Konverzija sa bubnja na diskove

Autor alstajdu, 08 Travanj 2015, 21:06:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Citat: alstajdu  u 11 Travanj 2015, 21:31:03
Sile su jednake,oko 1 na tehničkom,kad sam smočio pakne i vratio se koče kao prvi.Da ne valjaju crijeva kočnice ne bi otpuštale.Sajle su isto nove..Sve je ispravno.Ali kad je mokro zadnji kotači blokiraju.Po suhom je ok.
Napisi sile i efikasnost prednje i zadnje.
Kocione sile nesmiju biti iste zadnja i prednja osovina, ljevi i desni kotac moraju biti isti. Po ovome sta si rekao tebi slabo rade prednje kocnice i nedolazi do poniranja prednjeg kraja koliko treba ujedno i rasterecenja zadnje osovine pa kocnice koce punom snagom stalno. Flex crijeva zato jer dobosi imaju veliku prednost naspram diskova, a to je da ako jedan dio ferode takne dobos centrifugalna sila povuce ostatak ferode prema dobosu i suprotnu ferodu preralelno sa njom. To se zove efekt samo kocenja i razlog je zasto jos i danas vozila sa kocnicama na zrak koriste dobose. Flex cjev neda da da se ferode kompletno vrate i kada stisnes kocnicu love prije prednjih i blokiraju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alstajdu

Jbg nisam bio baš jasan.Sila kočenja prednjih kotača je mislim oko 3 oba,a zadnjih oko 1 oba.Kad smočim pakne sila zadnjih se penje skoro preko 2
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

alstajdu

Uglavnom moram samo sve prešarafiti na moje ruke na mostu i gotovo te promjeniti crijeva zbog navoja i sajle zbog kopčanja? Sve drugo bi trebalo odgovarat zar ne?
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

the-rider

i metalne cijevi od ulja mijenjas, drukcije su
ja sam i regulator kocenja promjenio, ne znam ako su isti pa za svaki slucaj
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

crev1986

Citat: topolino  u 12 Travanj 2015, 09:01:12
Napisi sile i efikasnost prednje i zadnje.
Kocione sile nesmiju biti iste zadnja i prednja osovina, ljevi i desni kotac moraju biti isti. Po ovome sta si rekao tebi slabo rade prednje kocnice i nedolazi do poniranja prednjeg kraja koliko treba ujedno i rasterecenja zadnje osovine pa kocnice koce punom snagom stalno. Flex crijeva zato jer dobosi imaju veliku prednost naspram diskova, a to je da ako jedan dio ferode takne dobos centrifugalna sila povuce ostatak ferode prema dobosu i suprotnu ferodu preralelno sa njom. To se zove efekt samo kocenja i razlog je zasto jos i danas vozila sa kocnicama na zrak koriste dobose. Flex cjev neda da da se ferode kompletno vrate i kada stisnes kocnicu love prije prednjih i blokiraju.
Citam ovaj post i smijem se ovom ! Pa aj ti sad objasni zasto GLUPI injzenjeri onda na jace aute su projektirali diskove nared i nazad kad su dobosi bolji ! Oces rec da bi po nekoj tvojoj racunici peglica na dobose bolje kocila nego kad bi na nju stavio diskove !

cupavica lorena

jedan od razloga je taj da se dobosi nemogu toliko ohladiti kao diskovi na vecim brzinama,usporedis kocionu povrsinu dobos kocnica i disk kocnica sve je jasno,ali ovo je ionako OT,covjek je pitao za savjet kako i sta i dobio ga
ako nemate hobi,kupite fiat

topolino

  :facepalm:
Citat: crev1986  u 12 Travanj 2015, 15:39:09
Citam ovaj post i smijem se ovom ! Pa aj ti sad objasni zasto GLUPI injzenjeri onda na jace aute su projektirali diskove nared i nazad kad su dobosi bolji ! Oces rec da bi po nekoj tvojoj racunici peglica na dobose bolje kocila nego kad bi na nju stavio diskove !
:disgust:
zasto si glupi inzinjeri toliko kompliciraju zivot da ugraduju dobose u zadnje diskove i na teska teretna vozila koriste prahistorijsko smece od dobosa?
Nemoj se hvaliti onim cega nemas, zalosno je  :Ä'izs:
Diskovi su daleko bolji od dobosa osim u dvije stvari
1: potreban je veci pritisak ulja za istu silu kocenja
2: nemogucnost smoblokade kada pakna dode u kontakt sa diskom.
Zato se koriste dobosi za parkinu kocnicu i sisteme kacnica sa stlacenim zrakom
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

tom1961

#22
Citat: alstajdu  u 12 Travanj 2015, 10:44:10
Jbg nisam bio baš jasan.Sila kočenja prednjih kotača je mislim oko 3 oba,a zadnjih oko 1 oba.Kad smočim pakne sila zadnjih se penje skoro preko 2
Nabavi kvalitetne pakne a ne neke jeftine i nekvalitetne. Onda će ti kočiti jednako i suho i mokro.

Inače, meni je to znalo biti na astri, ali samo prvo kočenje, dok se pakne nisu osušile. A to prvo kočenje izdržiš, možeš čak i voziti ga nekoliko stotina metara na prvom zubu ručne, osušit će se.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

kiky776

ima nekoliko tema, uglavnom to šta si nabrojao + nosač (pločica) za čeljusti i sajle od ručne
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

kiky776

da, sve maree su 4x98, kao i skoro svi fiati
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

goran20vT

Ak češ trebat komplet most imam ti ja od hgta pa javi samo

Antonijo

Kad već stavljaÅ¡ diskove odzada svakako izmjeni gumice na zadnjim kočionim kljeÅ¡tima (unutarnji "O" prsten i vanjska manžeta)  promjeni metalni klip (u slučaju da je oÅ¡tećen od hrÄ'e ili da ima nekakva oÅ¡tećenja u vidu rupa i sličnih deformacija po vanjskoj povrÅ¡ini) ako nema onda  ga rastaviÅ¡ te očistiÅ¡  (s unutarnje strane postoji osigurač  da možeÅ¡ odvojiti)
CRVENOM STRELICOM JE OZNAČEN OSIGURAČ

Na tijelu klipa postoje dvije rupice koje ne smiju biti zaštopane, njih možeš provjeriti iglom ili nečim sličnim.
CRVENOM STRELICOM JE OZNAÄŒENA RUPICA KOJA NE SMIJE BITI ZAÅ TOPANA

TakoÄ'er provjeri u kakvom je stanju mehanizam za ručnu kočnicu, (da li radi, da neÅ¡to nije slomljeno i slično). 

Njega drži seger osigurač kojeg možeÅ¡ izvući van samo za posebnim  klijeÅ¡tima za seger osigurače jer su klasična klijeÅ¡ta prekratka.
CRVENIM STRELICAMA JE OZNAČEN SEGER OSIGURAČ KOJI SE NALAZI UZ MEHANIZAM


TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

alstajdu

Bez brige.Repariram kliješta prije ugradnje.Hvala za trud
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!