auto gubi vodu punto hgt

Autor hattrick, 09 Ožujak 2015, 18:12:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 8 Gosti pregledava ovu temu.

hattrick

auto mi gubi rashladnu tekucinu,i to mi palo ispod minimuma,nadolio sam i nakon dva dana mi opet palo ispod minimuma i opet sam nadolio,crijeva su mekana kad auto radi,nigdje nemogu nac da curi,sve zivo sam pregledao,auto radi normalno,u leru ne dimi,kad stisnem gas baci bijeli dim ali normalno sve kako treba nije oblak sve normala,ispod suvozaca nije nista mokro tako da mi uopce ne pada na pamet sta bi moglo bit,sada cu pricekat kada mi padne ispod minimuma necu doljevat nego cu se vozit da vidim dali ce jos past,na posudi isto ne curi,dali se desilo kome sta slicno??

crev1986

vodenu pumpu provjeri mozda procuri kad vozis kad si na okretajima !

Green Punto

meni ti je tako curila vodena pumpa,dok sam vozio i dok je bio topal nista, znaci samo kad se auto ohladi..preko noci ili po danu da stoji dosta dugo, npr dok sam na poslu, znalo je po pola litre do litru izcuriti
Cuore Sportivo   :wiii:

hattrick

meni curi i gubi dok ga vozim,dok stoji vode ima i nista ne pada

eLaCiD

Citat: hattrick  u 09 Ožujak 2015, 18:57:41
meni curi i gubi dok ga vozim,dok stoji vode ima i nista ne pada

Mene je slična stvar izluÄ'ivala...sad ako nije pumpa onda probaj stat negdje sa strane kad se motor zagrije do kraja i proÄ'i s prstom ispod spoja gornje cijevi i kilera kod Å¡elne i provjeri jel suho..ako je imalo vlažno tu može izgubit pol litre dok kažeÅ¡ keks. Druga bolna točka je senzor temperature na kileru.. tu na klingerit Å¡ajbici zna slinit al isto islini pol litre za dan vožnje...vidi se suhi trag curenja po kileru, a  isto zna biti ko masnih sitnih flekica na veznom limu ispod kilera.

crev1986

Citat: eLaCiD  u 09 Ožujak 2015, 21:09:01
Mene je slična stvar izluÄ'ivala...sad ako nije pumpa onda probaj stat negdje sa strane kad se motor zagrije do kraja i proÄ'i s prstom ispod spoja gornje cijevi i kilera kod Å¡elne i provjeri jel suho..ako je imalo vlažno tu može izgubit pol litre dok kažeÅ¡ keks. Druga bolna točka je senzor temperature na kileru.. tu na klingerit Å¡ajbici zna slinit al isto islini pol litre za dan vožnje...vidi se suhi trag curenja po kileru, a  isto zna biti ko masnih sitnih flekica na veznom limu ispod kilera.

pola litre pa to se mora vidjet onda ! pa nisi cjeli dan u autu samo

hattrick

Jedino ta vodena pumpa moze bit ili crijevo sta ide u kiler,do njega nemrem ruku gurnut da vidim dal slini,ovi ostali spojevi su ok.i znaci samo u voznji auto gubi.

eLaCiD

Citat: crev1986  u 09 Ožujak 2015, 21:55:08
pola litre pa to se mora vidjet onda ! pa nisi cjeli dan u autu samo

Ne..samo prošle godine taj Punto 150 km manje od 60.000 :)

eLaCiD

Citat: hattrick  u 10 Ožujak 2015, 07:19:14
Jedino ta vodena pumpa moze bit ili crijevo sta ide u kiler,do njega nemrem ruku gurnut da vidim dal slini,ovi ostali spojevi su ok.i znaci samo u voznji auto gubi.

Do gornjeg crijeva možeš s rukom kako sam opisao samo ne možeš vidjeti jel je s donje strane... jedino iz grabe il ak je na dizalici., s gornje strane možeš provvjeriti senzor temperature jel pušta na navoju... vidi se.. možda trebaš skinut filter zraka.

hattrick

znaci izludit cu sa ovim problemom,kao sta sam rekao ne mjesa vodu i ulje znaci nije brtva,nigdje nemogu vidjet da je ista mokro,promijenio sam čep ali opet isto,i to znaci kada se vozim normalno nista ne gubi,cim odem na autoput i brza voznja preko 150 kad stanem potrosi vode nikada tekucina ne nestane iz posude ali se smanji ispod minimuma,posuda isto ne curi,tragove od antifriza ne vidim....dali je netko imao isti problem

crev1986

Aj kupi u auto djelovima ono za brtvljenje kilera i saspi unutra i nece ilvise curit, moj je pustao vodu kad je hladan a kad se zgrije nigdje nepusta nalio unutra i sad je sve ok ! I da nesteti kileru kabine ,osim ako ne ulijes 1 l tog ! 

franjo-fritz

Tokic 11kn prah za krpanje..... Sasipas u posudu i malo da odradi auto i to je to
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

+ svaka izmjena antifriza sipat na novo da neotvaras ponovo istu temu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

hattrick

napokon uočeno gdje curi  :care1: :care1: :care1: na crijevu koje nejde nigdje i neznam cemu to sluzi znaci crijevo u koje je naguran dugački čep (nezna kako drukcije da se izrazim) i na vrhu Å¡elna nalazi se na doljnoj strani motora i tu slini,i takvo crijevo koje ne vodi isto nigdje ima i ispod termostata.(zapravo vodi negdje ali kraj tih crijeva je zatvoren sa takvim dugackim cepom i selna okolo)

topolino

Auto ti je imao plin ili je motor sa auta koji je imao plin.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: