bravo 1.2 homokinetički zglob

Autor rockatansky, 17 Rujan 2015, 12:23:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

rockatansky

Pozdrav. Pri ubrzavanju se dogaÄ'a da auto trese, izraženo samo izmeÄ'u nekih 70 do 80kmh. Ne trese ispod te brzne i kad se proÄ'e 80 prestane. Primjerice, vozi se trećom po pravcu 60kmh, doda se gas i počne ubrzavati, na 70 do 80 trese prilično i onda prestaje. Prvo je pala sumnja na gume, meÄ'utim stavljene su prije 2 dana originalne Bravo čelične felge i sve 4 nove gume, tako da će najvjerojatnije biti homokinetički pri getribi. Sad, interesira me da li odgovara možda se nekog drugog motora ili mora biti baÅ¡ za 1.2 16V, a u tom slučaju može li s Puntovog 1.2 ? Uglavnom, bilo kakav savjet je dobrodoÅ¡ao. Hvala

tom1961

Zar nema on pri getribi križeve, a ne zglobove?

Nisam siguran, Franjo, nemoj me sad popljuvati ako sam u krivu.

No opet, ako ode križ, onda on pri nižim brzinama možda ne trese, ali bi se trebao čuti zvuk lupanja, kao da netko ritmički udara po getribi.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

rockatansky

Možda je i tako, ne znam. Meni je homokinetički bio prva asocijacija. Uglavnom, pri nižim brzinama ne čujem nikakvo lupanje izraženo, niti se auto trese. Samo pri malo većem ubrzanju. Kotači nisu problem, da je i do optike trapa vjerojatno bi i zanosio. Ne čuje se lupanje ni kad je u okuci pod opterećenjem kolo, na obje strane, tako da i to nije. Ostaje ta poluosovina, sad što je točno, možda se netko sjeti :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

rockatansky

update: evo tu ima opisan problem, sad je samo pitanje može li se reparirati, podmazati, ili ce trebati mijenjati sve ?

http://www.fiatisti.hr/forum/index.php?topic=36565




Sent from my iPhone using Tapatalk

tomozuki

Trese samo jedna strana ili obje?
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

rockatansky

Citat: tomozuki  u 17 Rujan 2015, 14:00:02
Trese samo jedna strana ili obje?

Ne trese u principu ni na jednu stranu, nego generalno se osjeti kako trese i volan i cijeli prednji kraj pri brzini od 70kmh, pa do 80kmh i onda prestane.

tomozuki

Ti trese kada kocis pri toj brzini?
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

rockatansky


Citat: tomozuki  u 17 Rujan 2015, 14:09:17
Ti trese kada kocis pri toj brzini?

Da ! To sam nekako pripisivao diskovima, misliš da je povezano?


Sent from my iPhone using Tapatalk

tomozuki

Vjerovatno ima neka poveznica..meni je tako na desnoj strani, guma nije dobro izbalansirana pa trese u voznji, a kad kocim trese jer mi je vilica u k****
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

punto mk1

moguće da ti je do vilice , na tempri mi je to bilo samo je treslo na 80 pa dalje i kod kočenja . nova ti je mislim 350 kn

tom1961

Citat: rockatansky  u 17 Rujan 2015, 13:38:08
Samo pri malo većem ubrzanju.
Pri većem ubrzanju ili pri većoj brzini? Naime, nije mi jasno, pričao si da trese pri 70-80, a onda prestane. Dešava li se to samo kad ubrzavaš, ili kad voziš konstantno brzinom od 70-80, kad je ubrzanje nula?
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

rockatansky

Citat: tom1961  u 18 Rujan 2015, 09:14:27
Pri većem ubrzanju ili pri većoj brzini? Naime, nije mi jasno, pričao si da trese pri 70-80, a onda prestane. Dešava li se to samo kad ubrzavaš, ili kad voziš konstantno brzinom od 70-80, kad je ubrzanje nula?

Pri ubrzanju. Primjerice, ako u trećoj pri 60kmh dodam gasa i krenem ubrzavati, u intervalu od 70-80kmh trese. Ako u tom trenutku pustim gas, to prestaje. TakoÄ'er, kočenjem iz te brzine isto trese, iako su promijenjeni diskovi lani, tako da ne znam da li je povezano to. Možda su diskovi loÅ¡ije kvalitete koji su se iskrivili. Uglavnom, Å¡to se tiče tog s ubrzanjem, prilično je izvjesno da je poluosovina. Pitanje je da li će samo rastavljanje i podmazivanje pomoći, ili će trebat novo/polovno i s kojih sve motora odgovara poluosovina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stilo M

Mozda samo treba novu mast stavit u salicu
To je na jtd-u problem i u vecini slucajeva mast pomogne ili barem na pola smanji tresnju
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

rockatansky

Citat: Stilo M  u 18 Rujan 2015, 10:53:54
Mozda samo treba novu mast stavit u salicu
To je na jtd-u problem i u vecini slucajeva mast pomogne ili barem na pola smanji tresnju

Bilo bi super da je tako :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

tom1961

Citat: rockatansky  u 18 Rujan 2015, 10:45:35
Pri ubrzanju. Primjerice, ako u trećoj pri 60kmh dodam gasa i krenem ubrzavati, u intervalu od 70-80kmh trese. Ako u tom trenutku pustim gas, to prestaje. TakoÄ'er, kočenjem iz te brzine isto trese, iako su promijenjeni diskovi lani, tako da ne znam da li je povezano to. Možda su diskovi loÅ¡ije kvalitete koji su se iskrivili. Uglavnom, Å¡to se tiče tog s ubrzanjem, prilično je izvjesno da je poluosovina. Pitanje je da li će samo rastavljanje i podmazivanje pomoći, ili će trebat novo/polovno i s kojih sve motora odgovara poluosovina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A da li se jednako ponaša ako isto to ubrzanje obaviš u četvrtoj, petoj ili čak drugoj brzini?
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.