i felge puno zmazanije nek prve koje imaju i veći disk. E sad kako su ostali zadovoljni ne znam.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Memphis

@Lageros zahvaljujem. Koliko koštaju Brembo MAX za Punta mk1?

@Tooutman ja sam nekad imao Valeo pločice i nisu mi baš ostale u dobrom sjećanju, mislim da su se brzo spalile. Isto tako ne bi više nikad uzeo Icer i Lucas pločice.

topolino

Lageros: ajde kada se vec sluzis tehnickim izrazima onda nespominji cisto zeljezo jer bi ljudima prvo kocenje bilo i ujedno zadnje. Sve su to niskolegirani celici kod kojih neki sa 0.5% ugljika, drugih 0.7% + ostale primjese.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Lageros d.o.o.

Citat: topolino  u 31 Ožujak 2017, 08:13:16
Lageros: ajde kada se vec sluzis tehnickim izrazima onda nespominji cisto zeljezo jer bi ljudima prvo kocenje bilo i ujedno zadnje. Sve su to niskolegirani celici kod kojih neki sa 0.5% ugljika, drugih 0.7% + ostale primjese.

Ponekada tehnički izrazi nisu dovoljni, jer slično je i sa cijenama, kada sam prije ljudima govorio da je veleperodajna cijena toliko, s PDV-om toliko pa onda popust je ovoliko i onda je krajnja cijena toliko. Kao sve po PS-u, a onda mi ljudi govore, daj dečko malo smanji ribu i reci ti meni u glavu koliko to mene košta i zdravo.

Ponekad treba malo popustiti i reći zdravo seljački, jer nema smisla govoriti stručno kada neće naići na razumijevanje.
Isto tako kako ej Memphis rekao da mu Lucas ne valja, a Lucas na tržištu nije već dugi niz godina, jer je kupljen od strane TRW-a i već dugo se ne prodaje kao Lucas (bile su zelene kutije), osim ako ne misli na TRW, jer neke trgovine i dalje imaju prefix LUC (za Lucas), a roba dolazi TRW. Uglavnom se radi o kočnicama.
Moja greÅ¡ka je utoliko u tome Å¡to sam taj naziv "čisto željezo", trebao staviti ovako u navodnike, ali joÅ¡ da i na to mislim  :wink:

U svakom slučaju, to je najmanje bitan podatak koji je trebao svojim izrazom dočarati nešto obično i zastarjelo, što vjerujem da je nekom nestručnom čitatelju ipak bilo korisnije od stručnog naziva.
Prošli su ti dani kada sam i ja trzao na svaku riječ ili rečenicu koja se činila (meni) vrlo bitna, ali onda sam i sam shvatio da po internetu cirkuliraju i oni ljudi koji bi htjeli neke stvari čuti nekim lakšim izrazima riječi (ili kako bi u filmovima rekli nakon nekih znanstvenih rečenica: "Now on English, please!".

Nadam se da smo se u tom smjeru razumjeli i da je razumljivo što sam kao "pisac" time htio reći.


@ Memphis
Inače bez kompletnih podataka vozila ne radim ponude, jer bude razlika od modela do modela pa ima li auto ABS ili nema i slično (+ broj šasije mi je uvijek potreban za detekciju dijelova zbog korištenja originalnih i licenciranih programa).
No, za ovaj Punto Mk1 sam uzeo model 1.1 iliti 55 sa neventilirajućim diskovima promjera 240mm.
Ako su neki drugi pak u pitanju, molim preciznije podatke vozila.

BREMBO MAX 08.5085.75 = 152,00 Kn x 2 = 304,00 Kn/2kom (uvoz - po narudžbi)

* za one koji ne znaju, BREMBO MAX izgleda ovako:



Ali BREMBO ima i novu vrstu diskova, a to su bušeni diskovi naziva XTRA pa nudim i njih

BREMBO XTRA 08.5085.1X = 290,00 Kn x 2 = 580,00 Kn/2kom (uvoz - po narudžbi)

* ovi diskovi izgledaju ovako:



I naravno, disk pločice, s indikatorom potrošenosti, za kočioni sustav BENDIX, bez ABS-a:
BREMBO P23060 = 115,00 Kn/set (uvoz - po narudžbi)

Sve navedene cijene su sa već uračunatim PDV-om, za plaćanje novčanicama (gotovinski) ili putem interneta odonsno općom uplatnicom, a za bilo kakvo kartično plaćanje, cijene se uvećavaju od 4-7%.

za sada toliko pa do nekog drugog javljanja....

:celebrate:

AnÄ'elko

Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

bos

Evo da ja dodam i svoje iskustvo. Uvijek se držim ATE  i TRW kombinacije i nikad problema.

Ali evo na Bravo sam stavio naprijed set TRW dakle diskovi i pločice, do sada napravio cca 15 kkm i prilikom kočenja čim je brzina veća od 70 km/h osjetim da pedala trese, na većim brzinama se i jače osjeti,  i prilikom zaustavljanja tik prije nego se auto zaustavi osjetim micanje auta onako kao da pritišćem i popuÅ¡tam kočnicu.

Sad dali je do diskova koji meni djeluju kao da su se mrvicu iskrivili ne znam, ali vjerojatno ću ih ovih dana nosit tokaru pa da vidimo što će reć.

Kod montaže se pazilo na sve, (montirao sam ih sam). Ostali dijelovi ovjesa su ispravni tako da ostaju jedino diskovi koji su dobili neki čudni hod.

Tako da ovo potvrÄ'uje pravilo da sve valja i niÅ¡ta ne valja kako je već i napisano...

Lageros d.o.o.

Citat: bos  u 06 Travanj 2017, 09:08:16
Evo da ja dodam i svoje iskustvo. Uvijek se držim ATE  i TRW kombinacije i nikad problema.

Ali evo na Bravo sam stavio naprijed set TRW dakle diskovi i pločice, do sada napravio cca 15 kkm i prilikom kočenja čim je brzina veća od 70 km/h osjetim da pedala trese, na većim brzinama se i jače osjeti,  i prilikom zaustavljanja tik prije nego se auto zaustavi osjetim micanje auta onako kao da pritišćem i popuÅ¡tam kočnicu.

Sad dali je do diskova koji meni djeluju kao da su se mrvicu iskrivili ne znam, ali vjerojatno ću ih ovih dana nosit tokaru pa da vidimo što će reć.

Kod montaže se pazilo na sve, (montirao sam ih sam). Ostali dijelovi ovjesa su ispravni tako da ostaju jedino diskovi koji su dobili neki čudni hod.

Tako da ovo potvrÄ'uje pravilo da sve valja i niÅ¡ta ne valja kako je već i napisano...

Ako je ikako moguće najprije otići pogledati gume i felge, jer imao sam već slučajeva sa raznim proizvoÄ'ačima da su se ljudi žalili da su im diskovi protresli, a tako su im i mehaničari rekli, a na kraju je ispalo da ipak nije bilo do diskova, već do guma i/ili felgi.
Isto tako prije 3 dana čovjek želi promijeniti set pločica nakon Å¡to su se potroÅ¡ile, ali jedan od majstora mu kaže da su mu i diskovi loÅ¡i, da lagano tresu. Poslao sam ga kod jednog ovdje naÅ¡eg majstora koji i meni održava auto i na kraju su diskovi u potpunom redu, ali kako je auto stajao preko zime i dok je bio snijeg oko mjesec dana, za to vrijeme se nakupilo i hrÄ'e i soli i svega, tako da je na disku i dosjedim te hrÄ'e bilo oko par mikrona, a Å¡to se nije skinulo kočenjem i "bruÅ¡enjem" disk pločicama pa je u konačnici ovaj majstor to sve sredio i nakon toga nema problema.

Dakle, u ovakvim slučajevima malo obratiti pozornost na te sitne detalje ili okolne elemente koji mogu uzrokovati trešnju, a isto tako i kod jako naglih kočenja pri većim brzinama, a i zbog ABS-a, hoće i može doći do piganja diskova, jer se razvijaju poveće temperature i tako se deformira disk. Inače vjerojatno mnogi znate princip rada ABS-a pa onda shodno tome kod jakih kočenja pri većim brzinama, nije čudno da se radi toga popigaju i diskovi.

Da si ovdje bliže, poslao bih te kod svog majstora, ali ovako, nemam nikako oko Matulja za preporuku, ali radim na tome da pokuÅ¡am u svim krajevima Hrvatske pronaći dobre i kvalitetne majstore kako bih mogao svojim kupcima omogućiti svu uslugu, od kupovine dijelova pa do ugradnje odnosno da sam i ja siguran u ono Å¡to prodam da je ugraÄ'eno po pravilima službe, jer ma koliko god mnogi od Vas znate i razumijete mehaniku i servisiranje, morate znati da jamstvo na takve ugradnje ne vrijedi ni jedne minute, jer procedura se mora poÅ¡tovati, od čuvanja računa kojega ja izdam pa do onoga računa koji izda majstor, a koji mora stajati iza svog rada i koji je odgovoran za ono Å¡to radi.

Dakle, po mogućnosti u ovakvim slučajevima, provjeriti još i gume i felge, a svakako ako je vozilo bilo preko zime u mirovanju, obavezno obaviti i "proljetno čišćenje" :D ;)

Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

bos

Kako sam to primjetio na zimskim gumama najprije sam okrivio njih, otiÅ¡ao kod vulkanizera i izbalansirao nanovo sve četiri ali nije bilo promjene. Pa sam pričekao da stavim ljetne gume koje su isto nanovo izbalansirane stvar je ista.  Inače kada sam tek promijenio diskove i kočnice gore su bile te iste ljetne gume i iste felge ali problema u početku nije bilo. Prvih nekoliko stotina kilometara izbjegavao sam nagla i dugotrajna kočenja,  i koliko se sjećam nisam baÅ¡ imao situaciju da sam niti pregrijao diskove niti kočio jako naglo i da se pri tome uključio ABS. Izgleda da sam eto naletio možda na mrvicu loÅ¡iju seriju.

U svakom slučaju hvala na savjetu.   :ok1: