Stilo Dnevna Svjetla

Autor luxmaN, 25 Studeni 2015, 16:00:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

luxmaN

Stavio sam Dnevna Svjetla na svog stila, na masku na braniku, spojio sam direkt na kleme akumulatora s tim da sam stavio osigurac 7.5 ampera, provuko zicu naravno u kabinu na lijep prekidac ispod volana dolje desno, zanima me dal je to dobro i sigurno spojeno, znam da bi trebo radit atest za to, al vidjet cu kako ce bit tehnicki u 5. mj :DDD ima ko kakva iskustva?
:mah: :formula:
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

crev1986

To ti nece proc ko dnevna svijetla i sam znas zasto ( nije tvornicki) a da bi mogao imat problema na tehnickom imat ces ih sigurno ! Zna se sta su dnevna svijtla ! A da si ih dobro spojio znas i sam to da nisi ! Znaci ako spojis direk na aku kad je auto ugasen da su pod naponom stalno a to nije dobro !
Bolje bi bilo da si uzeo zicu sa poziciskih svjetala kod osiguraca i tamo to spojio i masu stavio zasarafio negdje na autu !
Kud i kamo je bolje jer nema struje ako je auto ugasen a osigurac od 10a je cist dovoljan za pozicije i ledice !

luxmaN

Zvao sam u centar za vozila hrvatske, reko mi je lik, da smijem imat samo moram uradit atest, 200 kn plus pdv mi je reko, al kako je pod naponom stalno kad ja na prekidacu ugasim??:O
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

crev1986

pa od akumulatora do prekidaca zica ima struje a tek poslije prekidaca nema struje ! To ti nije dobro sta si napravio !   Znaci lociras osigurac za pozicije i tamo lociras koja strana dobije struju kad upalis pozicije i tamo spojis i kad upalis poziciju ona se pale i netreba ti osigurac niti dodatan prekidac!
Ovako riskiras da ti se auto zapali !Auto sruja je kompliciranije nego se cini !


To sto si ti zvao CVH a jesi li mu objsnio kako si spojio, jel imas potrebne papire da to atestiras ? Nije to samo spojit plus, minus i prekidac i to je to !

I meni je rekao da mogu atestirat Lastovcic zadnji lonac , e, a na atestu me pitao di su papiri od lonca ?

crev1986

Inbox ti je pun izbrisi poruke !!

luxmaN

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Green Punto

nevalja to tako spajat..i na tehickom ce te guzit radi tih svjetala
Cuore Sportivo   :wiii:

luxmaN

Trenutno nemrem odspojit to jer mi je auto kod limara, branik mi zadnji sprica i blatobran sam pogodio malo nezgodica... sutra cu to odspojit pa cu vidjet sto cu, ko da nemam sta radit u zivotu neg cu jos i zapalit auto :DDDDDD :funny:
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

luxmaN

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

luxmaN

cul sam se bas s autoelektricarom tu u varazdinu, bum sutra skocil do njega kaj to pogleda, al rekel je da nebi smelo nis se dogodit eventualno bi osigurac izgorel kojeg sam stavil:S
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

kiky776

Jesi pitao možda koji sve papiri trebaju za atest ? Ja planiram atestirat visinu auta, i te farove, i ako ulete neke 18ice :D
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

luxmaN

Nisam rodjo

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

crev1986

Citat: kiky776  u 25 Studeni 2015, 18:08:35
Jesi pitao možda koji sve papiri trebaju za atest ? Ja planiram atestirat visinu auta, i te farove, i ako ulete neke 18ice :D

Ako nisi ubio auto u pod mslim da ne trebas atest (po zakonu da al ako je normal ne ) , a felge ne smiju virit van blatobrana ! A nezz koje Abarth ima felge tj koje su najvece za tvoj model , do koje ne treba atest !

Ako stavljas gewinde onda ti treba papira , al naj tocnije je da nazz cvh !

Mike20

Na Stilu imaš idealnu situaciju da složiš dnevna svjetla, staviš dc-dc step down modul 12 na 5V ili 12 na 3.3V na maglenke, 2 diode i to je to, par kuna, a sve legalno
Ili koristiš maglenke sa nekom led žaruljom

jasamtaj

na tehnickom mozes proci samo ako imaju homologaciski broj na sebi mislim r87
ja sam ugradio i tehnicki prolazim bez problema ali ih nisam upisao samo je vazno da svijetle sama
moja se pale prilikom pokretanja auta a gase prilikom paljenja pozicije i pale se sama kad ugasim auto i gore 12 sec