Stilo JTD - Iskustva na niskim temperaturama

Autor draĹžen, 29 Prosinac 2014, 19:57:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

draĹžen

Prva mi je zima s stilom jtd. Sutra javljaju -15. Jel pali to po zimi? Kakva su iskustva?

jasamtaj

Ako ti je sa autom sve uredu nemoras brinuti ni na -25 samo pricekaj da se grijaci ugase i pali

Prijeko

Ako su grijači slabi, to ćeš svakako znati ;)

draĹžen

Jel javlja gresku ako su grijaci slabi? Stilo je 2004 redizajn

the-rider

samo ako su izgoreni
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

draĹžen

Javiti cu kakva je situacija. Auto je prva zima kod mene. Za sad veselo vrti i pali. Ako baterija bude izdrzala bude dobro. Ne znam koliko je stajao prije neg sam ga uzeo. Akku je star 2 god. Nasao racun. Ništa na tabli ne javlja gresku u svezi grijaca.

draĹžen

FutaraÅ¡ na -9 za sad odlicno pali. Sta ja znam. Motor hladan stalno. Nemam grijanja. Minus. Imam termostat od r4 koji dobro radi ali kad se ugrije a za to mu treba cijela vijecnost.  Kako drugi griju dok se ne zagriju?

Multijet

Evo na -14 upalio bez greške. Grijanje nikakvo dok ne počne dizati temperaturu, treba mu 10-tak km i isto toliko minuta otvorene ceste da počne mlako grijati. Termostat od r4 i blokiran egr i čini mi se da sporije diže temp od kada je blokiran. Kada se zagrije u autu je i pretoplo, automatska klima je u pitanju i na 20 stupnjeva je nariktana.
Da li bi zatvaranjem gornje rešetke na braniku pomogao u ranijem dizanju temperature, po logici stvari bi jer je manje strujanja hladnog zraka oko motora. Kako to estetski izvesti, gp je u pitanju.
0989739290

Prijeko

Zimi svakako teško se sagrije u benzinaca a kamo li u dizelaša.
Imam 1.8 benz pa sam danas vozio par km a ventilacija je mirovala i tek kad sam prešao tih par km je ventilacija počela raditi i to je normalno.

gokiSP

Istina, autu treba duže da se zagrije ukoliko je egr blokiran. Zatvaranjem rupe na braniku ne bi postigao skoro ništa. Ako bi primjetio neku razliku, bila bi praktički zanemariva. Isprobano.

draĹžen

Pomirio sam se s tim da auto treba puno da se zagrije. Jbgm imam corsu koja grije vec nakon kilometar. Benzin. Ne znam hocu li vise dizelase kupovati

gokiSP

Ionako je preporučljivo pustit auto nakon Å¡to se upali da se malo zagrije kako bi ulje postiglo odreÄ'enu temperaturu i pravilo podmazivalo motor. pogotovo u ovim hladnim danima.

tempradrifter

Citat: gokiSP  u 30 Prosinac 2014, 13:56:49
Ionako je preporučljivo pustit auto nakon Å¡to se upali da se malo zagrije kako bi ulje postiglo odreÄ'enu temperaturu i pravilo podmazivalo motor. pogotovo u ovim hladnim danima.

pametnije odma krenut, jel je u leru podmazivanje najgore, a 5w40 ima dobru viskoznost i na -15 tako da
samo gas

gokiSP

Bitna stavka je i temperatura ulja. Iako, sve to ovisi od auta do auta i vrste ulja koje je u njemu.

Prijeko

Citat: gokiSP  u 30 Prosinac 2014, 13:56:49
Ionako je preporučljivo pustit auto nakon Å¡to se upali da se malo zagrije kako bi ulje postiglo odreÄ'enu temperaturu i pravilo podmazivalo motor. pogotovo u ovim hladnim danima.
To je nekada važilo, sada više ne.
Sad su preporuke da se odmah krene s vožnjom.