1.9 JTD / JTDm 8 /16V - Termostat

Autor alenzg, 06 Ožujak 2015, 13:02:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

draĹžen

Ovo ljeto na auto cesti zastoj na plus 40. Klima radi malo stajanje malo voznja nije presla tem pola. R4 termostat izvrsno mi radi. Vec pune dvije god.

the-rider

Citat: dgudan  u 22 Siječanj 2016, 00:25:07
the-rider,
Bome ide kontra! Pipac ide prema starom termostatu a opruga u crijevo...

tijelo termostata tj opruga ide u toplu vodu
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

kemba

ja ga isto nevadim, ali imas skeptika koji plase ljude otice glava i ostale gluposti i s original termostatom se to moze desiti da zaglavi i ne otvori, al zato brate mili svaki normalan vozac gleda sto mu se desava s autom u toku voznje, da li tem raste preko normale ili ne.
boga ti na starim dizelima po ljetu je to bilo jedino sto si morao gledat, pricam o td i obicnim dizelima to se girjalo za pop,,,,,,
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

fiat-st

Ljudi,može li mi netko reći da li to prolazi i kod 1.9 multijet 88kW 120ks motora,2006 god?
ako da,bacam se sutra na zamjenu.
molim odg
:formula:

tipo 1.7d

Meni je na alfi boxerici radio odlično R4 termostat

poslano s...


Multijet

Da, ja ga vozim već drugu godinu i nema nikakvih problema. 1,9 multijet 88kw.
0989739290

fiat-st

@Multijet
Hvala,Reci mi kako ti se ponaÅ¡a po ljeti kad su veće temp.i kada se koristi klima ureÄ'aj,tj.kad se motor viÅ¡e optereti.Danas sam ugradio od R4

franjo-fritz

Citat: fiat-st  u 23 Siječanj 2016, 20:16:30
@Multijet
Hvala,Reci mi kako ti se ponaÅ¡a po ljeti kad su veće temp.i kada se koristi klima ureÄ'aj,tj.kad se motor viÅ¡e optereti.Danas sam ugradio od R4

isto ko i po zimi
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

fiat-st


Multijet

Ponaša se normalno, temp. na pola i to je to, bila klima ili ne. Ja čak nisam niti stari vadio iz svojeg kućišta i nema problema, putujem na more na Ugljan, gužve, kolona i nisam primjetio da li se uopće i pali ventilator hladnjaka (ili je toliko tih da se ne primjeti rad). Netko je bio pisao ovdje da ih je stavljao i na benzince i dizele šestake i preko 300-tinjak konja i da su radili bez problema.
Po meni , ako paše u crijevo ne razmišljaj o kakvom je autu riječ, ugradi i peglaj :formula:!
0989739290

fiat-st

Ok,hvala.
Ugradio sam danas od R4 koji po specifikaciji otvara na 86 C,al mi izgleda da otvara malo ranije tj.oko 83 C po dijagnostici,nadam se da to neće smetati?
Stari isto nisam vadio,ostao je u otvorenom položaju

Multijet

A gle, imaš ih koji otvaraju na 82,86,88 pa sad nisam siguran ali mislim da je bolji koji otvara na višoj temperaturi, pogotovo za one koji se voze na kraćoj relaciji. Postiže se malo viša temp. pa bolje hlapi neizgoreni dio goriva i kondenzat u motornom ulju a čini mi se da tih nekoliko stupnjeva više ne igra bitnu ulogu za zdravlje motora osim navedenog, a bome se i osjeti na grijanju tih nekoliko stupnjeva više.
0989739290

dgudan

Definitivno, a ukoliko mu bude pretoplo uplalit će ventilator i stvar riješena...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Multijet

0989739290

danci1993

Ja sam stavio 88C zakucana kazaljka na pola...