hidropodizači ?

Autor Tao, 17 Svibanj 2015, 22:15:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tao

   
Lancia lybra 1.9 jtd 2001
Ispod poklopca glave motora sa desne strane gledajuči iz kabine čujem metalno klepetanje u taktu kao da je jedan hidropodizač zblokirao? Lupkanje je onako metalno. I prije mi se učinilo da tu nešto čujem ali sada je to postalo očito.
Kolko vidim ništa ne dimi i radi ok al ga neču vozit dok ne riješim to.
Ima li itko iskustva da mi kaže kolika je mogučnost da nije nešto drugo?
I kolko uzimaju majstori kad bih dao mijenjat svih 8...

franjo-fritz

Bez otvaranja glave ništa se nebu znalo.. Mozda ih treba zamjeniti a mozba samo ocistiti. Napupina garezi od loseg održavanja.. A mozda je vec i ventil ili vise njih dobilo kao i bregasta
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Tao

Pa zar glava mora ić dole da se doÄ'e do hidropodizača?

Mahoney

JTD nema hidropodizace...

Tao

Znači nema hidropodizače. Radio saam samo na benzincima koji imaju klasika klackalice i jednom fordu td koji je hidropodizače imao pa sam pretpostavio da ima i ovaj. Metalno kljuckanje se cuje sa strane blize bosch pumpi. Sad....nekako mi nije vjerojatno da se ista dogodilo sa ventilima jer taj auto je stvarno dobro odrzavan i ulje po defaultu....nista ne
dimi problematicno.........n

Tao

#5
Sad mi pa nis nije jasno...autokreso za taj model ima u ponudi hidropodizače...ocito moram dizat poklopac pa se uvjerit sam


Pretpostavljam da se glava ne mora skidat da bi se do njih moglo doci.....   
ima li netko saznanja o proceduri zamjene podizaca u home made akciji..?

 
EDIT; Može mi li netko itko reći mora li se skidat glava motora da se promjene hidropodizači?
Hajde netko.....                                                                                               

Antonijo

Nema hidropodizače već ima klackalice  :mjuza:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

the-rider

ma kakve klackalice sad  :facepalm:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

gokiSP

Skines poklopac ventila, bregastu i izvuces hidropodizace. Vratis nove, beregastu, stavis ga u fazu i vozis.

Antonijo

Citat: the-rider  u 18 Svibanj 2015, 22:10:02
ma kakve klackalice sad  :facepalm:

Ako sam napisao krivi naziv moja greÅ¡ka, mislio sam na podizač ventila  :ok:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mahoney

Uglavnom nema hidropodizace,ima plocice za stelanje :)

Tao

Uglavnom da...danas skidam poklopac da vidim kako to izgleda a najbliži i vj točno je sa ima pločice za štelanje. Bio sam jutros kod mehaničara koji mi je rekao da i on misli da taj model ima pločice. Prije nego što odem da posluša motor bacit ču oko ispod poklopca.
klinasti remen ima ili lanac? Vj klinasti?.

Mahoney

Zupcasti remen za pokretanje pumpi i bregaste,a mikroremen za alternator  i klimu.

Tao

Zupcasti znaci....ako moram bregastu skidat onda  moram i novo zatezanje napravit. Nekako bi mi cudno bilo da je eventualno remen preskocio za jedan zub al to bi onda rusvaj vec napravilo a i auto vuce sve ok samo sto lupka cim se doda gas...na leru ne cujem lupkanje. 

Tao

Bio kod majstora i on iz topa.....remenica radilice.
Kaže da u njoj ima neka guma koja amortizira i da zbog toga lupa i tako se čuje.
Je li imao tko takav slučaj možda?