Fiat Bravo 1.2 16V Fabricki Autokasetofon

Autor Talijan, 24 Travanj 2015, 17:59:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Talijan

Decki izvinjavam se ako je ova ili neka slicna tema bila. Moj problem je sledeci. Imam org. autokasetofon i radi sve super samo kad ugasim auto i ponovo ga upalim vrijme se restartuje, a zajedno i sa njim sve postavke i da kad ga palim moram stisnuti tipku TP jer pri svakom paljenu on sam lista stanice al ni na jednoj se ne zaustavlja. Tako bi vrtio cijelo vrijeme da ja ne iskljucim tu opciju TP. Pokusam sa nekim postavkama koje sam nasumice radio ne po nekom uputstvu i tu i tamo nagodim sve. Ali kad ugasim auto i ponovo okrenem kljuc kao da nista nisam ni dirao. Pomalo mi izvlaci i zivce    :neznam: :kmeee

Hvala.

alister

Nije ti žica od memorije radia spojena na aku, očito se nešto ili netko desio. To bi trebala biti žuta žica i onda bi trebala biti direktno spojena na aku, a ne da ide preko bravice kljuća. Onda ti se ne bi memorija gubila stalno kada gasiš radio

imaš tu isto objašnjeno:
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=30303.0

Talijan

znaci trebao bih jednu zicu sa aku (+) dovesti do kasetofona i to spojiti na zutu? To nece praviti nikakav problem sa aku-om tipa da ga izvuce ili sl?  sorry ako sam  :tup

alister

Tu žicu bi trebao imati dovedenu već do konektora od radija, možda je u prekidu ili se od spojila na konektoru... Morati ćeš izvaditi radio van i pogledati što se dogodilo.
Svi automobili imaju tako spojeno, jedna žica direktno na aku radi držanja pamćenja memorije druga na bravicu ili isto direktno na aku ako želiš da ti radio radi bez kontakta.

Talijan

Aha, ja ocigledno imam problem sa tom zicom jer mi kasetofon nece bez kontakta, i to je vjerovatno u prekidu jer sam ja njega izvadio iz kucista i nisam primijetio da je nesto otpojeno. Pregledat cu sutra malo detaljnije...

Hvala...