Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

the-rider

Citat: get  u 11 Siječanj 2016, 09:13:43
Ma to su gluposti. Ti stalno tareš sloj sa pločica. A smjesa je uvijek ista.

Nije to guma, a niti se kočnice toliko pregrijavaju da bi se promijenila struktura same pločice.

Pa pogledaj si listove sa tehničkih pregleda.

ha, slikao bi ti plocice koje su na pri kraju i malo zesce vozene, budu tvrde ko staklo, isto tako i zadnje obloge/ferode, skoro nikad se ne potrose a ne koce vise, od grijanja/hladenja materijal mijenja svojstva i ne koci vise
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Pločice cijelo vrijeme stružu po disku, one se nikad potpuno ne odvajaju zato kvalitetnije su duže "mekše", dok one lošije se stvrdnu, kak je rečeo. Isto je i s diskom, malo jače kočenje i uletavanje u vodu i disk se "skuri" postane "tvrdi", ne mora nužno tresti kod kočenja i počne škripati iako promjeniš i staviš nove pločice.

Mislim da se tu baš nebi trebalo šaprati, da se puno voziš, nekih 30 000km godišnje, mijenjaš pločice jednom godišnje, tko se vozi manje, traju još duže, disk izdrži dvije promjene pločica, možda 3

Dosad danbolja kombinacija kojui sam korstio je bila ATE, pločice odlične od prvog do zadnjeg dana bez cviljenja, disk se ne skuri. Za ostale ne znam al zato smo tu da izmjenimo iskustva. Isto sam gledao te Zimmerman.

dosad sam imao TRW 3 seta pločica i neovisno dal su bilen ne novom ili starom disku, cvilile su od prvog dana tak da TRW mi nije opcija. Na Puntu imam stalno Bosch pločice i nemam nikakvih primjedbi, s obzirom na mali tanki disk, koče odlično

Lageros d.o.o.

Kako Mike20 kaže, meni osobno je ATE isto marka broj 1, pa onda nakon toga TRW, TEXTAR, CIFAM, a FERODO, BREMBO, ZIMMERMAN onako, reda radi, da ponuda bude šarenija.

Ali koliko pratim, doista ima svakakviih različitih iskustava pa je sad samo donekle bitno to sve skupiti i podijeliti. Npr čovjek na Hyindaiu I30 je mijenjao disk pločice (prva izmjena nakon što su se potrošile tvorničke) i najpovoljnije su bile TEXTAR. TEXTAR kao Njemačka firma je ime i ima povijest i spada u taj trolist brandova na vrhu ponude, ali eto, cvilile su za poluditi, nikako da se namjeste pa je čovjek odlučio kupiti TRW s kojim je prezadovoljan i za koje kaže da su bolje od originalnih.

E sad, vjerojatno smjesa kod TEXTARA nije odgovarala za tvorničke diskove pa ti materijali nisu odgovarali, a TRW je inače od prije nekog vremena počeo novu ideju i novu tehnologiju COTEC https://www.trwaftermarket.com/en/Products/Disc-Brake-Systems/Brake-Pads/ i tko zna, možda od toga su bolje u odnosu na prije nekog vremena iako imam prijatelja koji se bavi najviše japancima i Hondama te sve radi s TRW-om i nikada zamjerki, ali doslovno, a namontirao ih je tisuće.

Isto tako s BOSCH disk pločicama, čovjek je hti ATE, pa ih na kraju nije našao, a ja ih nisam imao za odmah i nije mogao pričekai 10-ak dana i na kraju je totalno razočaran promijenio ih nakon 2 mjeseca, jer s istim načinom vožnje svakog dana na i s posla, te kočnice jednostavno nisu radile kao ATE što ih je imao do tada, em su slabije kočile, em su se grijale kao lude. Dakle s istim korištenjem.

Ja sam pobornik da se uvijek ugraÄ'uje brand na brand, jer prateći forume i slučajući ljude za pultom, bude slučajeva da dva ista vozila s istom kombinacijom 2 različita branda na jednome radi super, a na drugome pak totalna katastrofa.

Uglavnom, kako Mike20 kaže, najčešće i najbolje je kada jedan disk iszdrži 2 seta disk pločica pa onda već na trećoj bi bilo dobro opet sve novo.

Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

get

Citat: Miha.  u 11 Siječanj 2016, 16:12:37
Imamo krticu u stp-u ;D Kod mene sve još tvornički org.
Gume Michelin Alpine A4 (pl 6mm, pd 5mm, zl 6mm, zd6mm)

Zadnje


Prednje


Citat: Miha.  u 11 Siječanj 2016, 16:12:37
Imamo krticu u stp-u ;D Kod mene sve još tvornički org.
Gume Michelin Alpine A4 (pl 6mm, pd 5mm, zl 6mm, zd6mm)

Zadnje


Prednje


Nisam krtica, već se samo koristim javno dostupnim informacijama :D

Koliko ja vidim na slici, to jesu originalne disk pločice, samo ne vidim koliko mesa imaju jer si slikao okomito.

Ali bih sa velikom sigurnošću mogao reći da se na tvom vozilu radi o najmanje drugom setu pločica po ovim natpisima na pločicama i stanju izgleda.


Idu nam iste pločice, i na T-Jet i na MultiJet.

Prednje pločice su imale slijedeće izmjene
.................10.10.2008.->07.07.2010.
77364589->77365188->77365808

Zadnje
............22.03.2011 (nisam gledao dal je bilo izmeÄ'u nekih izmjena)
77364590->77365809

Ja sam mijenjao prednje i zadnje. Prednje prije skoro dvije godine (cca 50 000km), a zadnje sam mijenjao ovo ljeto (cca 60 000km).

I vidi kako izgleda print:

Na starim bi se negdje trebalo vidjeti BOSCH, dok na naovim toga nema jer je i kataloÅ¡ki broj promijenjen, a vjerojatno i proizvoÄ'ač.


Slike disk pločica stare i nove na vozilu
http://imgur.com/a/fu4KF

Ove kroz felgu trenutne pločice.

Ali kako god, ti si na granici za pad. imaš 52% efikasnosti, a tolerira se 50%.


the-rider

ova gornja slika, cisto sumnjam da su to tvornicka ugradnja, predobro izgledaju slova
vjerovatno su mijenjane i stavljene org
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Puntigamer

Evo se troumim za svog Brava izmeÄ'u ATE i TRW diskova s njihovim pločicama ili u kombinaciji s Textar pločicama , nisam pametan sto izabrati valjda previse mudrujem. Ate i Trw su mi po cijeni razlike unutar 100 kn ako bi isao u setu. A ovi siječanj nikako da proÄ'e pa sam osudjen na mudrovanje i istraživanje iskustava. 

natipkano na jednom


robert_zd

Ja sam narucio preko Lagerosa ATE set pa cekam da dodje, ne prelazim previse km pa cu dat koju kunu vise a i to sto si reka sve je unutar 100-200 kuna razlike.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

get

Koja je cijena prednjeg seta?


Puntigamer

Redovna cijena u ducanu cca 1900kn za dva diska i set plocica.

natipkano na jednom

the-rider

previse je to, idi i na drugo mjesto pitati
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Lageros d.o.o.

Za model od "robert_zd"-a je 1.188,00 Kn set prednjih diskova i disk pločica od ATE-a.
To je cijena koju ja nudim za gotovinsko ili internetsko plaćanje s već uračunatim PDV-om.

Nisam gledao na koje još modele to ide.

Ako netko treba ponudu za svoje vozilo, svakako molim da budete ljubazni i pošaljete broj šasije vozila kako bih točno izvukao iz Fiat kataloga šifre dijelova po kojima vršim detekciju.

:papa:
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Lageros d.o.o.

Evo da odmah izvučem ono Å¡to vidim da ide na većinu modela pa da bude za sada cjenovni okvir, jer cijene su promjenjivog karaktera na razini godine pa da ne bude netko za 2-3 mjeseca ili par godina tažio iste cijene  ;D

Inače sam već napravio jedan popis za neke dijelove prema modelu auta od "get"-a, jer sam vidio račun na kojem je bio broj šasije pa ću onda po tom računu napraviti ponudu onoga što ja imam za ponuditi i po kojim cijenama.

A sad evo prednji diskovi i disk pločice



- Kočioni diskovi, prednji, OE broj 46765546:
ATE 24.0126-0125.1 = 432,00 Kn x 2 = 864,00 Kn/2komada (uvoz)
TRW DF4377 = 338,00 Kn x 2 = 676,00 Kn/2komada (uvoz)
TEXTAR 92107703 = 334,00 Kn x 2 = 668,00 Kn/2komada (uvoz)
CIFAM 800-571C = 302,00 Kn x 2 = 604,00 Kn/2komada (uvoz)
FERODO Premier DDF1122 = 485,00 Kn x 2 = 970,00 Kn/2komada (uvoz)
BREMBO Coated 09.5180.31 = 360,00 Kn x 2 = 720,00 Kn/2komada (uvoz)
ZIMMERMANN 230.2366.20 = 317,00 Kn x 2 = 634,00 Kn/2komada (uvoz)

- Kočione disk pločice, prednje, s indikatorom potrošenosti, OE broj 77365808:
ATE 13.0460-3984.2 = 324,00 Kn/set (uvoz)
TRW GDB1855 = 270,00 Kn/set (uvoz)
TEXTAR 2371104 = 350,00 Kn/set (uvoz)
CIFAM 822-577-1 = 312,00 Kn/set (uvoz)
FERODO Premier FDB1468 = 361,00 Kn/set (uvoz)
BREMBO P23086 = 230,00 Kn/set (uvoz)
ZIMMERMANN 23711.190.2 = 366,00 Kn/set (uvoz)

Ja to kod sebe mogu imati kroz cca 14-19 dana, ovisno o želji neke i ranije.
Naime danas je otišla narudžba u kojoj je robert_zd naručio ATE komplet i dolazi idući tjedan,
a nova narudžba ide opet kroz 10-ak dana.

Uvijeti ponude su sljedeći:

Sve navedene cijene su sa već uračunatim PDV-om za gotovinsko ili internetsko plaćanje.
Za DINERS/AMERICAN karticu ide na samo jedno provlačenje i cijene se uvećavaju za cca 7%,
a za kartično plaćanje na rate (6) (preko 500,00 Kn) ide samo preko kartica Zagrebačke banke (maestro, master i visa) te se cijene uvećavaju isto tako za cca 7%.

Ukoliko se roba treba slati na adresu, šaljemo je kurirskom službom i trošak otpreme za ovakav paket je 60,00 Kn.
Za dostavu na području Zagreba, dostava je s našim vozilom i besplatna je.

Ponuda je informativnog karaktera te roba nije rezervirana i podložna je daljnjoj prodaji bez prethodne najave.
Ukoliko je ponuda aktualna i ima predispozicije za narudžbu, potrebno je obavezno javiti
kako bi robu kod vanjskih dobavljača mogli rezervirati te da se ne proda, a isto tako su nam potrebni i sljedeći podaci:
- ime i prezime
- adresa i kućni broj
- mjesto i poštanski broj
- kontakt telefon
- kontakt email
te način kako bi se vršila uplata i isporuka robe.

Za sada toliko, a u slučaju bilo kakvih dodatnih pitanja rado stojim na raspolaganju.

Lijep pozdrav!


AnÄ'elko Nizek



LAGEROS d.o.o.
A.K. Miošića 52
10410 Velika Gorica
Hrvatska - Croatia
T: +385 1 6221-223
F: +385 1 626-0010
E. lageros1@lageros.hr
w: http://lageros-auto-moto.webs.com
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Puntigamer

Evo mi  prije par dana prilikom kocenja zasvijetlila lampica od kocnica uz info na ekranu "Check brake pads" tako je svijetlila, mozda minutu, i izgasila se. I vise se nije palila, zanima me jel ona treba  konstatantno svijetliti ili samo jednom, kad dobije kontakt preko plocica s masom (minusom) na diskovima?

natipkano na jednom


Mike20

Citat: Puntigamer  u 13 Veljača 2016, 15:29:05
Evo mi  prije par dana prilikom kocenja zasvijetlila lampica od kocnica uz info na ekranu "Check brake pads" tako je svijetlila, mozda minutu, i izgasila se. I vise se nije palila, zanima me jel ona treba  konstatantno svijetliti ili samo jednom, kad dobije kontakt preko plocica s masom (minusom) na diskovima?

natipkano na jednom

Upravo tako