Lybra zvuk kliktanja oko remenja

Autor allenp, 05 Lipanj 2015, 14:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

allenp

na lybri mi je počelo nešto kliktati otprilike kao kad imate ključeve u džepu i onda oni jednom kliknu kad napravite korak, ili tipa zvuk kao da se neki prekidač tipkalo upali, tj napne metalni jezičac kao oprugu i preskoči.



dolazi od strane remenja s desne strane motora, a kad nakon par minuta rada na leru prestane se to čuti, mrvicu se i promjeni rad motora, ne znam kako, ni ne ubrza ni ne uspori nego malčice promjeni zvuk.



inače nikakvih drugih simptoma nema, sve apsolutno sve radi i auto vuče ko nenormalan, ne dimi itd.

franjo-fritz

Jbg svasta nesta.. Remenica radilice. Remenica altenatora. Spaner remena....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

allenp

razumio bih da je cviljenje ili škripanje u pitanju, nešto što se ponavlja u pravilnom vremenskom razmaku pošto motor radi u leru istom brzinom, ali ovo je nepravilno i čudno.
u početku se dešavalo svakih cca 5 sekundi jedan klik, a sada sekunda dvije, kako kad.

allenp

znate li ima li kakav relej ili kontakt s desne strane motora (gdje se nalazi remenje i remenice)?

kutija s osiguračima je na lijevoj strani ali ima li još što s desne strane ili prema sredini a da bi moglo proizvoditi takve zvukove?

Antonijo

Mislim da postoji relej sa suvozačeve strane u pretincu...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

topolino

Ti se to cuje kod kompresora klime?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

allenp

#6
da i čini mi se da dolazi od njega!
što bi moglo biti, mislim da nije on iako nisam siguran, jer klima ne radi kad upalim auto osim ako po defaultu nešto ne treba odradit čim se auto upali bez obzira bila isključena u kabini ili ne?

ali ovakav je zvuk a ne vidim da to radi moj Å¡paner:
https://www.youtube.com/watch?v=AaxzK4i-sbs

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

allenp

već sam bio uvjeren da sam pronaÅ¡ao uzrok zvuka i evo sad u 23h sam iÅ¡ao u garažu pomicati auto, otvarati jamu u garaži da vidim i od ispod, uzeo ogledalo i lampu, zavukao ruku izmeÄ'u tih plastika i gledam taj Å¡paner, kao i ove druge (mislim da su 3 komada) i ne vidim te vibracije, gledam od ispod auta, gledam s gornje strane i ne vidi se niÅ¡ta.

a zanimljivo zvuk kao da dolazi od te strane kad sam ispod auta, baš tamo gdje je remenje, a sad se čuo u frekvenciji tipa 3 puta u sekundu ili tako nekako.

kuc-kuc-kuc pa kao da malo stane pa opet.

i onda nakon recimo 2 minute rada u leru (ništa nije radilo, samo auto, ni svjetla, ni radio ni klima, ništa), ugasi se, s tim da se u tom trenutku blago promijeni zvuk motora. i onda se više ne čuje to kuckanje i kliktanje.

a baš je tako slično kao na ovom videu gore.

i znači kao da dolazi od nekud od alternatora ili od kompresora klime ili s te strane, ali mi nije jasno što se to na autu promijeni nakon par minuta da to prestane?

edit:
moje remenje je novo i zupčasti i ovaj vanjski serpentina, kao i svi španeri.

franjo-fritz

Ako je sve kako si naveo novo onda remenica altenatora ili radilice
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

allenp

koliki mi je problem skinut serpentinski remen?
mislio sam probat skinut ga i vidjet jel se onda čuje, ako da onda zupčasti ako ne onda tražit dalje.