Fiat Bravo 1.6 16v - Ugradnja plina

Autor DarioChoki, 20 Srpanj 2015, 13:14:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

DarioChoki

Nasao sam neku staru temu u vezi plina ali je bila zakljucana pa sam otvorio novu. Vozim fiat bravo 1.6 99 godiste. Razmisljao sam o ugradnji plina. Pa imam par pitanja. Da li bi mi se isplatilo ugradjivati plin. Godisnje prelazim oko 12-13 000 km vecina voznje je gradska nekih 70%. Relacije gradske nisu bas mnogo duge nekih 5-6 km. Ugradnja sekvent plina sa atestom i 5 godina garancije bi me izasla 900 KM. Litar plina je 0.70 KM a benzina 2.15KM. I jos da li auto dosta primjetno slabije vuce dok radi na plinu?
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

cicili

Ako je instalacija ispravo odradena i auto dobro podeseno razlike su neprimjetne u pravilu.

Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk


Mike20

Plin je kod vas 3 puta jeftiniji od benzina, tu nema dileme, ugraÄ'uj. Uzmi neki kvalitetniji ureÄ'aj koji bude imao nekakvu hardversko-softversku podrÅ¡ku u budućnosti, ove no name ureÄ'aje izbjegavaj, osim ako nisi siguran da je ispod poklopca ecua sveprisutni AEB.
Uz pravilno podeÅ¡en ureÄ'aj  te ecu i dizne koji kvalitetno doziraju plin, nema razlike u potroÅ¡nji goriva niti performansama

cicili

ma plina ce uvijek malo vise potrosit (10-15%) ali razlika u snazi je neprimjetna i svako se isplati ugraditi ga.

Mike20

Dosad na moja 3 atmo benzinca potrošnja plina i benzina je potpuno ista, jedino mi na turbaku je 10tak % veća

cicili

I ja do sad 3 atmo na plin i uvijek je nesto veca potrosnja plina. Osim jednom na servisu kad su ga ga drukcije podesili ali onda se osjetio manjak snage pogotovo kad klimu upalis. Sva tri auta su sa lovato sistemom.

Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk


tom1961

Ja ga imam na Marei i stvarno se isplati, s time da je moj sustav na prirubnicu Lovato. Lagao bih ako kažem da se ne osjeti manjak snage - osjeti se, ali ne previše, no vjerujem da je to zbog zastarjelog sistema. Ipak, prekjučer sam odvezao familiju na more i ful natovaren savladao je uzbrdicu od Vrbovskog prema Ravnoj Gori od 6% u petoj brzini sa čitavih 110 km/h, koliko se tamo i smije voziti. Nijedan auto, benzinac ili dizel, kojeg sam do sada imao, nije to uspio, morao sam šaltati u četvrtu, a ponekad i treću.

PotroÅ¡nja plina je oko 10% veća nego benzina, no budući da sam ja taj auto kupio s već ugraÄ'enim plinom, zapravo i nemam s čime usporediti osim s podacima koje sam saznao ovdje na forumu.

Bravo ima manju masu i mislim da bi ti se razlika trebala manje osjetiti. Istina, kad upališ klimu, troši kao tenk, no s klimom troši više i benzina, pa opet razlika ispadne jednaka.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

DarioChoki

Hvala na informacijama. I kolika ti bude prosjecna potrosnja plina na otvorenom brzinom do nekih 100km/h s upaljenom klimom a koliko u cistoj gradskoj voznji. Ja sam racunao potrosnju i gradska voznja je 9.3l benzina a za otvorenu ne znam tacno.
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

Mike20

Računaj okruglo 10 litara plina na 100kn pa.do 11

tom1961

Citat: DarioChoki  u 20 Srpanj 2015, 18:49:53
Hvala na informacijama. I kolika ti bude prosjecna potrosnja plina na otvorenom brzinom do nekih 100km/h s upaljenom klimom a koliko u cistoj gradskoj voznji. Ja sam racunao potrosnju i gradska voznja je 9.3l benzina a za otvorenu ne znam tacno.
Za otvorenu cestu se ne bih usudio govoriti jer joÅ¡ nisam dovoljno proÅ¡ao, a uvijek je do sada ispalo da sam ili imao klimu uključenu neko vrijeme (ali ne stalno) ili je ta vožnja bila kombinirana s gradskom pa se nije dalo dobro izmjeriti. MeÄ'utim, za grad mogu sa sigurnošću reći da je potroÅ¡nja 10-11 litara plina bez uključene klime.

S klimom je zaista mnogo. Po ovoj vrućini, kad klima zbilja druka maksimalno, potroÅ¡nja naraste i do 15 litara plina. MeÄ'utim, toliko bi i benzina potroÅ¡io, imao sam dva benzinca s klimom pa znam.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

franjo-fritz

Meni je na alfi 155 2,0 16 110kw 50kn plina 100km stim da sam jako tezak na nozi
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks