Zvučnici + mp3 player Pioneer (odabir)

Autor Fiume, 12 Kolovoz 2015, 20:24:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Fiume

Moja prva tema.


Totalni sam početnik. Imam pitanje za zvučnike. Mogu li dobiti joÅ¡ neÅ¡to bolji zvuk ako kupim bolji mp3, usb  player ?


U Puntu 1.2 S , zamijenio sam zadnja 2 standarna zvučnika  za  Pioneer TS A6926 (400W ) . Danas sve lijepo spojio, kupio stopice i spojio to kako treba. Zvuk je bolji nego Å¡to sam imao. Osjete se viÅ¡e basevi.


Pitanja
1.) zbog kratkoće kablova , morao sam kupiti kabel za zvučnike. Uzeo sam kabel  debljine 1.5 mm zbog stopica koje su samo te debljine imali. Da li je ta debljina ok ? ÄŒitao sam negdje da debljina kabela općenito  ne utječe na kvalitetu zvuka, ali ipak slažem se da debljina 2.5 puno bolja iz sigurnosnih razloga. Npr. teže dolazi do kratkog spoja i sl..  a i za gulit gumu oko nje  je puno lakse nego ove tanke žičice koje moraÅ¡ oprezno oko njih .

2.) Kad se spajaju dva kabela, zafrljite li samo jednu žicu preko druge  ili stavite u neÅ¡to tipa stopice. Nadam se da ste me razumijeli Å¡to sam htio reći, ako ne objasnit ću joÅ¡ . Želim bit siguran da ne postoji ili postoji takvo neÅ¡to Å¡to služi za spajanje žica.

3.) koji  MP3 USB player da odaberem , ovaj stari mi se ne sviÄ'a. Dao bi nekih cca 700 kn ili viÅ¡e ukoliko je kvaliteta očigledna. Odnosno hoću li dobiti neÅ¡to bolji zvuk ako kupim novi mp3 player ali ne neki  sad preskupi ?




Sprecifikacije trenutne koje imam:

Radio player -  Pioneer mosfet 50 w x4 (samo mp3 ima, čini mi se da je dosta stari)
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-P40MP/page.html

Pioneer zvučnici TS A6926
http://www.tehnomanija.rs/auto-zvucnici/pioneer-zvucnici-za-kola-ts-a6926.html


Toliko. Nadam se odgovorima , sve u svrhu kako da izvučem maksimum čistoće zvuka iz zvučnika koje imam , da zvuk ne krči . Sad ne čujem da krči  kad sluÅ¡am radio ali mislim da može joÅ¡ bolje. Kvaliteta , odnosno čistoća zvuka mi je na nekih 4 od 10 na nekoj mojoj tablici.








topolino

Hajmo ispocetka:
1: O kojem je puntu rijec?
2: Koliki tu je buÄ'et?
3: Vrsta muzike
Upravilu 1.5 je dovoljno sa radio, ako ides na pojacalo idi na 2.5. Presjek ti vise znaci kod bassa. Meni su ljudi trazili sub po autu, a bile su dvije elipse na pojacalu od 50w sa kablovima 2.5. Za spojeve ako mozes uvijek lemi zice, zbog cvrstoce spoja i kvalitete. Neka ti zice imaju max 4 spoja (2na radiju, 2 na zvucniku) i podebljaj + i - na radiju sa 2.5 kvadrata.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Fiume

1. mkII
2. samo pitam, ne mislim nista skupo ulagati.
3. radio i ostalo sto se nade na usb eju ma sve.

Glavno da mi je sto cisci zvuk ako moze.

Ne zanimaju me pojačala, barem ne sad trenutno.

cvike19

mislim da sto se zvuka tice nece biti nista kvalitetniji sa novim radiom jedino ako stari steka
imas sad novih za 500 kn samo sa USB-om
ili 700 i USB i CD

sta je sa prednjim zvucnicima ?
njih nemas u panelima naprijed ?

Fiume

Citat: cvike19  u 12 Kolovoz 2015, 22:34:54


sta je sa prednjim zvucnicima ?


Naprijed imam "stare" tvorničke zvučnike .



Znači, neću dobiti ništa ugradnjom novog mp3 playera. Ali svejedno ga namjeravam uzeti jer u današnje vrijeme USB se podrazumijeva , CDeji su izašli iz mode.

Na 2 nisam dobio odgovor, pa pretpostavljam da takve spravice nema.

Hvala svima.

cvike19

Citat: Fiume  u 13 Kolovoz 2015, 17:14:06
Naprijed imam "stare" tvorničke zvučnike .



Znači, neću dobiti ništa ugradnjom novog mp3 playera. Ali svejedno ga namjeravam uzeti jer u današnje vrijeme USB se podrazumijeva , CDeji su izašli iz mode.

Na 2 nisam dobio odgovor, pa pretpostavljam da takve spravice nema.

Hvala svima.
ako pitas za zice
odgovorio ti je kolega odma ispod
sropice samo na krajeve zica
i kad ih stisnes sa kljestima jos ih zalemi malo
a sve izmedu nek ti bude zica iz jednog komada
ako to nije moguce onda "zafrlji" i zalemi i izoliraj i bice dobro

Fiume


topolino

Cd i usb je isti kufer sto se tice prijenosa podataka za muziku. Bitno je koliki je bit rate za mp3, wma ili format FLAC ili wave.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Ma kakav cd, neusporediva je komocija prebacivanja i slaganja muzike na USB. Ja sam zadovoljan sa kombinacijom Pioneer Hu MVH serije, onaj najjeftiniji po 400kn sa Auditor zvučnicima, još ak ubaciš neki rabljeni sub i manje pojačalo, možeš proći sa svime navedenim unutar/oko 1000kn.
Moj sub tjera pojačalo koje u bridge spoju ima 120w rms-a i čuje se fantastično, a vrijedi 100kn, sub 30cm  200kn s kutijom

cicili

kao sto vidis neki su zadovoljni sa subom i pojacalo vrijednosti 100kn, nekome ni 3000 eura muzeke nije jos uvijek kako treba i cuje falinke... sve je stvar uha i koliko si sposoban cut razlike i na kraju krajeva cemu tezis kod slaganja muzike spl ili sq.

e sad da krenemo od radija, ako hoces ici na sq varijantu slaganja definitivno svka jaca serija je napredak u odnosu na onu ispod sto po funkcijama sto po zvuku, imao pioneer seriju 2, pa seriju 5, pa seriju 8 i sad na kraju alpine 178bt (cini mi se trenutno najaci alpine). svaki skok je bio razlika u zvuku na bolje, e sad ako je tebi bitno da to samo svira po mogucnosti sto glasnije onda ces vjerovatno bit zadovoljan i sa najjeftinijim radiom.

sto se tice kvadrature zica, 1.5 ce bit sasvim ok za tvoje potrebe cak i ako ides na pojacalo, nemas brige.



Mike20

I ja sam bio bedast ko dečec, bacanje para na takve stvari. Stavljati muziku u Punta koja vrijedi pola auta-to su gluposti. Biti audiofil u kući, to da, al u autu je to bedastoća, rijetko tko ima uho za kvalitetnu glazbu, neko voli čiste visoke tonove, drugome to pili uha, netko voli fini bas, drugome to razbija bubrežne kamence Ok, skuplja muzika se vadi van za drugi auto, al oko mene je rijetko tko to napravio jer u drugi auto te komponente neidu/nepašu.

Muzika od 3000ojra meni osobno se u roku godine dana mora isplatiti u kešu preko nagrada na natjecanjima.
Za to lovu bi imao doma posebnu sobu, crveni tepih, prigušeno svjetlo, jedan pult na kojem lagano svijetle lampaška pojačala i neka kombinacija zvučnika i neki gramofon u tom cjenovnom rangu.

Opisano sam jednom vidio i čuo uživo, čisti vau efekt koji ostaje u sjećanju

core3i

Ne suditi knjigu po koricama. Tko će gdje i u šta uložiti meni je sve jedno, koji god da je auto sve dok je tehnički ispravan je ok. Za kvalitetnu muziku treba dati pare (+ zvučna izolacija), za male pare se može dobiti solidna muzika (novi zvučnici i na pravo mjesto smješteni) osim ako neko full ne pojačava.

Ja slušam preko aux kabla (mobitel), lakše mi je naći pjesme i taman mi je ok kad me neko zove (kao hands free) a ne istroši bateriju kao preko bluetootha. I treba uskladiti jačinu zvučnika, napred staviti visokotonce i dobre zvučnike, a pozadi koliko tko ima para.

cicili

to su stvari koje radis iz cistog gusta i ako imas love za takve stvari das i zaboravis da si dao i uzivas u tome sto imas, ako nemas  love ne upustas se u to.  tako da mozemo do sutra pricat o tome sta je bedasto sta ne.  ;)

opet kazem svaka serija cijenovno skuplja je u pravilu i bolja, ljepse svira, detaljnije i glasnije bez izoblicenja pod uvjetom da je sve ugradeno kako treba i ustimano, naravno sva oprema treba bit na nivou da se izvuce maksimum iz necega, e sad je samo pitanje koliko si spreman novaca izdvojit.

e sad vidis problem je sto ljudi ulazu pare "odiza" i onda sjednes kod takvog u auto i cujes krestanje prednjih sistema i udaranje basa a on ubio 500e u sub i pojacalo a nemozes razumjet ni jednu rijec, a da je tih 500e ulozio naprije dampirao vrata i stavio dobar radio i solidan sistem zvuk bi bio super a uz nekih jos 200-300e za dobro pojacalo i sub imao bi odlicno slozenu muziku koja bi bila melem za usi, i da "potrosili" smo 700-800e i to su bedastoce.  :D

the-rider

ma slaganje muzike u autu je bacanje para  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

kiky776

Citat: Mike20  u 14 Kolovoz 2015, 12:38:12
I ja sam bio bedast ko dečec, bacanje para na takve stvari. Stavljati muziku u Punta koja vrijedi pola auta-to su gluposti. Biti audiofil u kući, to da, al u autu je to bedastoća, rijetko tko ima uho za kvalitetnu glazbu, neko voli čiste visoke tonove, drugome to pili uha, netko voli fini bas, drugome to razbija bubrežne kamence Ok, skuplja muzika se vadi van za drugi auto, al oko mene je rijetko tko to napravio jer u drugi auto te komponente neidu/nepašu.

Muzika od 3000ojra meni osobno se u roku godine dana mora isplatiti u kešu preko nagrada na natjecanjima.
Za to lovu bi imao doma posebnu sobu, crveni tepih, prigušeno svjetlo, jedan pult na kojem lagano svijetle lampaška pojačala i neka kombinacija zvučnika i neki gramofon u tom cjenovnom rangu.

Opisano sam jednom vidio i čuo uživo, čisti vau efekt koji ostaje u sjećanju

Najjače mi je kad netko napiÅ¡e da je to bacanje para, dosta vremena provodim u autu, i volim uživat u muzici dok se vozim, pa ću sigurno uložit u muziku u auto prije nego u neÅ¡to kući.  8)  ili bi možda trebao imat neke zvučnike od par sto kn i original radio i biti zadovoljan s tim ?  :facepalm:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7