Grande punto-ručica mjenjača

Autor GogsKr, 21 Ožujak 2015, 19:29:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

GogsKr

Pozdrav,jel se moze staviti bilo koja rucica mjenjaca posto mi je originalna otpala pa mi je ostala samo kuglica zeljezna ili moram kupiti origigi?

fNatic

Ja sam uspio staviti one jeftine Å¡to doÄ'u u plastičnom setu sa imbus ključem i 3 vijka. Mada ne preporučam. Ne možeÅ¡ ju propisno zategnuti tj. možeÅ¡ al ubrzo se počne vrtiti oko mjenjača... a i osobno malo su previsoke. No kao jeftina alternativa dok ne nabaviÅ¡ originalnu može poslužiti  ;)
Probaj neki autootpad ili preko njuškala, možda netko ima polovnu... ovako koliko sam gledao, čak i preko ebaya su oko 300-tinjak kn, sa dostavom i malo više.

Dr.Grande

Ima li joÅ¡ netko da je mijenjao kuglu na ručici mjenjača grandea? Gdje god čitam na netu proturječne informacije - nekima je na navoj, nekima je upresana. Moja se malo počela odvrtat u stranu dok je jako vruće vani pa bi to rijeÅ¡io nekom zamjenskom jer oriÄ'iÄ'i a ebaya oko 400kn, to onda mogu i u ovlaÅ¡tenom naručit...

primjer zamjenske (Sparco kožna):


Lima_ri

Ja sam svoju skido kad sam ju dao pretapecirat, rucica ti je na navoj, i meni se je pocela odvrtat ,ali samo sam ju zategnuo ko siledzija i tako stoji vec mjesecima :D
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

Dr.Grande

Zategnem ju i ja al kad bas onak momacki upece vani opet ona mal popusti. Na kraju ne bih da zavrsim ko jedan sto je tolko zavrnio da je pretjerao u drugu stranu i one brojke sve ukrivo :D

Gledao sam i ja mozda pretapecirat al ak je navoj osao djabe ju tapecirat, bolje uzet drugu (zamjensku naravno)  za duplo manje para.

Dr.Grande

Nakon nekoliko opcija odlučio se ipak uzeti novu zamjensku kuglu mjenjača i ovako je na kraju ispalo uz naravno neÅ¡to kemijanja da ova koža oko Å¡ipke ne ispada dolje Å¡to sam rijeÅ¡io dodatnim gumama koje doÄ'u zajedno sa kuglom i neÅ¡to izolirke. OriÄ'iÄ'i kugla je iÅ¡la na navoj ko Å¡to je Lima_ri rekao :)

Cijena je 120kn.


Stilo M

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Lima_ri

"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

devaST

Moze li se znati di si uzeo rucicu ako nije problem poslat na p.m.



Baso_1990

Kako ubacis u rikverc tj da li je onaj prsten osta

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Dr.Grande

Citat: Baso_1990  u 29 Svibanj 2016, 01:19:50
Kako ubacis u rikverc tj da li je onaj prsten osta

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Moj je bez prstena, tj. normalno saltam u rikverc kao ostale brzine

Baso_1990

e to je druga prica onda.....ja sam na puntu mk2 otkida onaj zub za u rikverc pa sam ima istu takvu rucicu samo plavu

Dr.Grande

To sam jos prije primijetio da neki GP-i imaju s tim dizanjem polugice rikverc, al mi nije jasno po kojem principu ide podjela  :82:

devaST

Citat: Baso_1990  u 29 Svibanj 2016, 14:27:04
e to je druga prica onda.....ja sam na puntu mk2 otkida onaj zub za u rikverc pa sam ima istu takvu rucicu samo plavu

A nisi ga treba kidat jer kada skines rucicu samo svuces vani cili rikverc zub s cjevcicom i kozom i onda skines kozu i uvatis za drugu rucicu i stavis