Ulje za mjenjac

Autor luka78, 05 Lipanj 2015, 14:49:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

topolino

Ako ne nades imas castrol sa istom specifikacijom
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

robert_zd

A nasao sam na ebay-u. Ali trazim ima li na kod nas radi cijene postarine. Znam da ima castrol,ali bas bi probao Redline jer ga hvale da je dobar.

Mike20

Nitko nema iskustva s tim uljem nakon 100 000km odvoženih ak sam dobro pročitao tak da ne vidim neki posebni razlog za tu egzotiku. Ja sam na svojem na 80-90 000km promijenio ulje i stavio original Tutelu.

robert_zd

Ja sam mislio probati Red Line jer mi nekad mijenjac teze ide 2-3 i obratno, i kolko sam cita i trazija globalan problem tom mjenjacu F40 a sa ovim uljem kazu manje se osjeti.

Mike20

Da, ti problemi su se nekad rješavali dodavanjem fine piljevine u getribu.

Oštećene sinkrone/lagere ili nepodešene sajle nećeš riješiti tim uljem

robert_zd

A sumljam da sad toliko ekipe ima po netu sa ostecenim sinhronima i stekanjem bas 2-3 brzine.
Ulje sam minja lani cim sam kupija auto (bas da vidim stanje), 130 000km, stavija orginal tutellu unutra a na cepu nije bilo traga metalne piljevine kao znak trosenja, isto tako sajle je majstor pogleda, gresku nije nasa. Zato sve vise pridodajem da je mjenjac jednostavno takav, ima manu. Probat cu Red Line sigurno kad dodjem doma,sad trenutno van hrvatske radi posla.

Mike20

Zapinje na gornjem selektoru gdje ulaze poluge u getribu, to se da rastaviti. Ajd stavi to ulje pa javi, baš me zanima.a

robert_zd

Doma sam za nekih misec dana pa cim stavim cu napisat promjene

pirec

Koliko ja znam ulje u getribi na Novom Bravu je lifetime,pa mi nije jasno zašto ga uopće mjenjati!!??
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

get

Zato što je to ekološko propagandni ***.
Ja ga planiram mijenjati svake 3 godine.

Mike20

Nije lifetime, mislim da je 120 000km interval izmjene

get

Nije, dobro pirec kaže, samo je to radi ekološki prihvatljivih ***.arija.


Mike20

Ulje koje se u getribi ne mijenja ni nakon 500 000Km???

To može samo Tutela

get


ludaman

Citat: pirec  u 20 Listopad 2015, 22:26:15
Koliko ja znam ulje u getribi na Novom Bravu je lifetime,pa mi nije jasno zašto ga uopće mjenjati!!??
Jos uvijek ne postoji tekucina koja se nikad nece degradirati kada stoji, kamoli kada se "razbija" zupcanicima, zagrijava, hladi..
Ovlasteni i ostali servisi radije zamijene cijelu getribu i naplate ju nego da mijenjaju ulje.
Isti problem je i sa zadnjom i predzadnjom generacijom DSG getriba, nije predvidena zamjena ulja. Ali zato ovlasteni mijenja par getriba tjedno. I cesto garancija ne pokriva gresku na ultra skupom mijenjacu.


2 Robert> Probaj sa Motul Gear 300 75w-90. Isto je GL4 specka. Osobno ga nisam probao, ali tko je probao se kune u njega. Dobavljivo kod vise ducana u HR

Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!