Antifriz i Zamjena

Autor Nikic, 29 Studeni 2015, 07:09:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nikic

Dobri dan fiatisti.
Prvo bi započeo govoreći da sam jučer išao mijenjat antifriz i da je sve prošlo ok, ali me interesira jedna stvar.
Skinuo sam Å¡elnu sa donjeg crijeva posude vode, zatim i crijevo.
Iscurilo je svo ono smeće korozirane boje jer je bio dihtung otišao al je popravljeno sve.
Opravo sam, vratio crijevo, zavrnuo Å¡elnu.
Otvorio sam ventil hladnjaka (sa lijeve gornje strane) i onaj Å¡to vodi u kabinu (iza fergazera).
Lijevao sam antifriz dok se nije počelo prelijevat iz hladnjaka (začepio sam) i nastavio lijevat dok ne doÄ'e do drugog Å¡to vodi u kiler kabine i začepio sam i to.
Upalio pustio da se zagrije i uključi ventilator i lagano odvrtao šaraf što vodi u kabinu al je samo antifriz izlazio, pretpostavio da nema zraka.
MeÄ'utim na ventilu hladnjaka nema niÅ¡ta samo malo mjehurića izaÄ'e i to je to, nije antifriz uopće izlazio a na max je natankan antifriz.
To je moje pitanje, dali to tako treba biti??
Just a Black Snail

Nikic

Ma svak zna da je u mene mk1 1.1 hehe
Al sve je regularno sto je meni čudno, pali se ventilator, dobro grije, i ne pali se svako malo ventilator.
ÄŒudi me da sam prvi put iz prve promijenio antifriz kak spada..
Al sad vidim neko kapanje u prostoru oko vodene pumpe..

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Nikic

Ziheraši sa dvoumljenjem.. :)
Negdje ispod vodene mozda i pored nisam uspio vidit jer sam na poslu,  mozda bi mogla bit Å¡elna nekog crijeva, mozda ono koje ide na pumpu čak

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Nikic

Tak ti je to nama koji imamo auto 2015god-20
Vječno se nadje neš za radit

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

ludaman

Na kileru ti nece antifriz izlazit van jer si ga otvarao dok je bio hladan. Tek kad termostat otvori, tj auto dode na radnu temperaturu ce ti izlazit van.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Reduktor

Citat: Nikic  u 29 Studeni 2015, 07:09:59
Dobri dan fiatisti.
Prvo bi započeo govoreći da sam jučer išao mijenjat antifriz i da je sve prošlo ok, ali me interesira jedna stvar.
Skinuo sam Å¡elnu sa donjeg crijeva posude vode, zatim i crijevo.
Iscurilo je svo ono smeće korozirane boje jer je bio dihtung otišao al je popravljeno sve.
Opravo sam, vratio crijevo, zavrnuo Å¡elnu.
Otvorio sam ventil hladnjaka (sa lijeve gornje strane) i onaj Å¡to vodi u kabinu (iza fergazera).
Lijevao sam antifriz dok se nije počelo prelijevat iz hladnjaka (začepio sam) i nastavio lijevat dok ne doÄ'e do drugog Å¡to vodi u kiler kabine i začepio sam i to.
Upalio pustio da se zagrije i uključi ventilator i lagano odvrtao šaraf što vodi u kabinu al je samo antifriz izlazio, pretpostavio da nema zraka.
MeÄ'utim na ventilu hladnjaka nema niÅ¡ta samo malo mjehurića izaÄ'e i to je to, nije antifriz uopće izlazio a na max je natankan antifriz.
To je moje pitanje, dali to tako treba biti??


1.Upali auto i pusti ga da se zagrije i da otvori termostat i upali ventilator, kad se ventilator ugasi gasiš auto.
2. Malo odvrni slavinu na hladnjaku i mali čep na crijevu koji ide u kabinu i skini čep sa posude.
3.Skidaš crijevo koje je najniže na hladnjaku i pazi se vruće vode.
4. Kad iscuri voda vrati crijevo i Å¡elnu.
5.UljevaÅ¡ novi antifriz  i dok uljevaÅ¡ voda će tiskati zrak i polako će ti izlaziti voda na slavinu i mali čep.
6.Kad si ubacio novi antifriz zavrni čep na posudi,slavinu na hladnjaku i mali čep na crijevu.
7.Upali auto i opet čekaj da se ventilator upali i nakon toga polako odzrači na hladnjaku na slavini i dok bude zrak izlazio ne zatvaraj slavinu, kad vidiš da ide voda zatvori, isto tako napravi na malom čepu.
8. Pogledaj nivo u posudi i nadoli po potrebi.


Ono što si rekao da ti curi kod pumpe, moguće je na njoj ali pazi i na onu cijev željeznu koja ide iz kučišta vodene pumpe. Meni je curilo na toj cijevi ispod.

crev1986

Nikicu a kako si isprao mali kiler , a stavljao si novi natifriz? Rekao si da je izlazio prljavstine van a vjerovatno i kamenca trebao si ga isprat jer postoji mogucnost da se od prljavstine i zacepi

Nikic

Citat: crev1986  u 29 Studeni 2015, 16:08:49
Nikicu a kako si isprao mali kiler , a stavljao si novi natifriz? Rekao si da je izlazio prljavstine van a vjerovatno i kamenca trebao si ga isprat jer postoji mogucnost da se od prljavstine i zacepi
Nije neki profi način, al sam iskopčao crijevo dok je bila stara tekucina vruća, vrucom vodom saprao posudu dok je bilo skinuto crijevo, vratio crijevo, u komplet sistem ulio ostatak vruce vode, pustio malo i ispustio ponovo i nalio antifriz. I sada radi ok. Samo me to curenje je8e, nije na spoju pumpe i crijeva negdje je ispod pumpe..

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

crev1986

Tipicno kad mjenjas antifriz koji dugo nije mjenjan!
Ako pravilno isperes mali kiler moze ti se za 2 c stupnja dignut grijaje u autu sto mozes provjerit i sam na youtubu, a i u praksi ja ti govorim iz osobnog iskustva! Isperes na onim malim crijevima sta ulaze na kiler kabine samo u kontra smjeru da sve izbacis van sta se izbacit da i bolje ce puhat 10000% garantiram ti

Nikic

E vidis to nisam znao. Hvala na savjetu :D

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

crev1986

Pogledaj na youtubu frajer je mjerio prije i poslije ispiranja i razlika je ocita

crev1986


topolino

Za ispranje je odlican alkoholni ocat omjer 1:3. Ako ima sta mulja i kamenca vise ga nece biti :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

crev1986

To si u pravu, samo sto postoji mogucnos curenja kilera nakog takvog temeljitog ispiranja ako je jako star !

topolino

je, ali alkoholni ocat (je kiselina) nenagriza aluminij ni gumene brtve. Moze mu pustati ako mu je puknut kiler, a prljavstina ju drzi zacepljenom da necuri
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: