Promjena selena na prednjim vilicama

Autor draĹžen, 31 Svibanj 2015, 15:42:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

crev1986

Ako uzmes trw neces pogrijesit , al lako moguce da su i org trw !

perovĹž

Vidjet cu sad dal cu samo selene zamjenit ili cijele vilice

crev1986

Imas ti i boljeih selena ne moras vilicu cijelu

perovĹž

Di ima za kupit te bolje selene? To idu 2 po vilici jel tako?

crev1986


perovĹž

To je isto kako kazu idi kod tokica i naruci ja odem i narucim kad ono nekvaliteta.. izgleda da cu nac nekog majstora koji to radi pa neka on napravi selene i namontira..

dgudan

Ja danas kupio selen za vilicu i platio 60 kuna. Na izgled i na stisak ruke djeluje kao original Å¡to naravno nije a koliko ce izdrzati pokazat ce vrijeme...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

perovĹž

Zar nejdu 2  selena na jednu vilicu? Gdje si kupio?

dgudan

---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

crev1986

Citat: dgudan  u 25 Studeni 2015, 21:43:19
Ja danas kupio selen za vilicu i platio 60 kuna. Na izgled i na stisak ruke djeluje kao original Å¡to naravno nije a koliko ce izdrzati pokazat ce vrijeme...
Kako to primjetis na sitsak ruke?

dgudan

Citat: tono92  u 25 Studeni 2015, 22:22:48
Pa nije selen cijeli od gume , nemozes to provjerit na stisak ruke jer ga ni majka nebi pomaknula , ja sam na marei mjenjao jedan selen jer je puknuo na pola i nije tak strasno za promjenit

Poslano sa mog Htc One M9 koristeći Tapatalk



Å ta nebi ni majka pomaknula?!

Naravno da možeš, pomaknuti i lagano gurati/micati/pigati ili kako god već hočeš to nazvati, centralni dio selena koliko to sama guma dopušta.
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

dgudan

Citat: crev1986  u 25 Studeni 2015, 22:05:55
Kako to primjetis na sitsak ruke?

Dakle, u šaku stavio i jedan i drugi selen. Prvo jedan pa onda drugi. I drugom rukom pomicao/gurao centralni dio koliko ga sama guma pušta. Primjetio sam da dok su novi, i ovaj zamjenski i originalni, pružaju jednaki otpor kod tog gurkanja. Pitanje je samo koliko je na zamjenskom kvalitetna guma i samim time koliko će trajati...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

dgudan

Ovdje uopče nije riječ o selenu koji ti navodiš več o jednom sasvim drugačijem.
Dakle selen na koji sam dao link malo gore više...
Selen za Stilo...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

dgudan

Ma nema tu ni pametovanja ni ljutnje, zato smo tu da si meÄ'usobno pomognemo i učimo... :)
Centralni dio kroz koji prolazi vijak malo "radi"  po vertikalnoj osi u odnosu na čaÅ¡icu selena. Tako i treba biti.
I taj hod je po mom sudu podjednak na originalnom i zamjenskom dijelu koji sam imao u rukama i koji se ovaj vikend spremam promijeniti na svom Stilu. Pruža podjednaki otpor...
A kvaliteta same gume ovisi o smjesi iz koje je sam selen napravljen i vulkaniziran. O sastavu gume ovisi trajnost...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

crev1986

Citat: dgudan  u 25 Studeni 2015, 23:51:07
Ovdje uopče nije riječ o selenu koji ti navodiš več o jednom sasvim drugačijem.
Dakle selen na koji sam dao link malo gore više...
Selen za Stilo...
ni jedan selen ti nebi trebao micat rukicama kako ti kazes on mora biti cvrst , a ni autor teme bije naveo koji selen ova slika je od jednog selena i drugi se upresa