Kuda provuči plus od akumulatora do gepeka Bravo 2007>?

Autor dabar22, 25 Listopad 2014, 17:42:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dabar22

Pozdrav,

Zanima me ako je netko provlačio plus za pojačalo u gepek gdje ga je potegnuo,kroz koju rupu?
Ja ne vidim nigdje gdje bi mogao proći u kabinu...
Načuo sam da je jedan dečko bušio branik pa u prag ali to mi se neda.
Ima neka caka da se može kroz ventilaciju???
Uglavnom, ako je netko to radio neka mi se javi...

Hvala

gt3

Provukao sam kod papucica gasa i kocnice, ne sjecam se tocno gdje, ali tamo prolaze zice pa se moze provuci.

draĹžen.os

Mi smo na Puntu provukli kroz ljevi blatobran.
SkineÅ¡ točak zatim zaÅ¡titnu plastiku i onda vidiÅ¡ kuda ide žica od žmigavca u kabinu, e kroz tu gumu uÄ'eÅ¡ u kabinu sa napajanjem za sub

dabar22

@gt3: Tamo dole sam gledao ali nigdje nisam vidio da može proći... Budem pogledao bolje pa javim jel sam uspio...

@dražen.os: Rekao mi je i frend kroz branik,samo to mi se baš i neda, rekao mi je da se na bravu mora bušiti branik... To mi je zadnja opcija...

Hvala dečki...

dabar22

Sada sam gledao kod papučica ima gdje instalacije gdje idu van ali ne kužim kako ću tamo progurati,nema mjesta za dlaku da proÄ'e... Sa strane motora isto... GT3 jel imaÅ¡ sliku neku kako si ti provukao?

gt3

Citat: dabar22  u 26 Listopad 2014, 15:35:53
Sada sam gledao kod papučica ima gdje instalacije gdje idu van ali ne kužim kako ću tamo progurati,nema mjesta za dlaku da proÄ'e... Sa strane motora isto... GT3 jel imaÅ¡ sliku neku kako si ti provukao?
nemam nista... to sam radio prije 4 godine... mislim da sam probusio neku gumu i kroz to provukao pa ne treba ti puno... rupa od 3-4 mm i gurnes kabel.

dabar22

Reci mi kada si probušio rupu i gurao kabel jel kabel izašao na stranu motora u ravnini ulaska kabela ili je kabel išao prema gore? Ako me razumiješ? Znači jel si kabel gurnuo kroz tu rupu pa je išao prema gore i onda van? Ili je kako si gurnuo pa je odmah izašao na drugu stranu? Ako se sjećaš...

Gemist Nino

Busio sam ja  blatobran a ne branik, to ti je sigurno Cico rekao, mi smo  pregledali cijeli auto i nigdje nike.bilo nikakve rupe za povuc plus kabel do gepeka, jedino je.ta opcija bila i  sad evo vec tri godine sve ok!

dabar22

Je rekao mi je Cico da si buÅ¡io. Ne meni se stvarno to ne radi. Neda mi se ići u ekstreme,ti si morao kad imaÅ¡ kabel 50mm. Drugi pričaju da ide, i na stranim forumima čitam da su probuÅ¡ili rupu kroz gumu iza pedala samo neznam kako onda ide kabel,jel ravno van na drugu stranu ili prema gore? Po meni bi trebao prema gore jer je gore izlaz. Moram neÅ¡to iskemijat, nema sreće bez suba u autu :Ä'izs:
Moram uhvatiti dobro vrijeme subotom i kemijat, nema mi druge...

gt3

Citat: dabar22  u 04 Studeni 2014, 20:14:23
Je rekao mi je Cico da si buÅ¡io. Ne meni se stvarno to ne radi. Neda mi se ići u ekstreme,ti si morao kad imaÅ¡ kabel 50mm. Drugi pričaju da ide, i na stranim forumima čitam da su probuÅ¡ili rupu kroz gumu iza pedala samo neznam kako onda ide kabel,jel ravno van na drugu stranu ili prema gore? Po meni bi trebao prema gore jer je gore izlaz. Moram neÅ¡to iskemijat, nema sreće bez suba u autu :Ä'izs:
Moram uhvatiti dobro vrijeme subotom i kemijat, nema mi druge...
e da, gurnuo sam kroz gumu iza pedala, ali se stvarno ne sjecam kuda je isla... ak imas volje radim u S. Nedelji 8-16 pa mozes doc pogledat :)

dabar22

Pa iskreno mogao bih. Radim u petak do 15h pa bi mogao biti tamo do 15:30.
Ajde javi mi se porukom pa samo napiÅ¡i gdje radiÅ¡ i paÅ¡e li ti petak? Ili ako prolaziÅ¡ kroz ZapreÅ¡ić ili blizu pa da se naÄ'emo, jer vidim da si iz Zagorja...
Hvala

dabar22

Napokon sam uhvatio vremena pa sam išao potegnuti taj famozni plus od akumulatora do gepeka.
Uzeo sam neki odvijač koji ima zapravo špicu te sam sa njime probušio rupu u gumi ispod papučica.
Gurnuo sam kabel kroz rupu i onda je zapeo,dalje nije išao. Otišao sam sa strane motora i malo sam potegnuo tapecirung od firewalla da se vidi bolje rupa i ugledao kabel,uzeo kombinirke i izvukao ga :)
Potegnuo ga kroz lajsne do gepeka i spojio početak na osigurač i na akumulator.
Dosta posla,izgrebane ruke ali se isplatilo :)
Provlačio sam kabel 16mm,išao bi i 21mm ali više teško...







Ovo je stavljeno tek tako u gepek jer je pao mrak, bude to još bolje izgledalo i bit će posloženije :)

I hvala Valentinu (gt3) Å¡to mi je pokazao svoju instalaciju :papa:

gt3

Vidis da nije bilo tak strasno :) samo treba uzeti vremena i napravi se. Pozz

Stilko24

Kroz tu gumu se progura i 75mm2 vjeruj mi... bavio sam se autoakustikom i iÅ¡lo je 50mm2 kod mene bez problema, samo treba strpljenja te gledat kuda i kako. TakoÄ'er nemoj chinch kablove provlačiti uz taj + jer ti se bude čulo zujanje na wooferu. TakoÄ'er masu pojačala očisti skroz do lima.  :good:

dabar22

Pa ako ti tako misliš onda dobro, ja sam jedva ovo progurao...
RCA i remote mi ide po suvozačkoj strani a energetski po vozačevoj.
Masa je na limu, stavio sam je na na Å¡araf izmeÄ'u lima i nosača zadnje klupe.
Kako to misliš očistiti skroz do lima? Misliš skinuti boju, pošmirglati?