auto gubi vodu punto hgt

Autor hattrick, 09 Ožujak 2015, 18:12:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

Reduktor

Da ne otvaram novu temu, auto je punto mk2 1.2 8v i vozim ga tri godine i stalno mi nestaje antifriz. Pregledao sam sva crijeva i sve je suho. Ispod auta je do sad bilo sve suho i danas sam vidio malu fleku i vidio sam par kapljica na kučištu gdje ide filter ulja zaokruženo na slici. Ako curi na brtvi vodene pumpe zanima me jel se može ta brtva staviti bez skidanja vodene pumpe ili moram novu pumpu stavljati. Sliku sam posudio od forumaša tomislav_vg i nadam se da se ne ljuti.



markohemarko

ne pumpa mora dolje, naprotiv nova pumpa gore usput zupčasti i Å¡paner. Kada je to uopće mjenjano zadnji pua? Možda tj vjerojatnije curi cijev iznad filtera ulja, promjeni se gumica i vozi dalje miÅ¡ko  ;D

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Reduktor

#18
Vidio sam na jednom stranom forumu da se ne treba skidati vodena pumpa nego se izvuče cijev na kojoj je brtva. Ovako izgleda na slikama. Auto je kupljen u  11 mjesecu 2012, a zubčasti,natezač i vodena pumpa su stavljeni novi u 6 mjesecu 2013. U dvije i pol godine preÅ¡ao sam samo 10 000 tako da je sigurno u pitanju ta gumica na cijevi koja izgleda nije nikada promijenjena jel sam mislio da je ta cijev fiksna sa kučiÅ¡tem, a sad tek vidim da se može vaditi.





the-rider

najbolje da je cijev izlivena skupa sa blokom motora :D
lako se mijenja, samo gumicu promijenis ako nije gnjila cijev
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Dobro osušiti.. Diht mase i drzi bolje nego original
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Ako je ovako ko na slici gdje je zaokruzeno.. Onda je vodena otisla.. A ne cijev... Bolje bi bilo vidjeti uzivo
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Reduktor

#23
Citat: franjo-fritz  u 06 Kolovoz 2015, 15:30:40
Ako je ovako ko na slici gdje je zaokruzeno.. Onda je vodena otisla.. A ne cijev... Bolje bi bilo vidjeti uzivo

Sliku sam posudio pa zaokružio gdje se vide kapljice na kućiÅ¡tu filtera. Evo mog motora . Izgleda da je pumpa otiÅ¡la. BaÅ¡ nemam sreće, auto sam mislio odjaviti u 10 jel nemam za reg. i sad vidim da je pumpa otiÅ¡la. :facepalm: Koliko koÅ¡ta nova  pumpa za vodu i zanima me jel ima kakva brtva na toj pumpi ili se samo postavi nova pumpa i to je to.







Na zadnjoj slici gdje je zaokruženo na karteru sam vidio da je mokro od vode.


the-rider

oko 300kn, manje vise, zavisi od marke
ide ti silikon na pumpu, nema brtve
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Reduktor

Citat: the-rider  u 06 Kolovoz 2015, 17:29:22
oko 300kn, manje vise, zavisi od marke
ide ti silikon na pumpu, nema brtve

Naziv silikona mi reci.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Reduktor

#27
Citat: the-rider  u 06 Kolovoz 2015, 17:40:07
hermetik  :D

Cijena.

Sad sam otiÅ¡ao vidjeti za vodenu pumpu i čovjek mi kaže da ima tri vrste, jedna je 105 kuna airtex, druga je 220 kuna  comline , i treća je isto comline 230 kuna. Odem kod majstora da vidim koliko traži za ruke Å¡to će mijenjati pumpu i kaže mi da ima pumpa od 140 kuna i da nju kupim, mene zanima kakva je to pumpa od 140 kuna i jel valja iÅ¡ta. Kaže da ja kupim tu za 140 i donesem kod njega i  njegov rad i sve skupa me izaÄ'e 250 kuna.


topolino

A zupcasti ... ?
Da nebi bila nova tema puko mi zupcasti, dali moram mjenjati motor? Sestra moja je nasla mehu da joj mjenja zupcasti, a nije promjenio pumpu, sada nakon 5000km propisa pumpa :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Reduktor

Citat: topolino  u 06 Kolovoz 2015, 20:55:30
A zupcasti ... ?
Da nebi bila nova tema puko mi zupcasti, dali moram mjenjati motor? Sestra moja je nasla mehu da joj mjenja zupcasti, a nije promjenio pumpu, sada nakon 5000km propisa pumpa :D


Sad trenutno nemam novca za sve jel svejedno skidam tablice pa sam mislio samo vodenu promijeniti da ne curi. Zubčasti će valjda izdržati paljenje motora dva-tri puta mjesečno dok stoji preko zime. Jednostavno nemam izbora.