Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

venom

#180
Evo mali update što se tiče diskova ate, stavio ih prijateljima na dva auta, i na oba su se iskrivili nakon 3-4000km.
Tresu za poluditi, probali ih potokariti malo, što je izdržalo 2000km, nakon toga opet tresu.
Slijedeća postaja kanta za smeće.

Michael

#181
Citat: Memphis  u 30 Kolovoz 2018, 00:23:08
Zašto ti doboši idu na tokarenje ako imaju mesa?
Pa da se izravna onaj zubić na rubu doboša, a i sama površina iznutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Puntigamer

#182
Ima tu na forumu nekih iskustava  gdje su prodana muda pod bubrege, tj. no name diskovi ugrađeni pod nazivom poznatog brenda. A ishod je bio da su se pokrivili diskovi.
A ovo oko tokarenja diskova treba viditi koja je minimalna dozvoljena debljina diskova, a to je opet vezano za hod klipova u čeljustima. Tako da sam skeptičan na ta tokarenja kočione površine diskova, a taj rub je zanimljiva indikacija potrošenosti diska.

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk


Memphis

#183
Meni isto tresu
Citat: Michael  u 29 Kolovoz 2018, 12:08:19
Trenutno sam u nabavci zadnjih kočionih obloga iliti pakni, pa nisam pametan koje odabrati:
* 574,63kn Original
* 479,00 (-25%) ATE
* 432,00 (-25%) Bosch
* 290,00 (-25%) Brembo
* 255,00 (-25%) Textar
Stvar je u tome što mijenjam samo pakne, doboši idu na tokarenje jer još imaju mesa. Kakva su vaša iskustva sa ovim jeftinijim markama na popisu? Kod sljedeće zamjene planiram svakako staviti komplet ili original ili ATE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bi išao na Brembo+Brembo imaš sad isto neku akciju u kreši.

Stavio sam ih lani sestri na auto i ok su ... samo gledaj diskove da su UV coating

Što se tiće ATE-a meni su isto protresli nakon nekog vremena. Mislio sam da je do ovjesa, promijenio kompletan ovjes sve pregledao izgleda da su diskovi. A stavio nove ATE+ATE pločice prije 2 godine i 40000 km

Memphis

#184
Citat: Michael  u 30 Kolovoz 2018, 08:41:40
Pa da se izravna onaj zubić na rubu doboša, a i sama površina iznutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znači da su ti doboši za bacit ... Džabe ti nove pakne ak staviš takve doboše gore

Mike20

Tako je. Bubnjevi imaju maximalni unutarnji promjer (piše s unutarnje strane), pa ako ga previše potokariš, neće pakne punom površinom nasjedati i neće dobro kočiti

Antonijo

Citat: venom  u 30 Kolovoz 2018, 08:19:20
Evo mali update što se tiće diskova ate, stavio ih prijateljima na dva auta, i na oba su se iskrivili nakon 3-4000km.
Tresu za poluditi, probali ih potokariti malo, što je izdržalo 2000km, nakon toga opet tresu.
Slijedeća postaja kanta za smeće.

Reklamirati ih u trgovini gdje su kupljeni...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Nakon tokarenja- nema reklamacije

Boxer

Loše pločice i loša razrada diska
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Antonijo

Citat: Mike20  u 30 Kolovoz 2018, 15:26:11
Nakon tokarenja- nema reklamacije

Predvidio sam tu informaciju  :eusa_whistle:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Memphis

#190
Ma neću više ništa kupovat od ATE-a. Kupio diskove i pločice ... diskovi protresli ...desni disk ..  čeljusti uredne. Skinuo jučer pločice imao kaj videt pločice ravnomjerno potrošene ali unutarnja na desnom kotaču je malo više pojedena u gorenjem dijelu jer tu felÅ¡a disk.

Mijenjao zadnje kočnice neki dan i kupio nove ATE sajle ... koje nisu jeftine (baš naprotiv jer su najskuplje) a lijeva skuplja 50 kn od desne ... wtf. Otvorim sajle ono plastični prihvat za kopče u kabini (čak i triscan ima metalne) i piše made in turkey.

Sva sreća da nisam uzeo i pakne ATE koje su najskuplje te nakraju uzeo Textar.




Mike20

#191
Izgleda da su se ove najbolje marke totalno pokvarile, ili stvarno dolazi šrot klasa kod nas.
Valeo, TRW, sad i ATE

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Antonijo

#193
Meni prednji diskovi (TRW) počeli tresti nakon cca 15 000 km  :violent-smiley-043:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

#194
Moram vidjeti koliko sam napravio s svojima (TRW pločice i diskovi), al cvili od prvog dana, što znači da su pločice jako tvrde, a i to se vidi-troši se disk, a ne pločice. Mislio sam da će pločice biti skoro pola potrošene, ali nisu, zato disk ima "zub"