Procedura i troskovi nakon ugradnje plina

Autor Bravo tjet, 29 Studeni 2015, 15:24:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bravo tjet

Znaci ugradim plin,platim i kaj dalje????
Hvala unaprijed :formula:

crev1986

Platis ugradnju, ides na atest di ti je potrebno : pun rez goriva , pun rez plina , das jedan zuti kartoncic sta dobijest ,i na bemgi i on lupi stambilj , ides u stanicu za teh, radi se kompler teh slika se auto( pazi da auto bude tvornicki i makni sve iz njega, (jer ides i na vaganje ) sta ti nike potrebno jer ako bude tezi ( prek 100 khg) od onog sta pise u prometnoj uzimaju jednog putnika ,i uprincipu na kraju cekas papire! I da tehnicki ti je za 500 kn skuplhi

Bravo tjet

A di se važe to?
Koje su cijene svega navedenog?okvirno?

crev1986

Ja sam placao atest cca 1500 kn sa svime , oni ti budu rekli da mozes otic vagat auto . kad sam imao golfa u knjizici je pisalo mslim 1200kg da je tezak a ja sam ga izvagao 1380 i uzeli su mi putnika umjesto 5 mogao sam 4 putnika vozit!  Ne radi svaka teh stanica atest pitaj di mozes to radit, mislim da mozes na Slavonskoj kod BMW Tomic tamo to napravit naz CVH oni ce ti rec

Bravo tjet

Mislim da cu imak kod thomgasa ic i stavit brc,malo skuplje al nema veze
Bitno da sloze kak treba
Bojim se da ce mi cepelin sjeba.. neš

crev1986

A cuj neki kod Cepelina nisu imali problem ja sam imao ! Poslije ugradnje plina u 1.8 Golf ato nije mogao nakon 100 km vozit na gorivo , nego sam morao maknut kleme reset ECU napravit i onda sve normal do odredjenog vremena i jos k tom diagnostiku poslije ugradnje plina vise nisam mogao napravit na autu  ! Isao  sam par puta da mi srede mape jer auto nije dobro radio , sve dok nisam inzistirao da ugrade relej koji kad ugasim auto ostavi ECU bez struje da ne moram stalno micat kleme, i za taj relej sam par puta dolazio u Mlaku dok nisam poludi i rekao da cupaju sve van i nek idu u 3 PM i nek racaju pare , e onda su tek stavili relej i problem bio rijesen ! Svakih 10 000 km sam mjenja filter kako je receno ( 30 kn je on ) ali nikad se nisam vozio 6 mj u komadu da nisam morao ici kod njih na stelanje ! Jedino sto je plinska instalacija radila bez problema i nissta nisam radio na njoj cca100 000 na kraju je motor izahnuo kod novog vlasnika ! 

ivica683

Ja sam atest radio u stanici za tehnički u Dubravi ,ako se dobro sječam platio sam 1100 kn,ali to je bilo prije
8 godina.
Plin sam ugradio u radioni koja nije dugo radila,frajer je to radio godinu dana i kad su počele masovne reklamacije zatvorio je radionu.
Plin sam servisirao u Plinskom centru na staroj samoborskoj i bio sam zadovoljan sa poslom i cijenom.

Mike20

Nema više vaganja niti žutih kartona.

Sa papirima koje si dobio od ugraÄ'ivača ideÅ¡ direkt u stanicu za tehnički pregled koji vrÅ¡i ateste.
Ostaviš auto tamo tijekom dana, ak dopeljaš ujutro, popodne je gotov ak nema gužve, dobiješ 2 uplatnice na ukupno nepunih 1000kn, jednu uplatiš na tehničkom, drugu moraš na pošti ili banci
PreuzmeÅ¡ auto nakon atesta i ideÅ¡ doma, čekaÅ¡ da ti doÄ'u papiri od plina na adresu i s njima nazad na tehnički da upiÅ¡u promjenu (masa, pogon itd)

Ja bi isto odabrao Thomgas i BRC

Išao sam na ugradnju plina odmah nakon tehničkog pa sam za godinu dana prišparao 500kn

franjo-fritz

Nema vaganja a moraš cekati da ti u knjizicu upisu masa, pogon... Kaj tu nevalja??
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

Onda su to dosta pojednostavili i pojeftinili

Bravo tjet

Kak si prišparao tehnicki,ja sam prije 2 tjedna bio na teh a sad idem plin stavljat,kaj onda nemoram 500kn platit?

Mike20

Citat: franjo-fritz  u 29 Studeni 2015, 18:01:39
Nema vaganja a moraš cekati da ti u knjizicu upisu masa, pogon... Kaj tu nevalja??

Da, u izjavi ugraÄ'ivača plina stoji podatak kolika je masa ugraÄ'ene opreme i to se uzima + na masu auta
Ide promjena podatak u sustav njihov/MUPov i to je to

Citat: Bravo tjet  u 29 Studeni 2015, 21:37:48
Kak si prišparao tehnicki,ja sam prije 2 tjedna bio na teh a sad idem plin stavljat,kaj onda nemoram 500kn platit?

Tak je, na redovnom tehničkom plaćaš tih dodatnih 500kn, znači godinu manje 2 tjedna si to prišparao, tj za11mjeseci i 2 tjedna ćeš platiti tih 500kn

Da si ugradio plin nedugo prije tehničkog, platio bi to prije 2 tjedna

crev1986

Mike jesi siguran da mozes kad ides na normal teh pre regu odmah i s njim atest plina napravit ?

Mike20

Naravno.
AKo ideš u stancu za tehnički koja vrši ateste, sve riješiš odjednom.
Samo mislim da tehnički ti neće riješiti do kraja dok ne dobiš papire plina za nekih tjedan do dva-za taj dio nisam siguran, to treba pitati.

Ja sam na atest išao 2 tjedna nakon tehničkog isto

cicili

zakonski za svaku izmjenu imas pravo od 15 dana, tako i plin moras prijavit u roku od 15 dana od ugradnje.
ja sam osobno otisao na tehnicki dobio uplatnicu i termin za atest. platio uplatnicu dosao na termin i za pola sata bio gotov i onda cekao kuci papire, i potom po nove knjizice sa izmjenjenim podacima. samo tad sam jos morao vagat auto sad nemoras kao ni onaj pecat da si sipao plin na benzinskoj. :)


ovo za tehnicki i atest ja nebi jer mi je prijatelj tako otisao sa kukom i onda su mu rekli da mu ne mogu registrirat auto dok ne dode atest za kuku pa je isao kuci skinut i nazad na teh.