Ulje za mjenjac

Autor luka78, 05 Lipanj 2015, 14:49:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miha.


core3i

Neće lagano ići iako ljeto ide....

punto mk1

Za ovo ulje nikad cua auto ima 160000 km i nikad nije ulje prominjeno . u ducanu san mu rekli da total nije za punta. Ali isto mislin da je total bolji ka sto je neko reka da se dobro salta s totalom.

punto mk1

sto na kraju uzeti od ulja total ili nešto drugo ? :82:

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

punto mk1


mrbrownstone

Pozdra, da malo oživim temu. Namjeravam mijenjati ulje u mjenjaču. Auto je Punto 2004. godina 1.2 8v. Stavio bi Total Gear 8 kako ekipa preporučuje. Da li ima netko službenu sliku mjenjača kao iz servisnog priključka gdje su prikazana mjesta odnosno šarafi koji ispuštaju i u koju se nasipa ulje?

the-rider

ne mozes fulati, od naprijed ti je imbus 12, a od ispod imbus 10 ili 8, ne sjecam se
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

mrbrownstone

Promijenio ulje u mjenjaču. Čep za nadolijevanje se može otvoriti sa gornje strane, dakle strane haube. 12mm imbus. Čep za ispuštanje je od ispod, blizu nosača za mjenjač i 8mm imbus. Stavio sam Total Gear 8. Napravio sam to i na svom i na maminom Puntu. Ide 1.65L ulja.

rideen

Sta mislite o ovome?

https://www.mannol.de/products/gear-oils-and-transmission-fluids/gear-oils1/fwd-getriebeoel

75W85 je, GL4 (nije plus).

Izadje nekih 11 KM (5.5 Eur) kod nas u BiH, izgleda mi kao dobra opcija.

Memphis

Ni Total Gear 8 ti više nije GL4+ još jedan dokaz da je ta priča sa GL-4/GL-5 uljima čisti scam