Bravo HGT - ovjes (zadnji most, amortizer i rukavac prednjeg kotača - prometna )

Autor Alen@l5, 06 Svibanj 2015, 18:52:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Alen@l5

Pozdrav ljudi,

Dakle stvar je sljedeća - imao sam prometnu gdje me zanjelo u lijevom zavoju, prvo sa zadnjim desnim kotačem te onda prednjim desnim (u rubnjak)....prednji kotač ima nagib na gornjem djelu na unutra ( -\ ), dok zadnji kotač ima kontra ( -/  )...


danas prvi posjet mehanicaru i kaže da bih navedeno trebao nabaviti i da se od tuda krene...

E sada, što je najpametnije napraviti i od kuda da počnem (u smislu, kako znati kupujem li ispravan polovni most, itd... ) !?
Koje su opcije kombiniranja zadnjeg mosta sa ostalim modelima fiata ? pošto je HGT-a malo teže za dijelove nabaviti tu kod nas u PGŽ...


Zahvaljujem

kiky776

Zadnji most kao most je isti na svim bravo/brava/marea s tim da su na hgt-u šira balans štanga, vilice šire ... Rukavac paše sa maree 2.0, svih coupea, a amortizeri isto s coupea pašu

Poslano sa kucnog telefona

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

the-rider

koliko znam vilice i balans stanga su isti na svim bravotima, samo coupe ima sire
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Alen@l5

Ok, evo ima jedan Coupe za dijelove (2.0 16V)

U principu, s njime mogu prednji dio rješiti...

Što je sa stražnjom osovinom ? Može li se kompletan most sa vilicama prebaciti na hgt-a ili je to mission impossible :)?

the-rider

koliko znam da, samo je jaca balans stanga i sire vilice
ja imam balans stangu od coupea na mostu od hgt-a
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

kiky776

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

goran20vT


tom1961

Za toliko dijelova možda ti se čak isplati potegnuti do Zagreba, odnosno Zaprešića, do auto-otpada Tomi. Kad sam mu prije mjesec dana ostavio svoju staru Astru, vidio je i moju Mareu i rekao da se ništa ne brinem jer za Bravo/Brava/Marea ima dijelova koliko hoćeš.

Trebalo bi ga nazvati, broj ti je 01/3311600, tražiš Nenada (vlasnik) ili Vedrana (sin). Zna biti malo nervozan i možda ti ne kaže sve odmah, ali u konačnici se s njime dade jako lijepo dogovoriti, na više komada daje prilične popuste i ako nešto nije u redu, zamijenit će ti pet puta dio ako treba, vratit će novce, poslat će te majstoru da sredi stvar o svom trošku itd. Naravno, nemoj reći da sam ti to napisao, nego pusti da on to sam ponudi u slučaju potrebe.

Nego, jesi li ti provjerio šasiju, da ne ispadne da sve te dijelove stavljaš na iskrivljenu karoseriju? Trebalo bi obratiti pažnju na mjesta na kojima se vilice i most spajaju na nosive dijelove auta, da nema tu kakvih iskrivljenja ili, još gore, napuklina.

I da, kako ti se kotač od udarca u rubnjak uspio nagnuti na pogrešnu stranu -\ ? :/
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Alen@l5

Citat: the-rider  u 06 Svibanj 2015, 20:38:32
koliko znam da, samo je jaca balans stanga i sire vilice
ja imam balans stangu od coupea na mostu od hgt-a
Citat: kiky776  u 06 Svibanj 2015, 20:45:20
Paše na vidu

Poslano sa kucnog telefona



Ma čovjek traži 2000kn za komplet most od Coupe-a, bez klješta... Ne znam koliko je realna ta cjena....

Citat: tom1961  u 07 Svibanj 2015, 10:35:24
Za toliko dijelova možda ti se čak isplati potegnuti do Zagreba, odnosno Zaprešića, do auto-otpada Tomi. Kad sam mu prije mjesec dana ostavio svoju staru Astru, vidio je i moju Mareu i rekao da se ništa ne brinem jer za Bravo/Brava/Marea ima dijelova koliko hoćeš.

Trebalo bi ga nazvati, broj ti je 01/3311600, tražiš Nenada (vlasnik) ili Vedrana (sin). Zna biti malo nervozan i možda ti ne kaže sve odmah, ali u konačnici se s njime dade jako lijepo dogovoriti, na više komada daje prilične popuste i ako nešto nije u redu, zamijenit će ti pet puta dio ako treba, vratit će novce, poslat će te majstoru da sredi stvar o svom trošku itd. Naravno, nemoj reći da sam ti to napisao, nego pusti da on to sam ponudi u slučaju potrebe.

Nego, jesi li ti provjerio šasiju, da ne ispadne da sve te dijelove stavljaš na iskrivljenu karoseriju? Trebalo bi obratiti pažnju na mjesta na kojima se vilice i most spajaju na nosive dijelove auta, da nema tu kakvih iskrivljenja ili, još gore, napuklina.

I da, kako ti se kotač od udarca u rubnjak uspio nagnuti na pogrešnu stranu -\ ? :/

Hvala za info...  ;) JoÅ¡ ću malo probat neÅ¡to lokalno hvatati za djelove, pa vidjeti Å¡to dalje...

Šasiju nisam provjeravao, mislim da je ipak čitava...
A kotač prednji je kontru napravio jer sam lupio ogradu nakon rubnjaka;



Sve zbog loÅ¡ih zadnjih guma i skliske ceste  :facepalm:

kiky776

Haha 2 soma za most, ja cijeli auto nemogu za 150â,¬ prodat

Poslano sa kucnog telefona

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Antonijo

ja sam zadnji most od HGT platio 1000 kuna (diskovi,pločice,sajle ručne su bili na njemu) a prednji most sam platio 300 kuna... (prije nekoliko godina)
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

the-rider

isto tako, komplet sa kocnicama 1000kn zadnji most ja platio prije par godina
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Alen@l5

Zato mrzim ove naše 'ciganske' autootpade... Pljune do Trsta i onda još nabijaju cjene...

tom1961

Citat: Alen@l5  u 07 Svibanj 2015, 18:50:46
A kotač prednji je kontru napravio jer sam lupio ogradu nakon rubnjaka;
Jao! Znači da je dobio i odozdo i odozgo, otprilike kao da te netko tresne šakom u glavu i onda lupiš zatiljkom u zid :box:

Provjeri ti karoseriju za svaki slučaj, da ne bi bacao novce uzalud - sve složiš i onda te na kraju razveseli vijest da ti ne može napraviti špur jer ne može postići točan pravokutnik :tup
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

goran20vT

Vidi si za prednji most jel ti ok,vilicu amortizer i rukavac...

Drugo nebi smjelo biti niš...

A zadnji most ti imam ja,al trebaš prijevoz nač,kompletan znači sa čeljustima..

A 2000kn za coupeov,reci mu samo nek se napuÅ¡i ku...  :rofl