Punto jtd Plavi dim !

Autor TurboDiesel, 25 Studeni 2015, 21:19:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Antonijo

Citat: TurboDiesel  u 01 Prosinac 2015, 22:13:21
znal neko kako u fiatecuscan-u upisat klasu injektora kada zamjenis jedan ! A ni na jednom od 4 nepise u krugu koji je broj niti imaju onaj kod ? imal neki drugi nacin da se sazna klasa injektora izgleda da mi je do toga problem jer jedan je mjenjat injektor i na njemu nisi svi isti brojevi kao na ostala 3 ? 0445110 taj je isti na svim ali ostali nisu isti na ovom kao na ostalim ??? :help:


U Fiat Eperu preko broja šasije možeš vidjeti koji injektori idu na tvoje vozilo.
Link ispod je Fiat Eper...

http://eper.fiatforum.com/

Ako će ti Å¡tekati možeÅ¡ meni napisati broj Å¡asije pa ti ja pogledam  :good:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

TurboDiesel

Super stranica nisam znao za ovo ali nažalost ne može mi pomoc ! Moje pitanje je kako da na injektoru vidim koja je klasa injektora a ne piše kao kod drugih u krugu broj 1 2 ili 3 ne piše. Ni kod samo onaj broj 0445110 i još neki brojevi koji neznam ni sta znače ? :zbunj

Boxer

pusti injektore i promjeni gumice ventila, one su tu uzrok dima... ugasiÅ¡ auto, ulje se niz ventile cijedi u cilindar, uutro ga upaliÅ¡, Å¡ikne ga u auspuh i tamo se to čmari, nakon par minuta prestane jednostavno ko pekmez i taj se problem dogaÄ'a od kad postoje auti
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

TurboDiesel

Uredu je to brate ali mozel ko pomoc i oko ovog zelim da unesem u ecu klasu injektora a nemogu da skontam koja je klasa 3 su identicna dok je 4 mjenat i drugaciji su brojevi na njemu sigurno je druge i klase ali nepise kao kod nekih drugih auta u krugu broj klase znal ko kako doc do broja klase iz onih brojeva sto pisu na injektoru??? Na forumu ima iskusnih clanova koji su se susretali s tim sigurno

Boxer

Ma zaboravi to, pusti injektore na miru i ne razbijaj glavu time bolči te Ä'on za klasu, auto ide, radi i tako nek ostane
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

TurboDiesel

Ma ok ali mozda bas taj injektor neradi kako treba i u hladnom rezimu daje vise nafte nogo sto treba pa daje plav dim to mi je rekao jedan iskusni mehanicar ! bez obzira ako neko zna neka pomogne ! :/

Miha.

Od nafte jedino može crni dim (iskusni šalabajzer, a ne mehaničar :facepalm:) Plavi je ulje i samo ulje..

TurboDiesel

bojim se da nisi u pravu ! Otac mi je mehanicar pred penzijom covjek je raskopio motora ni bog nezna koliko medjutim slab je sa elektronikom i kada on kaze da i od injektora moze bit plav dim onda ja moram tome vjerovat ! Ponovo molim ako neko zna gdje pise klasa injektora nek mi pomogne !hvala....

Miha.

Jedino ako kroz taj injektor ide ulje :rofl Pa ima i ovdje iskusnih Å¡alabajzera s 50 godina..

Da ako je dizna *** več poduže onda može dimit plavo, al razlog je taj što je dizna sjebala klip, ventil pa dimi opet od ulja..

crev1986

Citat: TurboDiesel  u 03 Prosinac 2015, 18:07:06
bojim se da nisi u pravu ! Otac mi je mehanicar pred penzijom covjek je raskopio motora ni bog nezna koliko medjutim slab je sa elektronikom i kada on kaze da i od injektora moze bit plav dim onda ja moram tome vjerovat ! Ponovo molim ako neko zna gdje pise klasa injektora nek mi pomogne !hvala....
Pa zasto onda tu ispitjes zasto dimi??
Ako ti stari sad pred penzijom onda zna popravit jtd motor !

Pitas nas nesto onda govoris kako to nije moguce jer ti tata rekao da su injektori!!!! Idi u Auto commerce i tamo trazi po broju sasije.
Izgleda da mi budale tebi ttrubimo nesto a ti po svom udaras napeo si te injektore ko pijan *** , nek ti tata pokaze kako se to skine i onesiovostit

Boxer

aaaaaaa pa njegov tata ima većeg :)
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

crev1986

Dosta je jedna tema o prepiranju i svemu!

Nekuzim sta vise covjeku rec svi mu trube isto a on zapeo za injektore ! Ja bi vec odavno bio kod mehebostavio auto i napravi da ne dimi i bok! A da mi stari meho ko njegov pa sam bi to popravio a ne ovak vec 2 tjedna on uspostavlja diagnozu prek foruma i onda kaze moj tata pred penziom! Sta si cekao do sad ?

TurboDiesel

a ljudi dragi o cemu vi raspravljate ! Ovo je forum za fiat vozila ima li neko medju vama "uvazenim" članovima da odgovori na moje pitanje !
Kako znat klasu injektora na 1.9 JTD motoru iz 2001 godine !
Imal neko stručan da odgovori ili ste svi manje vise kao i ja sa znanjem....ja makar ucim pa pitam sve i svasta ! Kazu nema glupog pitanja samo glupih odgovora ima .......

crev1986

Ako ti do sad nitko nije rekao vjerovatno je da nezz ljudi ! A sto ti ne nazoves ovlasteni servis i po broju sasije ti kazu sve ?

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.