Stilo 1.9 JTD 59kW - Ne uključiva turbo

Autor speedy91, 15 Travanj 2015, 15:38:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

niko33

74kw nema IC,turbina fiksne geometrije.Zato i je najbolje da napise sto vise podataka o autu i kvaru!

rhadelan

Auto je 2005 godina, prvi sam vlasnik, ima 187000 km.
Ne javlja nikakvu grešku, a danas ujutro kad sam upalio auto bilo je dima. Tijekom današnje vožnje dima je bilo manje.

niko33

Citat: rhadelan  u 19 Srpanj 2015, 15:38:25
Auto je 2005 godina, prvi sam vlasnik, ima 187000 km.
Ne javlja nikakvu grešku, a danas ujutro kad sam upalio auto bilo je dima. Tijekom današnje vožnje dima je bilo manje.
Nebi smjela bit turbina - to je ona "luda" IHI koja gura duze od motora ako se redovito ulje mijenja.Imas od turbine do metalne cijevi koja vodi do usisa u motor kracu gumenu cijev pa provjeri daj je cijela,onda one tanke od turbine do overboost ventila i moze ti i maf ili map igrat kak su vec decki napisali.

Stilo M

Sad vidim.i ja u naslovu da je ovaj 100ks
rijetki model
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

rhadelan

Hvala na odgovoru Stilo M.

Brine me to što je jedno vrijeme tijekom vožnje, vjerojatno, turbina zavijala, i u jedno trenutku je to zavijanje prestalo te je motor počeo normalno raditi, da bi pri kraju puta jednostavno izgubio snagu, ne uključuje uopće turbinu kod 1800-2000 okretaja.

Btw. Niko33 - moj stylo ima IC.


Pozdrav, Ratko

niko33

Ovo je slika od 74kw motora

Ali valjda i tu ima vise verzija - moj grijeh.A i najvjerojatnije nije cijev ic-a jer nebi malo islo-malo ne islo.Prije nekaj drugo brljavi

rhadelan

Da tako izgleda motor.
IC se nalazi ispod lijevog fara.

Stilo M

To izgleda po slici isto ko i 115
jedino mi se cini da ovo crijevo koje ide na kutiju od filtera od usisa je malo drugacije
ic je na istom mjestu ko i na svim jtd ispred kotaca lijevog
pogledaj senzor tlaka turbine isto
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

rhadelan

Htio sam čuti vaša mišljenja i hvala Vam na savjetima. Sutra idem do mehaničara da čujem što mi ima za reći. Nadam se da neće odmah mijenjati turbinu.

niko33

Crijevo od turbine ide skroz drugacije nego na 85kw.ÄŒudno mi je za IC jer smo moj ex turbo ugradili na Stila sa 74kw.Isto 2005g i islo je sve na sraf-od turba do cijevi.
Samo javi kaj je bilo da se dojde do nekog zakljucka :beer:

rhadelan

Naravno, javiti ću vam kako se riješio kvar.

vodjaskitnica


Delta TD

098871798

rhadelan

Bio sam kod dva majstora koji nisu bili spremni primiti se popravka. Konačno sam našao dobar auto servis koji su prihvatili auto, te mi preporučili kamo da pošaljem turbinu na popravak. Jučer je stigla turbina s popravka te bi auto trebao biti gotov u ponedjeljak. Nadam se da nije još neki problem. Pozdrav, Ratko

rhadelan

Znači, u pitanju je bila turbina i skinuli su mi prvi katalizator jer je bio totalno zaštopan. uto ide ko urica.

Hvala svima na savjetima i pomoći.

Pozdrav,
Ratko