Punto mk1, subwoofer iz mk2

Autor scholaya, 13 Studeni 2014, 14:32:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

scholaya

Zdravo, da li je neko ugradjivao fabricki subwoofer iz Punto mk2 u mk1 i ako moze neko objasnjenje?


cicili

Neznam jesi ti to slusao ali ako nisi ja ti savjetujem da se okanis. :D
a druga stvar je dali bi oblikom pasao i treca stvar sto mk2 ima u sasiji rupe na koje se zavidava nosac i na nosac ide sub.

tempradrifter

I ako skuris bas, neces driver nac vise nigdje jel je 2x2oma

scholaya

Oblikom mi djeluje kao da moze stati, zato sam i postavio pitanje. Rupe za sarafe mi ne predstavljaju problem.
Ne interesuje me neki bas i pojacalo koje ce cuti pola grada, a zauzece mi pola gepeka. Ovo mi djeluje solidno za moje potrebe, a ne zauzima prostor. Uz to je fabricki projektovan i podesen, tako da ne moram gatati.

zoky00

Poslusaj cicili-a, skuplja pita od tepsije, a bassa nigdje

Sent from my InFocus M310 using Tapatalk 2


75elx

Kako sam ga ja imao prilike čut, nije tako loš kao što ga opisujete, tko voli umjereni bass bez da "plešu" stakla i lim ovo za njega može proći ali vidim da ti nešto pretjerano ne želiš tako da će ti ovo odgovarat još ti ne zauzima uopće mjesta u gepeku.

cicili

To nedaje nikakav bas i tocka, ako ga natjeras da daje upotpunjuje zvuk onda cim malo pojacas pocne krcat. Mislim svako ima svoje veselje pa nek izvoli ja kazem svoje iakustvo imao ga u autu i kratko je trajao.
Uzmes si 8 sub stane u kutiju od 10l i manje i barem svira kako sub treba svirat. Je da je skuplje ali je konkretno rijesenje.

devaST

Potpis na 8. Venom je ima jbl-a 8" na slikama parija ko 12ka ja sija ubiva brate osta posran. Reka daj da vidim du sub cinu nakraju sub nemas ga sta vidit a i kutija izgledalo ko polica u gepeku
Sent from my Nokia Lumia 630 using Tapatalk

cicili

O kojoj 8-ici je rijec? Koji model na koliko rmsa je spojena?

75elx

Vi koji imate pravi bass od par stotina W ovo je igračka, ali čovjeku nije potreban bass da se auto trese, a možda dobije ovo za neku siću za koju si ne može ni čevape uzet pa će mu omjer uloženog i dobivenog biti više nego dobar ;)

cicili

Zasto svi na spomen suba misle da je svima sub u autu samo da bi tresao limove? U mom autu neces ni primjetit da sub svira. Kao ni u vecini auta koji su slagali muziku da je slusaju a ne da drugi cuju kad prolazis.

scholaya

Citat: 75elx  u 14 Studeni 2014, 20:00:20
Vi koji imate pravi bass od par stotina W ovo je igračka, ali čovjeku nije potreban bass da se auto trese, a možda dobije ovo za neku siću za koju si ne može ni čevape uzet pa će mu omjer uloženog i dobivenog biti više nego dobar ;)

U pravo tako kolega. Mogu ga dobiti za male pare, (kod nas na Pik.ba oko 50 km), a zadovoljice moje potrebe i nece mi zauzeti, i onako, malen prostor u gepeku. Ja ne slusam preglasnu muziku.

Ljudi, ako neko ima normalne odgovore na moje pitanje, odgovorite. Ne interesuje me neko dodatno pojacalo i bas (kad me bude interesovalo, imam strucnjake u svom gradu). Znaci, samo odgovori za gore navedeno pitanje.

cicili

Kakvo bi objasnjeje? Spajanje je najbanalnija stvar kao i svako drugo pojacalo preko hi inputa. Pazi da ti taj koji ti salje sub posalje i dek na koji se spaja sub kako bi mogao spojit zice i to je to. Ako mislis da ti je dovoljno i da ce ti pasati u bunker samo daj. A na forumu imas tema o spajanju tog suba masu pa potrazi.

devaST

U mom autu je jbl p1022 koji ima 2x2 oma 400wrmsa trpi peak do 1.6kw spojen na 300rmsa pojacalo odvrnes do daske vani ni necujes nista skoro bas glasniji motor netrese lim, a unutra lipo svira bas taman popunja kako treba sve je do postavki. Jacina je vecinom radi bolje kontrole da netrebas ga forsirat.
Sent from my Nokia Lumia 630 using Tapatalk

75elx

#14
Citat: cicili  u 14 Studeni 2014, 20:54:46
Zasto svi na spomen suba misle da je svima sub u autu samo da bi tresao limove? U mom autu neces ni primjetit da sub svira. Kao ni u vecini auta koji su slagali muziku da je slusaju a ne da drugi cuju kad prolazis.

Većini je što je činjenica, naravno da ima izuzetaka. Znam 5 ljudi koji tvornički imaju ovaj sub i dovoljan im je za njihove potrebe, nema nikakvog krčanja na normalnoj glasnoći osim ako naviješ da se zadnja šajba trese, sasvim dovoljno s obzirom na veličinu suba koji ne zauzima nikako mjesta, smatram da je dovoljno bilo OT-a, čovjek je tražio objašnjenje spajanja ništa drugo.