Stilo 1.6 16v - Cudan zvuk iz hladnog motora

Autor sava999, 12 Prosinac 2014, 23:27:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

sava999

Pozdrav narode,

imam novi "problemcic" sa svojim stilom, bojim se da bi mogao biti veci, zato i pisem ovde. Na ovoj temi sam pisao sta sam prije manje od godinu dana radio na motoru: http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=34211.0 To je bilo 01. 02. 2013. i od tada sam presao malo vise 10 000 kilometara, dobro me sluzio, za to vrijeme sam samo morao promjenuti neke stabilizatore na prednjim tockovima, ili su na volanu  :rofl (naleteo na ne oznaceni lezeci u nekom selu, tj. neki seljak je iscupao znak i bacio ga u kanal pored), nosac mjenjaca i na redovnom servisu sam dodatno zamjenuo termostat jer mi je opadala temperatura na otvorenoj cesti.

Novi problem je sledeci. Kada je motor hladan proizvodi cudan zvuk, kao da negdje struze zeljezo od zeljezo, zvuk nije konstantan, nego to strugne, pa recimo sekund nista, pa opet strugne, pa 3s nista, i tako. Kada se zagreje sve je u normali. Kada sam pre 30-tak dana bio na redovnom servisu zamolio sam majstora da usput pogleda sta bi moglo biti, kaze da se cuje radilica i da vozim auto ovom majstoru sto mi je radio motor jer je moguce da su oni nesto zeznuli. Iskreno ja tog majstora ne mogu gledati ocima, traktor mu ne bih odvezao a kamo li auto ponovo. U ponedeljak sam zakazao termin kod majstora da vidimo sta cemo s ovim. Nisam imao novaca da to rijesavam prije.

Interesuje me, da li se neko mozda susretao sa slicnim problem i zna li mozda sta bih mogao da ocekujem u ponedeljak? Koji kvarovi su obicno vezani za radilicu i kako se inace manifestuju? Sta bi mogao ocekivati u najgorem slucaju i koliko bi odprilike to zadovoljstvo kostalo?  :) Auto ima nesto preko 255 000 na satu.

Hvala  :)

draĹžen

Pogledaj remenicu alternatora. Tako je i meni bilo

prci9999

Meni ti je tako nesto isto,znaci samo ujutro se cuje taj zvuk(kao da udara metal od metal),dok je motor hladan,čim bi krenio - nakon desetak metara se vise nebi culo,i to bi mi bilo samo prvo paljenje poslije nista.Bio sam kod majstora koji mi je rekao da je to do radilice i da se ne obazirem na to,i tako te meni traje vec nekih dvije godine...

draĹžen

Odi nekom drugom. Odi elektricaru da ti vidi remenicu alternatora. Ili drugom mehanicaru. Ovaj tvoj pojima nema

cupavica lorena

hidro-podizaci ventila,kad je slagan motor nisu ocisceni i sada se cuju,tesko da je radilica u pitanju
ako nemate hobi,kupite fiat

sava999

Prici, sta god da je ja bih radije da se ne cuje :)

Drazen, sutra idem kod drugog majstora da mi pregleda komplet auto, kod ovog majstora nisam do sada nikako isao, interesuje me drugo misljenje posto uvjek idem kod jednog te istog majstora kojim sam jako zadovoljan ali eto kada je radjen motor isao sam kod treceg da ustedim nesto i na kraju sam se pokajao.

Cupavica lorena, to bi znacilo opet rastavljanje motora? Ako je to upitanju koliko steti sto trenutno vozim auto tako? Moze li se sta ozbiljnije pokvariti?

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gokiSP

Ako su podizači, ne treba rastavljati cijeli motor nego samo gornji dio glave. Znam puno "majstora" koji rade neÅ¡to oko motora, a prilikom stastavljanja ne isprazne podizače. Neki čak ni ne znaju kako se to radi.  ;)

sava999

bio je shell 10w40, prije mjesec dana radjen redovni servis na 10 000 km tada je stavljena selenija 10w40. zvuk je tu bio i prije servisa

gokiSP

Pa zar taj majstor koji ti je radio zadnji servis ne može odrediti odakle dolazi taj misteriozni zvuk?

sava999

on je i rekao da mu se cini da zvuk dopire sa radilice, zato sam i postavio pitanje. pise u prvom postu.

gokiSP


cupavica lorena

izvaditi bregaste iz glave rastaviti hidropodizace i ocistiti ih ako koji nevalja promijeniti kolega goki SP je sve rekao,poslovica kaze magarci misle,ljudi razmisljaju i to je vise od poslovice
ako nemate hobi,kupite fiat

sava999

Citat: gokiSP  u 14 Prosinac 2014, 16:09:52
Odi kod nekog ko ne misli nego zna.  :ok:

Cova trudim se :D ali neces vjerovati da ovde u Banja Luci imas jednog krstenog majstora za italijanska vozila koji je izgleda svjestan toga i ubi cjenom, za bilo koju sitnicu dere kozu sa ledja. Ima jos jedan za kojeg su podjeljena misljenja, jedni ga hvale drugi ga pljuju, ostali samo golfa dvicu znaju raditi, i to je pitanje.

Evo ti primjer "majstora" kod kojeg je prosli vlasnik vozio ovog mog stila. Ja kada sam ga uzeo auto je vuklo malo na levu stranu, kaze ovaj moj majstor nije to veliki problem ice na podesavanje spure i to je to. Ali bilo je to meni sumljivo, kad spustim rucnu moram se boriti sa volanom koji kilometar i onda je ok malo vuce ali nije strasno, ali reko sta ja znam prvo mi auto od mehanike ne znam nista. Pored toga rekao mi moras plocice mjenjati, kao diskovi mogu jos ali napred plocica nemas, reko nije problem mjenjaj. Kad je on razmontirao sta je sve trebao poceo kukati, na zadnjem lijevom tocku plocice naopacke montirane (veze kako je to moguce) i tocak se nije mogao okretati pa je taj baja koji je to radio prije brusilicom nesto doradjivao, sjebao kocionu celjusti i kad se spusti rucna celjust ne otpusti i levi tocak konstatno koci. I sta ti onda da radis? Istreses kes za drugu celjust.

Koliki mozak moras biti da brusilicom podesavas kocnice na autu? Pa zbog toga se ostaje bez glave na cesti.

Hvala Vam za komentare, kazem sutra idem kod skroz treceg majstora, javicu Vam sta je ovaj rekao vezano za ovaj problem :)

ivanm

radilica kad počne lupat, lupa sve jače i jače i ne stane, nego lupa stalno i čim više daješ gas tim jače lupa dok nekaj ne pukle il se okrene lager ili, slično..