Problem sa ispušnim plinovima

Autor Boksi, 07 Studeni 2014, 08:31:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boksi

Dakle dešava mi se da ispušni plinovi napune u kabini, odnosno unutrašnjosti auta. I zna biti dosta neugodno i smrdljivo, čak ljudima koji sjede odozada i zagušljivo. Dali imate kakvu ideju šta da provjerim ili ako netko imao sličan problem?

Nedavno sam mjenjao motor, i može biti da nešto nije dobro spojeno, neznam .

Dali je možda do ispuha, da nema slučajno rupu, samo neznam kuda bi mogao ulaziti?

Ili si mislim da nije negdje u motornom prostoru, pa da mi ulazi kroz ventilaciju?

Ako je  imao netko sličan problem, neka mi javi  ;D, u protivnom neka mi netko preporuči Å¡to da gledam  :ok:

topolino

prvo provjeri da ti nepušta auspuh, ako ti auspuh nepušta zamjeni brtvu zadnjih vrata jer ti kroz nju vuče ispušne plinove u kabinu ili imaš rupu na mjestu rezervne
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boksi

Citat: topolino  u 07 Studeni 2014, 17:00:47
prvo provjeri da ti nepušta auspuh, ako ti auspuh nepušta zamjeni brtvu zadnjih vrata jer ti kroz nju vuče ispušne plinove u kabinu ili imaš rupu na mjestu rezervne

Hvala ti puno na infu, promjeniti ću tu gumu i brtve. I tako sam to imao u planu. A pogledati ću i rezervnu. Skinuo sam za svaki slučaj i filter peludi ispred kabine, pa ću i njega zamjeniti, nije izgledao baÅ¡ dobro a možda i tuda prolazi  :Ä'izs:


topolino

Na filter teško, anda mora da pušta na grani i osjetilo bi se i bez njega. Od njega možeš dobiti cjelu plejadu virusnih, bakterijskih i gljivičnih oboljenja. Od prehlade do legionele
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boksi

Citat: topolino  u 11 Studeni 2014, 21:07:23
Na filter teško, anda mora da pušta na grani i osjetilo bi se i bez njega. Od njega možeš dobiti cjelu plejadu virusnih, bakterijskih i gljivičnih oboljenja. Od prehlade do legionele

Oke oke, ne želim te bolesti  :disgust:

Ali ako imaš slučajno brtvu za gepek, bilo bi super :)

ivanm

prekontroliraj cijeli ispuh dal negdje pušta.. ako je potrgana zadnja brtva haube, moglo bi unutra smrditi
kažeš mijenjao si motor, jesu zamijenjene brtve na auspuhu, na grani?
zadja brtva od gepeka slična je onoj na vratima i po uzorku ima po dućanima..


Boksi

Da morati ću promjeniti. Ma neznam jeli su brtve promjenjene, zapravo neznam niti sam Å¡to je zamjenio. Uvijek ista spika, ja sam ti promjenio ovo i ovo, a sve Å¡kripi  :Ä'izs:. Sumnjam da je mjenjao brtve, provjeriti ću sistem malo, ma mi se viÅ¡e čini da odostraga dolazi.

Gdje se mogu te brtve kupiti? Ja neznam dali tu po Puli ima toga?