Punto mk3 1.2 Automatic

Autor Goc987, 04 Svibanj 2015, 13:59:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Goc987

Ima tko tu na forumu punto mk2 automatic?

topolino

Koji je model, godiste. Pa tvom avataru bi zakljucio da je mk2 i easytronic mjenjac, mk1 je imao selecta oznaku. Ubiti koncepcijski isti mjenjaci, ali nisu isti. Zanimaju te iskustva ili odredeni kvar?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Goc987

Pozdrav. 2002god sporting 16v. Sa autom sam zadovoljan al me zanimaju moguci problemi i na Å¡to bi trebao paziti? Hvala unaprijed


Sent from my iPhone using Tapatalk

topolino

Zale se na stranim forumima na senzor brzine i opcenito elektroniku. Ovdje ako se nevaram sa vama je troje koji imaju punto automatic i vi jedini mk2. Pazit treba na ulje pretvaracu momenta i njezno sa gasom, kada otide lancani remen popravak je skup.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Goc987

Ok,puno hvala na odg. i informacijama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Goc987

I da...kod kupnje sam bil skeptican malo al sam ga uzel jer auto ima 90tkm orginalnih i iznutra je ko novi i nije trul. Samo prije zime ga zastitim odispod i to je to. Jedino kaj budem moral dati anlaser reparirati jer se cuje i tu i tam zasteka.ostalo sve pet zasad!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mike20

To je onaj iz Zagorja možda-toga sam ja gledao.  Znam za jednog kojemu je mjenjač krepao na 130 000 km, prodan je za dijelove, nije bio isplativ popravak..

Goc987

Iz zagorja da... Al meni nije jos nista krepalo hvala bogu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Goc987

Al to je klasicna getriba sa korpom i lamelom samo ima elektromotore.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mike20

Si siguran? Mislim da to nije selespeed nego je to variomatik sa simuliranim brzinama koje možeš šaltati +/-

topolino

CVT mjenjac vrlo slican onom u mk1, ali sa vise elektronike i drugim hidrodinamickim pretvaracem koji ima spojku da zakljuca i smanji gubitke u prijenosu. Navodno ta je spojka osjetljiva ko jakih startova i startanja na uzbrdicama
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Goc987

Dal postoji kakav servis za takve getribe?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mike20

Ak je Duallogic to je u biti sljedeća generacija Selespeeda, znači klasični mjenjač sa elektrohidrauličkim sklopom.
E sad koji je točno tip, provjeri.

topolino

Speedgear, duallogic je na GP ako se nevaram. Koliko znam jedan je covjek trazio lancani remen za mk1i nasao je negdje u zagrebu da mu mogu napraviti novi lanac cjena je bila oko 100â,¬. Malo tko ce se htjeti zezati sa takvim mjenjacem, nazalost.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Goc987

Onda na kraju kaj je to za mjenjac?


Sent from my iPhone using Tapatalk