Tjet 120 koju plinsku instalaciju ugraditi?

Autor Bravo tjet, 22 Studeni 2015, 17:43:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

dinko1981

Raspitaj se jel bude uskoro opet kakva inina akcija na ugradnju plina. Ugarđivao se Lovato, ja sam iskoristio tu akciju i sad imam oko 80tisuća bez problema

Mike20

Također.
Al te akcije su do sad bile od travnja do srpnja

Tom

Citat: Mike20  u 29 Siječanj 2023, 16:29:11
Uzmi nešto "markirano" kod najbližeg servisera.

Zagreb... njabliži... tak da mi je svejedno


Citat: dinko1981  u 29 Siječanj 2023, 18:50:00
Raspitaj se jel bude uskoro opet kakva inina akcija na ugradnju plina. Ugarđivao se Lovato, ja sam iskoristio tu akciju i sad imam oko 80tisuća bez problema

Za to mi je par ljudi reklo
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Tom

#18
Ugrađen je BRC Sequent 32 OBD.
Sve radi super, u ove hladnije dane nakon 2 minute vožnje prebaci na plin. Kad upalim auto, pustim ga 15-20 sekundi na miru i krenem.
Iskreno ne osjetim razliku benzin/plin, išao sam i na more i svašta
Ugrađena je boca 45 litara, kao ne stane veća. Vozim do kraja kad prebaci na benzin. Točim punu od 42 do 47 litara (na jednoj pumpi)

S bocom ide 400-430 km, ne više, samo manje. Mislim da previše troši oko 11 litara, jer nekako mi je ostalo u sjećaju da je jedan od prijašnjih trošio oko 8 litara plina, jer sam siguran da je išao 650-700 km. Boca bila 55 litara
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Bolje nisi mogao uzeti, u biti najbolje kaj ima je Prins.
I meni Lancia troši 10-11l plina, ženi 8l  :haha7:


forsage

#20
uh-oh    11,0 litara x npr. 0,88 eur/1l plina= 9,68 EUR/ 100km
trenutno 6,8 litara x npr 1,38 eur/1l dizela= 9,38 EUR/ 100km
ako zbilja troši oko 10-11 l plina/100km definitivno neisplativa investicija a niti upotreba-nema ekonomske računice ni nikakve uštede...čak je skuplje.
hvala...radije vozim dizela sa 150 KS  i 305 Nm @ only 2000 rpm ...jeftinije čak i sada kad mi troši više (6,6-7,1 l/100km) a isto nemam baš laganu nogu  :neznam:
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

Tvoj bi isto trošio 10 litara da ga ja vozim, tak da nema računice  :haha7:

forsage

#22
 :oo: jbt Mike koliko troše tvoji auti po noći dok su parkirani??? :speechless-smiley-038: :speechless-smiley-038: :speechless-smiley-038:
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

Za sad ne puŠČaju nigde dok su parkirani  :haha7:

forsage

#24
ja sam uvjeren da tvoji auti ŠČiju po noći....pardon-označavaju svoj teritoij.Pa auti ti troše više nego je aktualna  vlada pokra...ovaaaaaaaajj....pronevjer...ummm....potrošila u aferi INA.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Mike20

A gle, meni se staze potenciometra gasa ne troše, jer su ili na min ili na max.  :haha7:
Dok god je plin imalo jeftini od benzina za voziti, to je to.
Riječ dizel ne postoji u mom riječniku :D:

Tom

#26
Bio nakon 2000 km na servisu, trebao sam nakon 1000 km, podešena mapu, sad troši oko 9 litara. Kad se žena vozi onda to padne na 8

Gledao sam i te računice, obzirom na Clio stvarno troši oko 4 litre nafte.... sve ostalo je neisplativo
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Tom

#27
Dao se u računanje isplativnosti, probao sam uzeti u obzir više faktora

Vožnja se odnosi po cestama relacija Klanjec-Tuheljske Toplice-Zabok ili Zabok-Luka-Radakovo-Klanjec ili Klanjec-Zagreb (stara zagorska) i obratno, brzina do max 120, nije korištena 6 brzina.

Prosječno sam uzeo po autu tri rezervoara goriva, pa to iznosi:

Delta 1.4 T-Jet 110 kw, pokazuje potrošnju 6,7 litara, stvarna prosječna potrošnja plina 8.4 litre, na današnju cijenu (jučer točio po 0,88 €), 100 km iznosi 7,39 €. Tu sam točio benzina za 20 €.
Na autu je sve serijski oko motora, gume ljetne 17'', nije uračunata ugradnja plinske instalacije od 1168 €

Bravo 1.6 Multijet 88 kw, pokazuje potrošnju 5,3 litara, stvarna prosječna potrošnja dizela 5.8 litara, cijena goriva 1,34 €, na 100 km iznosi 7,77 €
Na autu je sve serijski oko motora, DPF i EGR  rade, nije mapiran, gume ljetne 16''

Clio 1.5 dci 47 kw, pokazuje potrošnju 3,8 litara, stvarna prosječna potrošnja dizela 4.6 litara, cijena goriva 1,34 €, na 100 km iznosi 6,16 €.
Ugrađen motor od 62 kw, ima dizne od 74 kw, veći turbo + mapa, EGR off, nema katalizator...


Eto, sada se postavlja pitanje s čime se voziti. Clio se odbacuje jer mu je sigurnost općenito slaba, nikakva


Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

dinko1981

Šta voziti? Sa ekonomske računice plin. Sve je divno i krasno sa dizelima dok ne dođu na naplatu sve njihove skupe komponente - kvačilo i zamašnjak, dizne, turbina, egr, dpf, remenice...

Mairon

Da, ali treba gledati da je dizel najpogođeniji za navedenu uporabu. Jer se radi o otvorenoj cesti i autoputu. Ne vidim neki veliki problem s dpf/egr kod takvog korištenja, na duge staze. Plin je isto dobar izbor, no treba uračunati i cijenu ugradnje i dodatni trošak na registraciji i dodatni servis plina tu i tamo. Sve ima svoje mane/prednosti, ovisi o dosta toga.