Tempra 1.9D ulje

Autor DJTempra, 08 Srpanj 2015, 21:43:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

DJTempra

Eto mene opet s Temprom. :) 1995. 1.9D 175 000 km prošla.

Naime, troši oko 1 L na 1000 km. Mobil 10-40W. Do sad sam gledao da li negdje curi i uglavnom nije kapalo. Do neki dan, kad sam primjetio malu lokvicu, promjera 5 cm. Ali već drugi dan ništa od kapanja. Da li je moguće da se negdje skuplja pa onda ponekad prokapa?
Preporuku sam dobio mjenjanje vodilice ventila i klipne prstenove, odn ureÄ'enje glave. Koliko bi to moglo doći cca?
Čitam nešto i za Seleniu ulje, hoće li se s tim uljem smanjit potrošnja? možda gušće ulje?
(nisam s lovom baš da bi radio generalke, jer koliko sam skužio to je preskupo)
Nije da se puno vozim autom, max 10 000 km godiÅ¡nje proÄ'em.

Zamolio bi vas za neki savjet.

Hvala! :)

Stilo M

Ako ima lokvica onda sigurno negdje pusta
Pogledaj oko filtera ulja da mozda ne kapa,mozda nije stegnut do kraja i pogledaj da se nije utor od stangice ulja kojim slucajem odsarafio pa malo izvuklo

A dali auto dimi kolko plavlasto?
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Maverick

Citat: DJTempra  u 08 Srpanj 2015, 21:43:15
Eto mene opet s Temprom. :) 1995. 1.9D 175 000 km prošla.

Naime, troši oko 1 L na 1000 km. Mobil 10-40W. Do sad sam gledao da li negdje curi i uglavnom nije kapalo. Do neki dan, kad sam primjetio malu lokvicu, promjera 5 cm. Ali već drugi dan ništa od kapanja. Da li je moguće da se negdje skuplja pa onda ponekad prokapa?
Preporuku sam dobio mjenjanje vodilice ventila i klipne prstenove, odn ureÄ'enje glave. Koliko bi to moglo doći cca?
Čitam nešto i za Seleniu ulje, hoće li se s tim uljem smanjit potrošnja? možda gušće ulje?
(nisam s lovom baš da bi radio generalke, jer koliko sam skužio to je preskupo)
Nije da se puno vozim autom, max 10 000 km godiÅ¡nje proÄ'em.

Zamolio bi vas za neki savjet.

Hvala! :)

huh. sigurno su sve dihtunge suhe?
kakvo je stanje na spoju sa getribom?
štanjgica ti možda ne drži?
oko čepa na karteru, sam karter, filter ulja provjeri da ti nije po njemu masno. da ti nije nešto eventualno lupilo po navedenom pa napravilo oštećenje


ovo što su ti preporučili radit nije generalka već polugeneralka. nisam siguran u cijene za to

DJTempra

Bijeli dim, možda mrvu plavkasto pri prvom paljenju onda skoro pa se i ne vidi dok u leru radi, kada se doda malo gasa mrvu se nešto nazire. Nisam primjetio u vožnji da se iza mene stvara dim, ako je to uopće moguće vidjeti dok si u autu a ne iza njega. :)

Ovo ostalo moram priznat da nisam siguran i da moram provjerit.

Ta mala lokvica je negdje ispod gornjeg desnog ugla motora. Eh sad valjda je moguće da se negdje i sljeva tamo a da curka na drugom kraju. (al moram napomenut da se ta lokvica odjednom pojavila, provjeravao sam ulje da negdje ne kapa, jer ga sipam već dosta dugo u toj količini).
ProÅ¡le godine u 9 mjesecu prije nekih 7000 km preÄ'enih, ulje je puÅ¡talo na brtvi kartera (koliko sam shvatio i vidio). Tada je odmah zamjenjen filter i naliveno ovo ulje.
Nemam baš uvjete da pogledam ispod auta, ali kad ću moć ću probat vidjet.

Hvala za sad! ;)

tipo 1.7d

Stavljaj 15W-40 ulje

poslano s...


topolino

Ako ti dimucka plavo onda ni bas dobro
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

DJTempra

Gledao sam filter i ostalo i ne vidim da negdje curka...mislim, znam ja da on guta ulje, ali baÅ¡ toliko nisam se nadao  :( :(

IÅ¡ao bi kod Meića, on mi je predložio da doÄ'em tamo, da će mi besplatno pogledat auto i da ako treba odradit karike i gumice..

zna netko okvirno cijenu? i jel taj Meić ok? skup?
Nemam mehaničara kojem bi "vjerovao" jer sam se već 2 puta opekao...inače iz Zagreba sam pa ako netko ima kakav prijedlog kod koga bi mogao otić a da će posao bit kvalitetan a i donekle prihvatljive cijene?

Hvala!

P.S. Tipo oće li se smanjit potrošnja s gušćim uljem? I da li će se i dalje ljudi davit iza mene :P

tipo 1.7d

Trebala bi se nesto smanjiti, plavo moze dimiti i ako cure dizne

poslano s...


topolino

Na benzincu moze dimiti plavo radi dizni kod dizela sumnjam. Jedino ko starih liniskih visikotlacnih pumpi koje su se podmazivale motornim uljem.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Citat: topolino  u 17 Srpanj 2015, 18:53:32
Na benzincu moze dimiti plavo radi dizni kod dizela sumnjam. Jedino ko starih liniskih visikotlacnih pumpi koje su se podmazivale motornim uljem.
na benzincima dimi plavo radi dizni??????  Nebi reko....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tipo 1.7d

Moj je znao lagano plavo dimiti zbog dizni

poslano s...


franjo-fritz

Dizel da benzinac ne.... On može dimiti na paljenju plavo zbog gumica vent. Ako stalno dimucka onda karike... Ako su na benzincu dizne jedino crni dim... Na dizlu ako dimi plavo sivkasto onda dizne ako je plavi dim onda karike.....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Moze i kod benzinca kada su gumice ventila u banani, a jedan ili vise injektora malo zastopan pa ecu ostale drzi vise otvorene i dolazi do pojacanog ispiranja stabljike usisnog ventila.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Miha.

Citat: topolino  u 19 Srpanj 2015, 08:44:07
Moze i kod benzinca kada su gumice ventila u banani, a jedan ili vise injektora malo zastopan pa ecu ostale drzi vise otvorene i dolazi do pojacanog ispiranja stabljike usisnog ventila.

Ne kompenzira se niÅ¡ta na preostale dizne,  one uvjek rade kako je zacrtano.

topolino

Ako je jedna diza zastopana lamba sonda registrira visak O2 i ecu povecava vrijeme otvorenosti injektora dokle se taj visak kisika ne anulira.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: