Punto MK2B Sporting prednji branik

Autor charlee, 26 Listopad 2014, 16:06:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

charlee

Ima neka fora kako ga poravnati s blatobranom? Naime, lakirer ga je skidao i stavljao i sad je loše poravnat. S obje strane je isto. Bliže kotača je ok, a pored fara je blatobran više vani, nešto manje od 1cm.

Ono Å¡to me muči je da onaj pin koji viri iz branika ne može normalno ući u rupicu gore na blatobranu. PoÅ¡to je stajalo normalno prije skidanja, pojma nemam kaj se tu dogaÄ'a.

Jučer sam se ubio pokušavajući to poravnat, al nikak.

Ne znam da li da idem nazad njemu, jer nekak ne očekujem da će to napravit dobro.

Ilustracija:

DinoG

Nema druge nego skinuti plastiku oko tocka i popustit 2 vijka koja ga drze u blatobranu. Taj pin mora uci u rupu u blatobranu.

Jedan vijak je odma na rubu branika i mislim da je 10 mm glava, a drugi je skoro kod fara i nije pristupacan dok se ne skine plastika, a taj je 8mm ako se dobro sjecam.

charlee

Znam kako se skida. Jučer sam skinuo plastiku ispod blatobrana kompletno i pokušavao to poravnati. Branik na tom dijelu gdje se spaja s blatobranom nije baš skroz ravan, malo je "zvisio" tamo gdje se šarafi, što je i normalno s obzirom na težinu i godine. No, to ne bi trebao bit problem za poravnati ovo što mene muči, jedino zbog toga može biti malo veći zazor.

Ne mogu nikako taj pin poÅ¡teno ugurati gore u blatobran. Pa pitam da li ima kakva fora s tim, prije nego zapalim sve to skupa  :skartoc

DinoG

Probaj otegnuti i ona 4 vijka ispod, a na kraju krajeva možeš ga probati i skinuti pa viditi da nešto ne smeta nosačima.

Taj pipak mora ući u rupu u blatobranu inače će uvijek odstojati.

Ja svaki puta kada sam ga skidao i stavljao, prvo ga fiksiram na dva Å¡arafa izmeÄ'u farova da ne pada i onda sredim blatobrane i onda lagano dotegnem gornje i donje Å¡arafe i nikad problema, a skido sam ga viÅ¡e puta

charlee

Probao sam otpustiti ona 2 izmeÄ'u farova, ali ona 4 dolje nisam dirao.

Da li ona matica koja je u blatobranu (torx T30) bliže faru mora ući u rupu na braniku? Nekako mi se to čini logičnim. Da li se ona može nekako dotegnut jer je nekak klimava sva? Za onaj šaraf bliže kotaču je plastični dio, to je ok.

DinoG

Probaj i ta 4 dolje otpustiti.

Ne znam na koju torx maticu u blatobranu mislis?

Meni su u braniku i blatobranu sve obicni vijci. Jedini torx kojih se sad sjetim su ti izmedju farova i s donje strane

gokiSP

Orginal bude vanjski 10 mm glava, a onaj dublji torx. na ta 2 vijka možeš štelati branik. moguće da one dvije "kopče" na gornjem djelu branika što idu u vezni lim nisu sjele pa je majstor to na silu zavidao gore. Najbolje bi bilo skinuti ga dolje i onda prilikom stavljanja vidjeti di zapinje.

charlee

Kod mene je onaj unutarnji vijek bliže faru torx, a kako mi se čini trebalo bi u originalu bit tako.

Na kojem su točno dijelu te kopče?

DinoG

Onda su valjd na obicnom ti vijci ili je netko vec skidao branik na mom autu iz vec nekog razloga pa izgubio vijke haha

charlee

A može bit, tko zna. U svakom slučaju je jednostavnije s običnima.

charlee


Citat: DinoG  u 26 Listopad 2014, 21:19:58
Probaj i ta 4 dolje otpustiti.

Ne znam na koju torx maticu u blatobranu mislis?

Meni su u braniku i blatobranu sve obicni vijci. Jedini torx kojih se sad sjetim su ti izmedju farova i s donje strane

Kakve vijke imaš? Klasične hex ili? Imaš onda podloške?
Razmišljam o tome da stavim obične umjesto torx, lakše će mi biti namjestiti.