Punto jtd Plavi dim !

Autor TurboDiesel, 25 Studeni 2015, 21:19:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

TOMMYmk1

Citat: TurboDiesel  u 27 Studeni 2015, 09:52:10
Turbina nije sigurno malo prije sam je provjeravao i suha je totalno sa obje strane znaci ona nije moze bit karike ili injektori jbg ali da naglasim znaci plav dim je na samom paljenju i jos 2-3 minuta i gotovo nema ga vise nikako ....da su karike stalno bi čadio i trosio bi ulje... :/



Dizne i gumice ventila rijeÅ¡i pa ćeÅ¡ vidjeti ali prvo gumice onda buÅ¡ sve znal  :ok:

TurboDiesel

Ma da upravu si ............prvo cu izvadit injektore pa pokusat ih ocistit kazu da moze bit i od toga ! Samo neznam dali neko zna najbolji metod ciscenja ! ;D

crev1986

Ultrazvucno na stroj , odi mehanicaru i nek ti to ocisti , samo ja cisto sumljam u to posto ti je receno kako i zasto zbog dizni nebi on jako dimio kako kazes da te sram !  Samo mi reci jesi bio kof nekog mehanicara

TurboDiesel

Stari mi je mehanicar pred mirovinom pa i on kaze isto ko i svi na forumu moguce uzroke samo iz zdravstvenih problema nemoze da radi pa valja meni samom a on ce da koordinira ! Zato skupljam sto je moguce vise iskustava prije nego pocnem sa rasklapanjem ! Ja znam da niko nemoze preko foruma popravit auto i da dok nerastavim motor necu znat sta mu je ali ponavljam da mi bi skupit sto je moguce vise tudjih iskustava valjda za to i sluzi forum majku mu........ :ljubav:

eLaCiD

Citat: TurboDiesel  u 27 Studeni 2015, 09:52:10
Turbina nije sigurno malo prije sam je provjeravao i suha je totalno sa obje strane znaci ona nije moze bit karike ili injektori jbg ali da naglasim znaci plav dim je na samom paljenju i jos 2-3 minuta i gotovo nema ga vise nikako ....da su karike stalno bi čadio i trosio bi ulje... :/


Da su karike il gumice ventila il ovo il ono onda bi mogli po onoj staroj .. da pas nije k'enjal uhvatio bi zeca.  Karike nisu samo karike neg ima kompresione i uljne, a ak idemo dalje onda da ne troÅ¡i ulje ne bi niti dimio plavo. Dakle odluči se jel dimi plavo il ne. Jel to samo nizbrdo il je uvijek jednako.
Recimo ja sam primjetio da moj Punto kad ide nizbrdo ne troÅ¡i niÅ¡t, a uzbrdo moram dodati viÅ¡e gasa  :idea:
NHF ..;)

TurboDiesel

ej jbg trebalo bi svaki post procitat da bi dao kaomentar nekoliko puta sam napisao auto trosi oko 0,5l na 10000km sto mislim da potrosi svaki auto na svijetu...! Pusi PLAVO samo 2-3 minuta od hladnog starta i to kada idem niz brdo bez gasa cim dam gas dim nestaje ! Eto to se desava jbg

crev1986

prijatelju tebi vec svi tupe jedno te isto karike , glava, turbina .Al evo da te malo razvedrim kad bas hoces cuti lijepe vijesti !
Pukao ti selen blok na predzadnjem nosacu motora, kako je pukotina na njemu curi ti po auspuhu ,a on je topal pa -ti se dimi odande, a niszbrdo se slijeva kroz njega  !KAd je hladan onda se nakupi pa mao vise zadimi !  (Sala)NHF haha  :rofl

Znam kako ti je isti sam ja problem imao !

eLaCiD

Citat: TurboDiesel  u 27 Studeni 2015, 20:15:03
ej jbg trebalo bi svaki post procitat da bi dao kaomentar nekoliko puta sam napisao auto trosi oko 0,5l na 10000km sto mislim da potrosi svaki auto na svijetu...! Pusi PLAVO samo 2-3 minuta od hladnog starta i to kada idem niz brdo bez gasa cim dam gas dim nestaje ! Eto to se desava jbg

Baš jbg to sa čitanjem posta.. ponovo.. ako samo nizbrdo dimi plavo fino je objašnjeno zašto je vjerojatno da su uljne karike. Gumice ventila kad odu dimio bi uvijek. Ovako kad uljna karika vrisne (može bit samo jedna na jednom cilindru) ulje se nakuplja bez sagorijevanja goriva (voziš nizbrdo bez gasa) pa dimi. Da su gumice usisnog ventila dimio bi i po ravnom i to jače kad mu digneš obrtaje u preticanju recimo na 90 iz četvrte u treću.
Sad ovo ne mora biti baÅ¡ 100% ali  kao Å¡to sam napisao u  prethodnom postu kad dimi u vožnji bez gasa nizbrdo to je Å¡kolski primjer uljnih karika,

TurboDiesel

 Dobro momci razumio sam ! Idemo jedno po jedno pa cu vidit sta je mada opet se potajno nadam da nisu karike ! :/

dinko1981

S obzirom na opisano stanje ja nebi dirao taj motor barem jos barem 100t km.

TurboDiesel

A zaÅ¡to nebi ti smetalo da svako jutro zadimis komsiluk da ljudi zatvaraju prozore kad ti prodjes  :lud

topolino

Uljne karike se manifestiraju da motor dimi stalno, kod kocenja i jutarnje paljenje su gumice jer se po noci ulje cjedi preko ventila u cilindre. Uostalom 0.5l na 10 000km je premalo za gumice, a jos manje uljne karike. Kako ti pali u jutro i ima li puno dima? Teza jest ti injektori jedan ili vise sline pa od tuda plavi dim jer gorivo neizgara ok i ispire uljni film sa cilindara. Zagrij motor, izvadi sipku od ulja i pomirisi ulje, ako ima miris na gorivo onda su karike ili gumice. Uvjet je da nemas novo ulje u motoru
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Ako te brine selo onda popravljaj, ali mozes im probat objasnit da je kriza. Salim se ali u svakoj sali ima malo istine, odvezi ti to kod nekog tko ce sa sigurnosti provjerit u cemu je problem i koliko te ta igra kosta i dali ima stete ako tako vozis pa onda procjeni jel te brine komsiluk. Ovako preko foruma mozes samo nagadjat.Injektore vjerovatno mozes provjerit preko dijagnostike.

TurboDiesel

ma da........evo sutra sam se narucio na dijagnostiku motora  :drive: covjek ce mi sve pregledat injektore i turbinu testirat pa cemo vidit i javit cu sta je problem ! Za sad hvala svima

TurboDiesel

znal neko kako u fiatecuscan-u upisat klasu injektora kada zamjenis jedan ! A ni na jednom od 4 nepise u krugu koji je broj niti imaju onaj kod ? imal neki drugi nacin da se sazna klasa injektora izgleda da mi je do toga problem jer jedan je mjenjat injektor i na njemu nisi svi isti brojevi kao na ostala 3 ? 0445110 taj je isti na svim ali ostali nisu isti na ovom kao na ostalim ??? :help: