Punto mk2 1.2 16V kvačilo i daljinsko zaključavanje pitanje

Autor 75elx, 23 Lipanj 2015, 00:30:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

75elx

Kad sam uzeo auto prije 20 000 km dao sam mijenjati kvačilo jer je staro bilo pri kraju i bila je potrebna zamjena. Novo kvačilo je marke Sachs, nakon zamjene bila je naravno velika razlika u odnosu na staro iako je bilo opet lagano tvrdo i povišeno ali ja sam to zanemario, nije nikada bilo problema. Neki dan sam vozio od kolege auto koje ima isto novije kvačilo pa sam osjetio laganu razliku, kod njega niže hvata i malo je mekše, mijenjano a je prije 30 000 km. Zanima me do čega je to?

TakoÄ'er otkad imam auto a vani je toplije vrijeme Å¡kripi u kabini kad se stisne/pusti papučica kvačila, sumnjam da je otiÅ¡ao unutarnji cilindar kvačila odnosno onaj u kabini, je li to uzrok možda i gore navedenih problema ili jedno s drugim nema veze? Å to se tiče Å¡telanja kvačila, ono se ne može Å¡telati kod punta mk2 ako se ne varam?

Stilo M

Moze skripati osovina od papucice kvacila
sagnut se dolje i malo wd-om ili slicnim sprejom podmazat
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

franjo-fritz

Sach je tvrdo kvacilo.. Valeo je bolji... Nema mogucnosti stelanja kvacila na mk2 jer je hidraulicko to sto skripi nije do cilindrica nego do spoja cilindrica i papučice kvacila. Najme postoji na stangici cilindrica kuglica koja se natakne na papučicu pedale i tu sa vremenom izgubi masti.. Imas kupiti silikonski sprej za podmazivanje lanaca na motociklima kosta cca 90kn.. I stim mozes manje vise sve pod mazati pa i rijeaiti to skripanje pedala
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Citat: Stilo M  u 23 Lipanj 2015, 00:33:41
Moze skripati osovina od papucice kvacila
sagnut se dolje i malo wd-om ili slicnim sprejom podmazat
wd nije bas za to.. Tj. Privremena pomoc al nakon par stiskanja opet isto jer wd od mašću je... Pa i to malo masti sta ima razj... Be
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Stilo M

Ma bilo cime da pospreja prestat ce pa ce barem znat gdi mu je problem sa skripanjem
:ok:
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

75elx

Hvala momci  :drink:

Franjo, baÅ¡ smo komentirali on je stavio Valeo. Å to se tiče Å¡kripanja smijeÅ¡no mi je jer se to dogaÄ'a već 3. godinu otkad je kod mene samo u periodu od 6. - 8. mjeseca, čim zahladi prestane. PokuÅ¡at ću onda sa silikonskim sprejem.

franjo-fritz

To se dogadja samo ljeti i kod velikih vrucina jer je pedala plasticna pa je vise savitljiva i malo se razmeksa ko i ta mast inace je bijela.. Po zimi ne jer se plastika skruti i mast je vise gušća
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Sachs ima na lameli malo tvrdje federe na lameli i pera korpe su malo deblja cak je i lamela malo deblja.. Inace valeo za talijane a sachs za njemce
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

75elx

Hvala riješit ću to onda :ok:

Je li znači da je Sachsovo kvačilo onda izdržljivije?

Imam još pitanje u vezi daljinskog zaključavanja. Original daljinsko radi ali je otišao gumb na ključu pa tek iz nekog pokušaja radi i ima slab domet, je li se to može nekako popraviti ili ne? Ako ne, možete preporučiti ugradnju povoljnog daljinskog zaključavanja u Zagrebu?


franjo-fritz

Dali je sachs izdrzljiviji iskreno neznam al znam da je tvrdji... Centralno org bi trebao imati prijemnik i predajnik tj u autu bi trebala postojati centralna jedinica i na njoj kao nekakav prijemnik.. Ajmo reci ko na tv.. Pa se ta antena ili leca uprlja mislim al nisam siguran da je gore na kupe svjetlu... Treba ju ocistiti od naslagazmazanoce tako i na kljucu ako ne onda neko aftermarket... Kinez ima ih na njuskalu po 100kn.  Ja takvo imam na alfi i radi vec godinama
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

cvike19

obicno se zna desiti da rikne tipkica na elektronici od daljinskog
tj da ti ona tipkica u kljucu steka
ona kosta nesto sitno, skoro nisa...kunu- dvije
ima cetiri nozice pa mozes dati nekome za pocetak da ti to prelemi ili sam prelemi ako imas malu lemilicu
a nakon toga promjeni bateriju i ocisti prasinu
tek onda ako ne radi kako treba onda gledaj neko drugo daljinsko
ja imam neko sa njuskala, odlicno radi, super sam zadovoljan ali radije bi imao original!
cak i one gumice na kljucu sto se poderu imas za kupit posebno, mislim da su oko 15-ak kn

75elx

Tipkica u ključu veličine 2-3 mm je problem, gumica na ključu je promjenjena, svejedno je kad stisnem na ključu gumicu ili kad rastavim ključ i stisnem tipkicu tek iz 3. pokušaja zasvijetli cvena lampica ali drži 1 sekundu pa se moram približit skorz autu da proradi, a i vjerojatno je zaprljan taj dio koji hvata signal unutar auta pa i kad proradi slabo lovi. Svjestan sam da je u tome problem, draže bi mi bilo ovo složit vjerojatno uz manje love nego neko kinesko ugradit, samo me zanima je li netko zna tko to radi, tko zna ponovno zalemit taj novi dio i očistit taj prijamnih unutar auta. Što se tiče baterije, ona je mjenjana.

Stilo M

Ovo tebi treba
par min da se stara skine i nova zalemi
Na e bayu kosta oko 1-2$
:ok:

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

cvike19

BASTEK kljucevi
tip je u zg, tj mislim u gorici
posaljes mu postom kljuc, on ti ga napravi i posalje nazad pouzecem
dobro radi, sve koje znam su zadovoljni sa njime
oglasava se po njuskalu, ima sve i svasta i hrpu oglasa
nazovi ga pa vidi sta ce ti rec

hattrick

Sa kvacilom ti je sve uredu i kvacilo nema veze sa pedalom problem ti je u unutarnjem cilindru kvacila od pedale koji je u kabini,kosta ti oko 200kn cilindar kvacila pedale,promijenis odmah i ulje od kocionog sistema,sveukupno ti sa radom oko 400kn,imao sam isti problem promijeni cilindar,sa podmazivanjem neces nista napravit vjeruj mi.