Rastavljanje farova, farbanje sjenila

Autor Mike20, 16 Ožujak 2015, 09:19:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

AntonioK


Mike20

Ti farovi su loÅ¡e kvalitete, s vremenom ih moraÅ¡ predihtati jer počnu puÅ¡tati vodu, a koÅ¡taju 3000kn+ par. Mene će moja verzija koÅ¡tati 60tak ojra oba  :D

AntonioK

zašto te maglenke tako požute?
imogu li se one nekako reparirati ili uzeti nove....

Mike20

jednostavno su loše kvalitete. nisam gledao tko ih je napravio (farove radi AL). Mislim da bi kvalitetna obnova sjenila koštala skoro ko nove maglenke.

Rekao je damir_zg u svojoj temi "Abarth 850TC da neki čovjek to radi u ZG, al nisam našao o kome je riječ

Ja ću uzeti nove Marellijeve, a ove rastaviti, možda ugraditi leću ili tak nešto

Mike20

Uspio sam rastaviti oba, izgleda da je moja metoda učinkovita.

Znači industijski fen ili pećnica ne pomažu imalo

Prvo sam prošao špahtlom sve rubove da se silikon malo zareže, odvajanje sam počeo na dijelu ko na prvoj slici





Onda cm po cm odvajanje sa plosnati Å¡rafcigerom, Å¡to Å¡iri to bolji:







I nakon 20 minuta:



Bitno je da neide na silu, lagano premještaš šrafciger, tako silikon popušta, jer ak se ide na silu, potrga se rub prozirne plastike i rub crne plastike

Planiram popjeskariti ovu zrcalnu plastiku, obični plastik primer i crna mat boja na to.
Originalne leće nakon 8 godina iz ovog fara nemaju niti najmanje nagoreno sjenilo, ko novo je.

Pošto je ovaj set farova za experimentiraje, ubacit ću bixenon leće H1 koje imam doma

Mike20

Btw, zanimljivo je koliko slobodnog mjesta ima u kučištu ispod sjenila, stala bi 3 ona velika balasta-ok u originalu i je balast od ispod izvana našrafljen, tak da ću probati balast od ispod učvrstiti i provući žice da se ne vidi uopće.

AntonioK

mike imaš volje :good:
jesi li maglenke skinija lipo je vrime

Mike20

Fala, malo me lovi neka prehlada pa sam proizvodio vitamin D na suncu i spojio ugodno s korisnim.  :D
Maglenke dolaze ovaj tjedan, pa kad ulovim prvu smjenu fraj, budem Å¡rafao.

Btw, za obnovu sjenila na farovima bi trebao tu pitati, dal rade ovakve sitnice ili samo na veliko:

http://www.blazevic.hr/usluge_metalizacija.html

Mika bedex

bas imas volje!Daj mi reci jel treba skidati branik prednji za skinuti maglenke?
di si i koliko ljubavi su marellijeve maglenke nove?

Mike20

Ja moram skidati branik jer da bi došao do jednog šrafa (ukupno su 3), smeta mi intercooler, tak da kod tebe je moguće da ide bez skidanja branika.

Ove maglenke su trenutno 364kn s popustom za komad, Depo/Tyc su 271kn.



Puntigamer

Kakve su u odnosu na originalne?

natipkano tapatalkom na jednom


Mike20

Nove su, treba vremena da se vidi kako dugo bude trajao reflektirajuči sloj

Mika bedex

Ja sam svoju pozutjelu maglenku rastavio i ofarbao srebrnim sprejom za visoke temperature i puno je bolje nego onako zuto.

Mike20

Je, bolje je i tak, jer se žuto izdaleka vidi. To možeš pošpricati po onom dijelu gdje nema sjenila i to je odlično rješenje. Kod mene je i sjenilo počelo žutiti tak da to nemreš farbati a da izgleda dobro i ima svoju funkciju

Puntigamer

Citat: Mika bedex  u 29 Svibanj 2015, 15:57:25
Ja sam svoju pozutjelu maglenku rastavio i ofarbao srebrnim sprejom za visoke temperature i puno je bolje nego onako zuto.
Kako si je rastavio?

natipkano tapatalkom na jednom