T-Jet Motorno ulje

Autor Puntigamer, 30 Studeni 2014, 13:22:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Citat: get  u 04 Ožujak 2015, 19:20:57


jer ne može me netko uvjeriti da bi ovi iz bezobrazluka držali tako visoku cijenu.



Od kad sam u Sloveniji platio jednom originalni Fiat disk u ovlaÅ¡tenom serviu za 50 eura, dok je kod nas bio 100 eura , dok mi tamo kompletan pregled i dijagnostiku svega ne naplate jer nisu naÅ¡li nikakvu greÅ¡ku, a tu mi naplati neÅ¡to Å¡to nisu napravili-opet pričam o ovlaÅ¡tenim servisim,  meni niÅ¡ta nije čudno kod nas, a posebno bezobrazluk koji je prisutan-ovo ide za ovlaÅ¡teni Prikratki servis u Vž

get

A gle, što se tiče dijelova, cijene su takve kakve jesu. Pogledaš eper Italia, i to negdje odgovara našim cijenama.
Jedino Srbija ima niže cijene, ali opet ne svih dijelova.

Što se tiče servisa, a jeb, tamo si di jesi, pa ti je izbor sužen.

Ja sam promijenio dva servisa i sada servisiram u trećem, ovlaštenom. Tu mi za tri dijagnostike nisu nikada ništa naplatili. Jer znaju da ću kod njih riješavati problem, ako postoji.

Jednostavno sam zadovoljan servisom gdje idem. Ne nabijaju satnicu i imaju najnižu satnicu ovdje u Zagrebu.

Bez problema donosiš svoje dijelove.

A cijena ulja je takva kava je. Kod njih visoka, nabaviš negdje jeftinije, doneseš i nema problema. Ali ne bi zbog mizerne uštede isprobavao drugo ulje. Barem ovako subjektivno, imam osjećaj da je KPE stvarno dobro ulje.

Koliko god im je ulje za mjenjač *** :)

Ako auto bude još u mom posjedu, u mjenjač ide RedLine MT90 :) al to je druga tema . . .



AntonioK

u servisu kažu da selenia k ima specifikacije za t-jet

Puntigamer

#33
AntonioK pogledaj linkove u prvom postu i pogledaj opise za K i KPE, za K se ne spominju motori s turbinama.

natipkano tapatalkom na jednom

marloz

na fiatforum.uk vidim da ekipa najviše koristi shell kao zamjensko ulje ...
e sad prema http://lubematch.shell.co.uk/ najbolje odgovara Helix HX7 ECT 5W-40 i preporuka je mijenjati ga na 20 tk ...
meni su osobno isto preporučili staviti taj castrol ...

get

Citat: AntonioK  u 05 Ožujak 2015, 10:53:36
u servisu kažu da selenia k ima specifikacije za t-jet

U servis koji ideš, nema pojma :D

To je zato, jer po samom izlasku T-Jet motora, nije odmah bilo na tržištu KPE, tako mi se čini, ili je bilo KPE, ali nije bilo T-Jet-a još, tako nekako, pa u prvim uputstvima zaista stoji K.

Kasnije se svuda navodi KPE ili ACEA C3.


get

Citat: marloz  u 05 Ožujak 2015, 11:14:52
na fiatforum.uk vidim da ekipa najviše koristi shell kao zamjensko ulje ...
e sad prema http://lubematch.shell.co.uk/ najbolje odgovara Helix HX7 ECT 5W-40 i preporuka je mijenjati ga na 20 tk ...
meni su osobno isto preporučili staviti taj castrol ...

Ne znam kako se ovdje castrol našao u istoj rečenici.

Ovdje ti je neka hijerarhija ulja
Ultra je full sintetika, a HX7 ti je sintetika.

Debili iz shella su izbacili ultru iz ponude u tom selektoru. Ako već shell, onda ultra, ali onaj koji odgovara fiat specifikaciji, mislim da ga nećeš naći u RH.

Shell Helix Ultra AT-L 5W-40
http://www.epc.shell.com/docs/GPCDOC_Local_TDS_Switzerland_Shell_Helix_Ultra_AT-L_5W-40_(SM_CF_C3_Fiat)_(en-CH)_TDS.pdf

Shell Helix HX7 ECT 5W-40
http://www.epc.shell.com/docs/GPCDOC_GTDS_Shell_Helix_HX7_ECT_5W-40_(C3_229.31_Fiat_95535-S2)_(en)_TDS.pdf

I ti vjeruješ ljudima koji voze po lijevoj strani ulice?
Pa ti samo kukaju da im je sve skupo, ili tamo najveća sirotinja vozi Fiat :)

Šalim, se, kod njih je Fiat većinom raritet i nije target tržište, *** ga, to je kao da se ideš baviti uzgojom banana u Hrvatskoj.

marloz

ma slažem se ... ja mislim da ću i dalje stavljat KPE mada mislim da i druga ulja sasvim dobro odgovaraju ...ova litra od cca 100 kn je stvrano malo too much al eto ... nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino

get

Upravo to,

ali ni druga dobra ulja nisu jeftina.
Dobar Castrol je isto cca 70-85kn litra,

AntonioK

Citat: get  u 05 Ožujak 2015, 11:16:19
U servis koji ideš, nema pojma :D

To je zato, jer po samom izlasku T-Jet motora, nije odmah bilo na tržištu KPE, tako mi se čini, ili je bilo KPE, ali nije bilo T-Jet-a još, tako nekako, pa u prvim uputstvima zaista stoji K.

Kasnije se svuda navodi KPE ili ACEA C3.

    ..da to tvoje stoji jer mi u AH kažu da kod njih t-jet koristi ulje K.
     Evo do sada nisam primjetio nikakve anomalije motora ,potroÅ¡nja je klasika zavisi od noge. Ulje prominim svakih cca 8tis.moj godiÅ¡nji prosjek razina ulja je uvik ista znači nema nadolivanja
   
      ove godine ću provati K.P.E ,pa da vidim koja je razlika

Mike20

KPE je samo raqdi ispuha tj. katalizatora, sa K možeš navodno uništiti katalizator. Navodno.

pirec

Citat: get  u 05 Ožujak 2015, 08:07:17
A gle, što se tiče dijelova, cijene su takve kakve jesu. Pogledaš eper Italia, i to negdje odgovara našim cijenama.
Jedino Srbija ima niže cijene, ali opet ne svih dijelova.

Što se tiče servisa, a jeb, tamo si di jesi, pa ti je izbor sužen.

Ja sam promijenio dva servisa i sada servisiram u trećem, ovlaštenom. Tu mi za tri dijagnostike nisu nikada ništa naplatili. Jer znaju da ću kod njih riješavati problem, ako postoji.

Jednostavno sam zadovoljan servisom gdje idem. Ne nabijaju satnicu i imaju najnižu satnicu ovdje u Zagrebu.

Bez problema donosiš svoje dijelove.

A cijena ulja je takva kava je. Kod njih visoka, nabaviš negdje jeftinije, doneseš i nema problema. Ali ne bi zbog mizerne uštede isprobavao drugo ulje. Barem ovako subjektivno, imam osjećaj da je KPE stvarno dobro ulje.

Koliko god im je ulje za mjenjač :)

Ako auto bude još u mom posjedu, u mjenjač ide RedLine MT90 :) al to je druga tema . . .




Kod nas je na svim proizvodima marža od 35%-50% od nabavne cijene,prema tome,da cijene su prenapuhane,i to se zna...bilo tko ko radi sa autodjelovima neka kaže kolike su ulazne fakture za materijal kod generalnih uvoznika,ja znam jer sam vidio neke i nitko me nemože uvijerit u suprotno.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

pirec

A ovo što get piše da koliko para toliko muzike su isto u većini slučajeva gluposti,stvar reklame i ulaganja u nju.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

Mike20

Veli mi lik koji radi u jednom poznatom dućanu s autodijelovima da mi može dati 60% popusta i još je u plusu, tak da je sve jasno..............

get

Al vaša je teorija debilna. Zar misliš da Castrol radi bez marže?

Da li igdje možeš nabaviti KPE za 50KN?

Cijene su takve kakve jesu, to sam već rekao.

Po vašoj teoriji, merced A klase je samo napuhana cijena, on nije bolji od Fiata, Mazde itd.

Kupiš laptop u dućanu pocijeni od 2000 kuna sa windowsima, i neko ti kaže da onaj od od 5000 kuna bez windowsa samo marketing i prenapuhana cijena?

Vas muči što nemate vidljivih mjerila, to tek može pokazati vrijeme, potrošnja i stanje motora.

Selenia je toliki raritet i većinom je vezano za Fiat grupaciju, tako da je samo marketing, ne bih rekao.

Marže su tu da dućani uopće posluju. Gotovo je nemoguće raditi bez marže od minimalno 30%.

Možemo reći da je ulje na razini vjerovanja u Boga.

Ja vjerujem da je Selenia KPE trenutno najbolje ulje za moj motor.

Netko drugi će izabrati po svom nahoÄ'enju. Možda će i jestivo ulje lijevati, nemam pojma.

Recimo ja sam baš sretan što Fiat barem propisuje konkretno ulje, kada sam gledao za Kia-u, tamo neznaš ko koga u što.

Svatko po svom nahoÄ'enju.